IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Tu il vrei, el NU te vrea, ...&... "Tu mai vrei, el NU mai vrea"
Cleo
post Jul 25 2006, 02:30 PM
Post #11


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



QUOTE(fortelady @ Jul 25 2006, 10:49 AM) *
pai tot feminism impins la extrem mi se pare. feminism de tip "cosmopolitan" sau junioarele cosmopolitane- "cool girl"



Forte what are u saying?

ca io zic ca-i usor de zis, da' greu de facut! "move on"...really?... ce naiba faci cu ce-i in sufletul tau?

iar la el nu ma vrea .... nu ma vrea dupa cat timp? si dupa o relatie cat de serioasa? ca-s multe variabile in ecuatia asta. ...dupa tri(3) luni nu ma vrea? well a fost o aventura, a fost un fake ...dar dupa ani si ani sa nu mai fii dorit acolo e mult de discutat.

as lupta crancen pt cineva cu care am avut o relatie frumoasa, pt ca sentimentele au fost acolo si nu mor asa repede se estompeaza se prafuiesc ...pai it's up to me sa ma duc sa sterg praful si sa le fac sa straluceasca din nou. hmm?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Jul 25 2006, 03:39 PM
Post #12


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



depinde. nu mereu merita sa lupti, si mai ales nu oricine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jul 25 2006, 03:47 PM
Post #13





Musafir






hash, stai ca nu ne intelegem (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
in cosmopolitan et comp se trateaza la greu tema "da-l dreacu de nenorocit, fa-ti pantofii cu el"
de asta am zis ca " da-l naibii and move on .." e tot un fel de feminism impins la extrem. eram de acord cu tine (bine, poate nu m-am exprimat eu bine)

cosmopolitan si restu de reviste de gen iti baga pe gat fortat obligat niste coduri de conduita care nu cred ca sunt tocmai corecte ("femeia cool"-a care e un fel de ofiter ss in fusta, face de toate, calca pe cadavre etc) si cred ca nu e ok asta. e in detrimentul feminitatii noastre (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
am fost off topic (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif) imi cer scuze si ma pun la coltz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jul 26 2006, 12:42 AM
Post #14


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Forte, of course ca ne intelegem (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif) ...
doar ca eu nu citesc cosmopolitan si restul asa ca parerile "avizate" prezentate acolo nu le stiu si nici nu ma intereseaza ...

Fiecare relatie are o istorie
E greu si fara rost sa generalizam. Din strada nu se vede TOT ce-i in casa, asa ca de-asta spun, sfaturi se dau asa de usor ... pt ca nu dor. Deschizi gura, spui ce-ai de spus si cam asta a fost efortul.
Protagonista e cea care sufera si tot ea e cea care ia sfaturile si le adapteaza, ca doar intervine subiectivitatea.

Apoi sunt relatii in care nu are rost sa insisti.
Chiar si cu vechime. Am trecut prin asta.
Am iubit, am fost ranita, mi-a trecut, el a revenit dar era prea tarziu pt noi. Scanteia murise .
Da-i Doamne omului mintea din urma! dar asta-i viata si asta-i farmecul ei...invatam din experiente si speram ca iesim mai buni, mai desptepti, mai siguri pe noi ...mai apti de-a privi in fata!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Jul 26 2006, 04:05 PM
Post #15


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Este adevarat ca atunci cand magicul "el" nu da semn de viata, nu l-a calcat vreo masina, nici nu l-a botit tramvaiul 41, n-a facut scarlatina, n-a mostenit vreun castel in Spania (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/laugh.gif) este doar ocupat cu ... altcineva.

