IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dermato-cosmetice versus cosmetice de masa de lux
janis
post Apr 13 2009, 09:47 PM
Post #11


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Normal cu tendinta de ingrasare in zona T, deci mixt. Demachiantul tau e cel din poza? Daca nu, sa-mi spui te rog cum se numeste exact sa-l caut maine la farmacie, parca am vazut ceva gel demachiant, dar nu sunt sigura. Nici Bioderma n-am folosit pana acum, ma uit putin pe net si maine in farmacie, poate gasesc ceva crema.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Apr 13 2009, 09:59 PM
Post #12


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



am avut La roche Posay- Active C mi-a placut
Hydraphase legere nu m-a impresionat
apoi uite la enciclopedie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Apr 13 2009, 10:16 PM
Post #13





Musafir






E cu pompita, Gel Demaquillant Physiologique, Peaux sensibles normales a mixtes 200ml
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ulpia
post Apr 14 2009, 11:35 AM
Post #14


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 145
Joined: 30-September 07
Member No.: 2,328



Produse dermato-cosmetice de calitate exista si in gama Physiogel de la Stiefel. La noi se gasesc doar crema simpla si gelul demachiant. Crema nu contine emulgatori; acestia se acumuleaza in piele si in timpul spalarii elimina lipidele din piele provocand uscarea excesiva a acesteia. Ceramidele din compozitia cremei contribuie la refacerea stratului protector al pielii vital pentru mentinera unei hidratari optime. Sunt foarte multumita de ea, tenul meu arata mai bine de cand o folosesc. De asemenea, gelul demachiant este extraordinar de bland cu tenul (nu il usuca, nu il inroseste), chiar si pentru ochi, reusind sa elimine orice urma de machiaj dintr-o singura utilizare. Pe www.beaute-test.com gasiti mai multe informatii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Apr 15 2009, 11:33 AM
Post #15


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Mi-am luat La Roche-Posay Toleriane Dermo-Cleanser pana la urma, zicea si Paula Begoun ca e bun produsul (ea il recomanda pentru piele uscata, eu am ten normal, dar oricum demachiant folosesc doar seara si nu ma deranjeaza deloc daca e putin mai gras, de asta si prefer lotiunile, tonic n-am reusit sa folosesc niciodata). Pe makeupalley unele fete ziceau ca lasa un strat gras pe piele. Eu l-am incercat acuma si mi-a lasat tenul curat si moale, nici urma de strat gras, si a curatat machiajul destul de bine si de pe ochi. Imi place dupa prima folosire, numai ca mirosul e putin ciudat (dar abia se simte oricum), miroase putin a medicament, pentru ca nu contine parfum.

La crema tot nehotarata sunt, mi-a dat farmacista vreo 10 mostre sa vad ce-mi place. Ah, si mi-a dat si vitamina A si E, si a zis sa iau 10 zile pe luna E dupa aceea zece zile A si 10 zile pauza. Nu prea imi place sa iau vitamine si medicamente, dar am zis sa incerc.

Ulpia, m-am uitat dar n-am gasit produsele de care ziceai.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ulpia
post Apr 15 2009, 11:52 AM
Post #16


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 145
Joined: 30-September 07
Member No.: 2,328



@ Janis: http://www.beaute-test.com/index.php?search=1

Physiogel crema http://www.beaute-test.com/physiogel_creme_stiefel.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Apr 15 2009, 01:01 PM
Post #17


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Eu de farmacie ziceam, ca acolo n-am gasit:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ulpia
post Apr 15 2009, 01:03 PM
Post #18


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 145
Joined: 30-September 07
Member No.: 2,328



Ai intrat pe site-urile farmaciilor Sensiblu, Dona, HelpNet si ai cautat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Apr 15 2009, 04:28 PM
Post #19





Musafir






Si cu ce o ajuta daca le gaseste pe site cand fizic in farmacie nu sunt? Eu am patit asta cu foarte multe produse.Parca si sweet povestea ceva legat de asta recent. Asa ca nu e o regula.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ulpia
post Apr 15 2009, 04:45 PM
Post #20


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 145
Joined: 30-September 07
Member No.: 2,328



Nu degeaba exista un numar de telefon afisat pentru fiecare farmacie, nu? In cazul in care crezi contrariul:
QUOTE
Preturile produselor si disponibilitatea acestora sunt actualizate zilnic. Totusi, in cazul unor produse pot sa apara diferente de pret sau de stoc. Pentru o verificare exacta va recomandam sa contactati telefonic farmacia dorita.


p.s. Acum o sa imi comentezi fiecare post?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 12:15 PM