IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Creme epilatoare pentru zona genitala si anala, Dilema...
Fanny
post Apr 11 2008, 07:32 PM
Post #21


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Poti incerca, caci altfel nu ai cum sa afli. Daca-ti iei din cea pentru bikini si respecti indicatiile nu cred sa ai probleme.
(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madalinas
post Sep 12 2008, 02:43 PM
Post #22


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 12-September 08
Member No.: 4,704



Eu nu as merge pe crema epilatoare pentru ca mi se pare acelasi lucru: crema epilatoare = lama...diferenta consta in banii aruncati pe creme...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
belle
post Sep 14 2008, 05:48 PM
Post #23


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 27
Joined: 6-January 08
From: bucuresti
Member No.: 2,951



nici eu n-as merge, dar momentan... nu am de ales. de absolut fiecare data cind ma faceam cu ceara calda/ aparat de epilat in zona respectiva, inflamatia persista cel putin 3-4 zile ( cu tot tacimul: roseata, caldura, durere, marire de volum, etc) si mi se faceau niste frumuseti de ... sa le zic guguloaie, rosii si mari, ca niste cosuri uriase, care treceau incredibil de greu si dupa care ramineau niste urme uriiite de zici ca aveam cel putin lepra. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
am incercat cam orice, am fost la medic, am schimbat cosmeticiana, mi-am luat alt epilator, scrub-uri, crema de galbenele, baneocin, apa oxigenata, lotiuni dupa epilat, degeaba. pina la urma, doctorita mi-a spus ca "guguloaiele" apar din cauza ca e firul de par prea subitre si nu are putere sa "iasa", si creste inauntru acolo-> se inflameaza. intr-adevar, daca sparg alea e cite un fir luuung inauntru, de te intrebi cind a crescut asa ( parul din cap n-ar creste in acelasi ritm, fir-ar el sa fie....). asa ca intre a sta rosie 3 zile si inca 3 saptamini dupa aia cu bubitele/ petele ( sau mai bine zis craterele?) lasate de ele sau a ma face o data la 3-4 zile cu crema.... am ajuns sa prefer crema ( asta verde de la Veet, cu un buretel micut, si care se foloseste sub dus)
am mai incercat si varianta epilat pe maini-picioare-labii-anal cu ceara si doar pe pubis cu crema ( ca doar acolo apar guguloaiele), da' mi se pare mai incomod.
lama e exclusa ca-mi da niste mincariiimi (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 01:53 PM