IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Color & Soin, Vopsea de par fara parabeni, amoniac. Ati incercat?
Diana.
post Feb 2 2011, 08:18 PM
Post #31


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mel, e pe baza de henna , asa ca daca te faci la o luna-jumate, doua, nu crez sa fie nici o problema.
La Catena nu m-am uitat, insa o sa ma uit. Si la sensi era pina-n 40 de lei anul trecut, da` na, au trecut timpurile alea! (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
O s ama uit insa, sa vad cit ma oftic de tare daca e mai ieftin la ei. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post Feb 2 2011, 08:42 PM
Post #32


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



Merci. Pe internet la mine ar fi vreo 4 ,dar mama spune ca e doar una si cu totul in alta parte decat am citit pe internet ,o sa ma deplasez si eu sa vad care e scorul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post Feb 3 2011, 09:10 PM
Post #33


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



Imaginati-va ca aveam o vopsea de par,trimisa cadou de cumnata-mea de Craciun,un brown;dar inainte de a-mi aduce aminte de ea am dat telefon la Catena de la mine si a zis ca are toate culorile si costa 42 lei.Sorry,Diana,dar cred ca si tu o folosesti de 2 ori ( dintr-un flacon).Merg sa-mi iau dac este mai ieftina decat in celelalte locuri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 3 2011, 09:30 PM
Post #34


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu, Mel, eu folosesc un tub pentru o singura data.
Nu am incercat niciodata sa o folosesc de doua ori pentru ca eu cumpar numai nuante de blond si mi-i sa nu ies verde la a doua folosire. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post Feb 3 2011, 09:33 PM
Post #35


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



Chiar se poate sa-ti iasa verde?

Ai vazut asa ceva? Ca eu ma ingrozesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 3 2011, 09:45 PM
Post #36


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Bine, sa nu iti inchipui ca am iesit verde-padure. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Doar un verde prazuliu, asa... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Alta data mi-a iesit o nuanta bleu-ciel de-mi era mai mare dragul (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) , de-aia iti zic, nu merita sa risti, pentru ca in loc de economie ai toate sansele sa ajungi la altele. Vopseaua o data deschisa oxideaza, de aceea scrie si pe toate prospectele a nu se refolosi pentru o a doua vopsire. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post Feb 3 2011, 10:02 PM
Post #37


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



Merci de sfaturi.O sa am grija.Iar in ceea ce priveste pretu,l ideea este: nu daca merita pretul ci faptul ca eu merit lucrul acesta.Si cu siguranta da.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 3 2011, 10:16 PM
Post #38


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cu siguranta meriti, asta nu se discuta. In fond e o vopsea, nu un iaht (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 4 2011, 04:03 AM
Post #39


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(Diana @ Feb 2 2011, 08:18 PM) *
La Catena nu m-am uitat, insa o sa ma uit. Si la sensi era pina-n 40 de lei anul trecut, da` na, au trecut timpurile alea! (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)

La Sensi, Centrofarm, cred ca e in jur de 56 ron. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post Feb 4 2011, 07:56 PM
Post #40


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



Gata fetele!Am luat ,vopsit,gata.Merci Cindy de informatia cu Catena.Am fost acolo si mi-a dat cu red 35,70 lei.Nu m-am vopsit cu Belle-color de la Garnier,brun,cum v-am spus,ci cu Color et soin,blond fonce(inchis),ca e mai apropiat de nuanta parului meu si e super;bineinteles ca are nuante de castaniu,nu scap de reflexele rosii la nici o vopsea .N-am pus decat 1/2,caci n-am nevoie,poate nu s-o deteriora,ca nu are amoniac.Mi-am spalat parul cu sampon de la Klorane,ala cu B6 si quinina,apoi l-am dat cu balsamul din cutia vopselei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:32 PM