IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Anti-cearcane, recomandari
Diana.
post Mar 30 2009, 08:58 PM
Post #41


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



QUOTE(margri @ Jan 12 2009, 12:02 PM) *
Maat spune-ne te rog si noua adresa mgazinului on-line romanesc unde ai gasit produsele YSL si Dior. Mumtumim

Nu am voie ca nu ma lasa regulamentul. Insa poti incerca sa cauti pe google. Ideea e, oricum, ca oricum nu le au in stoc.. (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Mar 30 2009, 09:01 PM
Post #42





Musafir






Mie azi mi-a adus cineva sa ma uit la ceva shiseido, lancome, chanel, dar nu era ce-mi trebuia. Si doua plase de parfumuri. M-am simtit prost ca nu am luat nimic. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ngrbng
post Apr 5 2009, 01:38 PM
Post #43


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 5-April 09
Member No.: 6,223



QUOTE(kalua @ Jul 5 2008, 10:44 PM) *
Recomandariel Paulei Begoun

Lichid, ieftin
Maybelline - Instant Age Rewind Under Eye Concealer si Instant Age Rewind Double Face Perfector


Produsele acestea sunt destul de apreciate, din cata am citit eu pe net. Am cautat sa le cumpar, insa nu le-am gasit in niciunul din magazinele de cosmetice din Iasi. Si culmea, nici vanzatoarele de la magazinele respective nu auzisera de aceste produse. sunt cumva scoase de pe piata?
Un anticearcan foarte apreciat pare sa fie cel de la Lise Watier. Nici acest produs nu pare sa fie de gasit prin Iasi (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Culmea, aceste produse nu se gasesc nici in stocurile magazinelor de cosmetice online.
Este cineva care a reusit sa achizitioneze produsele acestea? (din Romania, din Iasi ar fi ideal) Daca da, pot sti si eu de unde anume si cat au costat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simona85
post Apr 23 2009, 10:38 PM
Post #44


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 99
Joined: 16-April 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,298



Fetelor, apelez si eu la ajutorul vostru. De ani buni (cred ca dintotdeauna, pt ca asa m-am nascut cu ele, dar s-au accentuat de-a lungul anilor) ma confrunt cu niste cearcane foarte urate si inchise. Din cauza ca mereu am incercat sa le acopar, m-am pricopsit si cu niste riduri tare nasoale sub ochi. Mentionez ca am folosit mai mult anticearcane solide, adica sub forma de batoane, pt ca ele au o acoperire mai mare, asa ca probabil ca ele mi-au grabit aparitia ridurilor. De cateva saptamani bune observ ca anticearcanul mi se aduna in acele riduri si arata foarte urat, desi il fixez si cu pudra. Acum vine si rugamintea mea: imi puteti recomanda un anticearcan de calitate? Am 24 de ani, nu stiu daca acele riduri atat de accentuate sunt ceva normal de la o varsta, dar pana acum un an nu le aveam deloc, plus ca vad si multe fete mai mari ca mine care nu au asa ceva sub ochi. De-asta sunt cam disperata, nu vreau sa le accentuez, dar nu stiu ce anticearcan sa mai folosesc, care sa nu se mai adune intre acele riduri. Cred ca o sa renunt total la anticearcanele sub forma de stick, si o sa trec la cele lichide sau cremoase (mi-am luat si o pensula profesionala pt aplicarea anticearcanului, ca ma gandesc ca ea o fi mai delicata ca degetul). (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Multumesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 23 2009, 10:45 PM
Post #45


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Daca se aduna asa repede, ai nevoie mai degaraba de o crema buna de ochi, de multa apa si de mult somn. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simona85
post Apr 24 2009, 12:00 AM
Post #46


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 99
Joined: 16-April 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,298



Crema de ochi folosesc inca de cand am inceput sa aplic anticearcanul. Pana acum m-am axat pe cele hidratante. Despre somn, ce sa zic, eu cred ca dorm destul de mult, in jur de 8-9 ore pe noapte. Apa beau destul de multa, nu pot sa spun ca sunt deshidratata. Problema mea e ca anticearcanul arata foarte bine cand e proaspat aplicat, insa dupa cateva ore se aduna in acele riduri. Acum am devenit obsedata, ma uit in oglinda in fiecare ora, controlez continuu. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Apr 24 2009, 10:03 AM
Post #47





Musafir






Se aduna pt ca deja ai riduri cum zici si tu, trebuie inainte de asta sa te dai cu crema antirid sa astepti cateva minute apoi sa pui anticearcanul. Ar trebui sa folosesti un anticearcan care e pt riduri. Cele cu acoperire maxima cum vrei tu cauzeaza riduri pt ca usuca mai ales cele stick. Ce ai folosit pana acum? Incearca de la Clinique, Estee lauder sunt bune pt ca au si hidratare.
Cearcanele pot fi genetice( ai in fam asa ceva nu? ) sunt pers care nu dorm mananca prost si n au nimic, in schimb altele cu toate precautiile de rigoare le au pana barbie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simona85
post Apr 24 2009, 10:47 AM
Post #48


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 99
Joined: 16-April 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,298



LostWhispers, multumesc pt sfaturi. Da, ale mele sunt din nastere, mereu le-am avut inchise la culoare (eu fiind si bruneta, pe deasupra), dar s-au accentuat extrem de tare odata cu trecerea anilor. De prin facultate am inceput sa ma machiez serios si am folosit in special stick-uri, pt ca numai sub aceasta forma gaseam anticearcan galben (ca sa-mi acopere eficient cearcanele astea vinetii). Acum am un anticearcan de la L'Oreal, Infaillible, l-am luat pt ca pe el scrie ca dureaza 16 ore, insa e extrem, extrem de dur, nu-l mai pot folosi. Acopera bine, dar e foarte uscat si, cu toate astea, dupa cateva ore tot se aduna in acele riduri.
Si credeti ca e bine sa incep sa folosesc creme de ochi antirid de la varsta asta? Mai degraba as mai merge inca 2-3 ani pe creme de hidratare, dar as incerca un anticearcan mai cremos, antirid. Trebuie sa studiez oferta, nu am idee de ce produse ar trebui sa incerc, de-asta va intreb si pe voi (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ELLA33
post Apr 24 2009, 11:10 AM
Post #49


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 337
Joined: 14-October 07
Member No.: 2,417



Eu iti pot recomanda numai ce am folosit iar pentru ceea ce vrei tu ma gandesc la Diorskin Sculpt Lifting Smoothing Concealer - e cremos, hidratant si un pic antirid dar in nici un caz nu are efect de lifting (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Mai am unul de la Chanel dar e destul de light si nu are putere de acoperire dar hidrateaza. OK mai este si cel de Helena Rubinstein - Magic Concealer.
In rest, mai rasfoieste topicul si poate te mai inspiri apoi poti merge in magazin sa testezi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simona85
post Apr 24 2009, 10:29 PM
Post #50


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 99
Joined: 16-April 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,298



Multumesc frumos pt sfaturi, Ella. O sa ma gandesc ce sa-mi iau, ca sunt atatea anticearcane despre care ati spus atatea lucruri bune. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 07:06 PM