IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

25 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Creme miraculoase
bubulina
post Feb 17 2006, 10:40 PM
Post #1





Musafir






Salut fetelor!

Vroiam sa va intreb daca voi aveti in dulapiorul cu cosmetice  creme care merita titlul de"creme miraculoase". Nu credeam ca exista asa ceva dar am descoperit una. E Clarins Skin Beauty Reapair concentrate. E un recipient mic de 15 ml dar il am deja de apropae 3 luni si e jumate. Nu e nevoie de mai mult de o picatura.
Calmeaza iritatille cit ai clipi,  face pielea frumoasa efectele sunt durabile.

Cunosteti si altele?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Feb 20 2006, 04:31 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Ce bine ca ai descoperit macar o singura astfel de crema, Bubulina!

Eu una am demachiantul miraculos - Sensibio H2O de la Bioderma. De fapt nu stiu daca e miraculos, dar e foarte bun, curata si demachiaza foarte bine, inclusiv ochii, fara sa usuce/irite deloc. Il folosesc deja de vreo 3-4 ani, ceea ce pentru mine e un record absolut  :hainoroc:!

:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 20 2006, 05:09 PM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



Adaug si eu Beauty Flash Balm de la Clarins - desi nu imi dau seama inca daca efectele sunt pe termen lung. In schimb, pe termen scurt, efectul e WOW!!!

Trebuia de fapt sa incep cu Vaseline. E un produs simplu dar incredibil de eficient si versatil. Il folosesc ca si crema de fata, crema de maini, de corp, balsam de buze.
Desi am mai pus la un alt subiect link-ul il mai pun o data si aici, sper sa nu va suparati.  :)
http://www.makeupalley.com/product/searchi...0&GO.x=5&GO.y=8

si site-ul oficial: www.vaseline.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Feb 25 2006, 09:41 AM
Post #4


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Superbuna ideea cu acest topic eu am sa pun aici celebrea CREMA DE GALBENELE.
A facut minuni in momentul in care m-am ars cu Retin A sau cand am avut un elefant mare pe fatza.

OFF-TOPIC: fetele propun sa scriem cu majuscule numele cremelor pana apare si optiunea Bold la noul format.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubulina
post Feb 26 2006, 05:50 PM
Post #5





Musafir






Merci fetelor !

Cu siguranta am sa le incerc!

Monicutz tu pui vaseline pe fata????? Nu e prea grasa? Nu face puncte negre?
L-am cumparat acum vreo 2 ani si hmm nu l-am pus pe fata. L-am folosit parca pe picioruse dar mi s-a parut ca nu intra bine in piele. O sa incerc din nou.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
girl22
post Feb 28 2006, 03:10 AM
Post #6


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 105
Joined: 8-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 200



MonicutzaB,de unde iti cumperi produsele de la Vaseline?Din Romania?Eu nu am vazut..sau poate nu am fost atenta? (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 28 2006, 02:07 PM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



nu, nu exista in Romania brand-ul Vaseline (desi nu inteleg de ce, mai ales ca tine de Unilever). in rest, am vazut peste tot in Europa, in orice supermarket. poate exista si la noi in farmacii sub alt nume, ce naiba, e doar vaselina farmaceutica! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif) din Romania mi-am luat Melkfett care contine vaselina, extract de galbenele, vit. E, betacaroten etc. cu asta, ce-i drept, nu m-am dat pe fata, doar pe corp. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
da, bubulina, imi pun pe fata dar doar de 1-2 ori/saptamana cand am fata foarte uscata de de la retin a. nu am observat ceva puncte negre in plus sau alte nenorociri. si eu am fost tare neincrezatoare dar daca citesti pe MUA vezi ca practic nici o crema nu are comentarii mai bune sau grad mai mare de recumparare.
plus ca eu sunt foarte alergica iar chestia asta e cel mai simplu produs cosmetic care exista. La ingediente scrie doar petrolatum (adica vaselina). e foarte grasa dar ma dau doar seara cu ea asa ca nu ma deranjeaza. dimineata am pielea foarte hidratata siluminoasa.

(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Mar 1 2006, 03:49 PM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Si eu am tot citit despre vaselina, parafina etc., si din cate vad nu s-a demonstrat ca ar fi comedogene sau alergogene... Intr-adevar sunt printre substantele cele mai simple si cele mai sigure folosite in cosmetologie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Mar 2 2006, 11:39 AM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



Eu nu ma pot lauda cum ca am descoperit vreo crema miraculoasa, dar am citit despre una, folosita cu succes de o tipa pana pe la 90 si ceva de ani , cand a dat cotzu'....cica avea un ten cu 20 de ani mai tanar, ce mai bla-bla....m-a dat pe spate...ideea este ca ingredintele nu stiu cat de bune sunt pentru un te n acneic.

Angelito si fetele pricepute, va rog sa-mi dati o mana de ajutor, ca sa stiu daca merita sa alerg dupa ingrediente ca sa mi-o fac.Ingredientele sunt urmatoarele:

125 gr.ulei de migdale;
osanza sau untura de porc;
apa de trandafiri pentru skimbarea mirosului (pe care nu o gasesc niciunde).

Crema se aplica seara, dupa ce pe perma s-a pus in prealabil un prosop, pentru a proteja-o de grasime (sa nu se pateze).Dimineata se spala fata cu o lotiune (ma rog, ei zic alcool, eu as prefera sa imi fac eu singurica o lotiune tonica sanatoasa).

Stiti cumva vreun site care destainuie oamenilor cum sa iti faci singurica acasa o cremuta?

Va tzucutz (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Mar 2 2006, 09:31 PM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Elle, cu apele de flori nu e problema, nu au cum sa dauneze tenului... Uleiul de migdale dulci... parerile sunt impartite, pentru unii e comedogen, pentru altii nu. Cat despre osanza de porc, chiar nu stiu!

Si retete de creme naturale nu prea cunosc.
Te pup!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

25 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 09:08 PM