La fel de adevarat este ca vointa puternica, violenta in intensitate, este o caracteristica a femeii moderne ... dar sa-l lasi pe om sa-ti spuna cat valorezi azi nu este semn de feminitate.
Cred ca vom fi mult mai fericite cand, simtindu-ne bine in pielea noastra, vom realiza ca prezenta unui barbat nu ne defineste, poate ne completeaza ... si cam atat.
Poate ca nu este atat de rau sa te simti incompleta, Dea ... fiindca fara partener, te poti simti incompleta ca femeie, dar nu ca om.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marius B
post Mar 9 2010, 02:22 PM
Post #16


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 9-March 10
Member No.: 8,136



Buna ziua !
Sunt un membru nou si nu-s femeie, asa ca daca cumva am nimerit unde nu trebuie, va rog sa ma stergeti.
Numele meu este la id trecut. Va scriu pentru ca vreau sa ies dintr-un impas. Sunt un tip ciudat.
Imi plac femeile slabe gen 45-55kg si 1,60-1,65m.
Fac ce fac si imi fac cate o relatie cu cate o femeie independenta, de succes, puternica, constiincioasa, dar care nu arata cum vreau eu. Imi tot zic ca o sa imi vina mintea la cap si o sa gandesc mai obiectiv si n-o sa ma mai "impiedic" de o gamba mai groasa, de o barbie dubla de o burtica etc, pentru ca sufletul si inima omului conteaza. Cu toate acestea nu-mi pot lua ochii si gandul de la celelalte femei. Cu cea cu care sunt acuma sunt supus unor "chinuri" extraordinare. Aproape toate femeile din anturajul ei arata asa cum imi place mie si au si alte calitati in afara de cele fizice (si unele sunt si singure mai ales cele peste 30). Eu in ultima vreme i-am dat de inteles ca nu prea ma mai intereseaza dar nu pe fata. Ea ma iubeste foarte tare si vrea sa ne casatorim dar mie imi zboara gandul ...
Stiu ca nu e bine sa gandesti cu capul celalalt dar nu ma pot abtine. In rest viata sociala si sexul sunt ok. Toata lumea ma vede un om normal linistit familist convins si pot spune ca asa si este dar eu sunt putin obsedat de imaginea aceea "90-60-90". Ea are 30 de ani eu 29. Ea are afacere proprie este independenta financiar etc. etc, eu sunt un pierde vara. Ea ma vrea foarte tare eu putin sau deloc totusi nu ma pot desparti de ea. Stiu ca probabil deja am multe dusmance dar va rog sa va dati o parere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ayana01
post Mar 9 2010, 10:47 PM
Post #17


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 99
Joined: 18-February 10
Member No.: 8,008



Am doar o intrebare: daca e asa "defecta" de ce te-ai mai "combinat" cu ea?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post Mar 10 2010, 11:27 AM
Post #18


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Nu stiu de ce am eu impresia , ca pe tine draga Marius B, te cam intereseaza si partea financiara la o femeie.Dupa parerea mea,tu inca mai copilaresti.Tie nu iti arde de o relatie serioasa.Scuze daca am fost prea directa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 10 2010, 05:24 PM
Post #19


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ma intreb daca ce are domnul de oferit in schimb (si din ce a descris, nu prea are cam deloc ceva de dat, ca sa nu zic nimic din prima) merita o asemenea bataie de joc. Stimabile, ce ai sa faci dumneata cind o sa ia barbie dubla, gambele groase, burta, chelie, ochelari? Ar fi foaaaaaaaaaarte interesant de stiut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marius B
post Mar 10 2010, 09:02 PM
Post #20


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 9-March 10
Member No.: 8,136



Daca am deranjat cu ceva pe cineva imi cer scuze.
Oare te poti casatori cu cineva care e ok doar ca asa trebuie si sa aiba toata lumea o familie ?
E o crima sa ai anumite preferinte dpdv fizic ?
Eu pot fi foarte fidel, pot iubi foarte puternic si imi doresc o familie si copii dar as vrea ca mama copiilor mei sa fie jumatatea mea si sa o iubesc nu doar colega de camera.
daca deranjez pe cineva va rog sa stergeti ce am scris si o sa-mi sterg si eu contul.
Am considerat ca este un forum de discutii si nu un tribunal in care se dau sentinte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 9th June 2024 - 04:44 PM