IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

27 Pages V  « < 24 25 26 27 >  
Reply to this topicStart new topic
> Totul despre anticonceptionale
Ce anticonceptionale folositi?
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 119
Guests cannot vote 
blondish
post Aug 29 2008, 12:42 AM
Post #251


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 29-August 08
Member No.: 4,581



am si eu o problema (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) sunt cam slaba iar pastilele pt pofta de mancare nu au dat nici un rezultat,iar singura metoda mi-a ramas sa incep un tratament cu anticonceptionale.multe fete mi-au spus ca au luat in greutate de la ele (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) ....as vrea sa le incerc si eu.o buna prietena mi-a recomandat sa iau Diane 35...mi-a sp ca ar fii bune si pt cosuri.am vazut ca unele dintre voi va plangeti ca ati luat in greutate de la ele,iar eu vreau sa ma ingrasss ....sa incerc sau nu? :-S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 29 2008, 01:04 AM
Post #252


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu, Banuiesc ca prietena ta nu e medic, nici farmacist, de-aia ar fi bine sa se abtina cu recomandatul medicamentelor. Anticonceptionalele contin hormoni, nu bombonele. Daca nu te ingrasi ar fi bine sa consulti un medic endocrinolog. Multa bafta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Neith
post Sep 4 2008, 09:42 AM
Post #253





Musafir






Buna ta prietene, daca iti recomanda anticonceptionale de un anumit tip doar pentru ca le foloseste ea, are aproximativ la fel de mult creier ca o gaina. Diane 35 sunt FOARTE periculoase. De aceea se iau un timp limitat si pentru tratarea anumitor afectiuni. Si NEAPARAT recomandate de medic. De la Diane 35 poti avea multe efecte adverse, avand in vedere ca sunt mai puternice decat majoritatea existente pe piata.
Si de la anticonceptionale NU O SA TE INGRASI. Iti spun din proprie experienta. Eu sunt de felul meu slaba si am sperat ca o sa ma ingras cu anticonceptionalele ( desigur, eu le-am luat pentru un alt motiv... asta ma asteptam sa fie un beneficiu in plus ), dar n-am pus nici macar cateva sute de grame pe mine. Nici pofta de mancare nu mi-au facut. NIMIC. Asa ca nu te astepta sa vezi efecte spectaculoase sau... vreun efect in general. Iar, sa iei anticonceptionale DOAR ca sa iei in greutate mi se pare aberant. Ele sunt destinate pentru cu totul alte probleme. Mai bine mergi la un nutritionist, sau daca nu, te uiti tu singurica si vezi cate calorii ar trebui sa mananci si ce anume, faci ceva sport, si asa poate o sa vezi efecte. La fel cum nu exista pastila minune de slabit, nu exista nici cea de ingrasat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 15 2009, 12:26 AM
Post #254


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Stiati ca femeile care folosesc anticonceptionale si sint fumatoare isi creaza o predispozitie pt AVC (accident vascular cerebral) ?
Grija mare!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post May 15 2009, 08:55 AM
Post #255


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Asa este, noi am invatat ca dupa 30 de ani ori anticonceptionale ori fumat, pentru ca riscul de AVC creste foarte mult dupa 30 de ani la femeile fumatoare care iau anticonceptionale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
valentinad
post May 15 2009, 09:04 AM
Post #256


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 21
Joined: 18-April 09
Member No.: 6,304



QUOTE(Cleo @ May 15 2009, 01:26 AM) *
Stiati ca femeile care folosesc anticonceptionale si sint fumatoare isi creaza o predispozitie pt AVC (accident vascular cerebral) ?
Grija mare!


a fost un caz si in Romania...o femeie a murit din cauza AC + fumat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post May 17 2009, 04:51 PM
Post #257





Musafir






In general orice femeie care ia anticonceptionale ar trebui sa stie lucrul asta. Pe prospect scrie negru pe alb. Desigur, cine se deranjeaza sa citeasca prospectele, ca stiu o gramada de femei care "a, da` io-l arunc odata cu cutia, n-am fost niciodata curioasa sa-l citesc " (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 30 2010, 08:19 PM
Post #258


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Fetelor, cele care ati mai luat anticonceptionale. Eu am luat ani buni Logest si am intrerupt acum 2 ani. Daca vreau sa iau iar trebuie sa-mi prescrie iarasi doctorul sau iau ce luam inainte? Eu o sa-l sun maine dimineata oricum dar eram curioasa voi cum ati facut sau cand v-a prescris daca v-a prescris tot aceleasi pastilute.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 30 2010, 08:25 PM
Post #259


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



De obicei se merge pe aceeasi marca, insa e de preferat sa intrebi medicul, Pink.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 30 2010, 08:27 PM
Post #260


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Il sun maine dimineata. Sper sa-l prind.
Merci. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

27 Pages V  « < 24 25 26 27 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 04:30 PM