IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Masti pentru fata - ten gras
Ariana
post Dec 21 2005, 05:36 PM
Post #21


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Elleni esti o comoara!!!! :) Super super super...
Gagicele vreau sa va spun ca eu am folosit masca de argila cu suc de lamaie...supernasol...pishca de inebunesti.:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baby_nfs
post Dec 21 2005, 06:06 PM
Post #22


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 185
Joined: 8-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 27



referitor la argila... pana acum am folosit argila d la ana aslan si dupa cateva folosiri am observat ca usuca fatza si am schimbat-o...am luat din ki-life din amzei argila d la favisan care la prima utilizare a fost minunata si mult mai buna ca cea de la aslavital...la a doua folosire a fost doar minunata :) ...o sa o mai incerc sa vad daca nu cumva devine doar buna si tot asa pe masura ce o utilizez:D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Dec 21 2005, 06:50 PM
Post #23


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
Elleni esti o comoara!!!! :) Super super super...
Gagicele vreau sa va spun ca eu am folosit masca de argila cu suc de lamaie...supernasol...pishca de inebunesti.:)


PISHCAAAAAAAAA??Glumesti....iti vine samori nu alta, mie imi dadusera lacrimile, dar, ce0i drept, eu sunt o fiintza extem de inteligenat si in loc sa pun apa cu lamaie si argila, am pus numa' lamaie si argila...si m-a pishcat rau de tot.

apoi am incercat altadata to cu lamaie, da' mai putintica, si nu a mai piscat asa rau, dar tot o stare de disconfort am simtit.

pe mine ma satisface pe deplin masca de la garnier cu castravete (te-ncalzeste super) si iti da o senzatie de catifelare suuuper...numa' k de cand am inceput sa folosesc produsele bioderma (toata gama sebium) mi se pare ca nu mai am nevoie de nici o masca, pentru ca tot ceea ce are nevoie tenul meu suplinesc ba cu bioderma, ba cu vestitul bioten, care mie personal nu-mi place deloc, da' tenului meu zice k-i place, asa k ma conformez...., ba cu lavoderm, ba zineryt sau brevoxyl...totae astea le folosesc in functie de ceea ce  cere tenul.

si k sa spun de ce nu ma aplic masti: pai, demakiantul de la bioderma il folosesc pe post de tonic si exfoliant....pe un tampon de vata sterg putin mai ferm fata (desi ei pe etiketa spun sa nu freci), iar toate cojitele inmuiate in prealabil tot de acelasi demakiant se iau pe tamponul de vata.tot tactica asta am aplicat-o si cand mi-am uscat excesiv fata cu zynerit sau cu brevoxyl.

nush ce-o sa ma fac peste o sap.k mi se termina demakiantul si nici monetar nu am de achizitionare nu am...om vedea....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Dec 21 2005, 06:52 PM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
referitor la argila... pana acum am folosit argila d la ana aslan si dupa cateva folosiri am observat ca usuca fatza si am schimbat-o...am luat din ki-life din amzei argila d la favisan care la prima utilizare a fost minunata si mult mai buna ca cea de la aslavital...la a doua folosire a fost doar minunata :) ...o sa o mai incerc sa vad daca nu cumva devine doar buna si tot asa pe masura ce o utilizez:D


baby, o argila de care sunt extem de multumita este  cea a lui mircea bocan.am incercat-o zi pe cale orala si pot spune ca este infinit mai buna decat favisanul (la gust), iar in cosmetica mi se pare mult mai buna, la modul cum se prezinta tenul dupa....

o poti comanda telefonic, si-ti vine prin posta.are 1 kil parca sau 1.5 si te tine o vesnicie.eu o am de 2 ani(nu cred k expira) si inca mai am.este o argila roz si m-a costat acum 2 ani 250.000 lei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baby_nfs
post Dec 21 2005, 07:24 PM
Post #25


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 185
Joined: 8-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 27



la ce numar? am mai auzit de argila asta dar nu stiam de unde pot sa o si iau ...ms  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 6 2006, 03:30 PM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



sunt curioasa daca mai foloseste cineva chestia asta!
eu tot citesc pe site-uri de product review si am vazut ca in state e foarte populara masca asta: 5-8 tablete de aspirina netamponata, pisate si amestecate cu cateva picaturi de apa pana devine o pasta, se intinde pe fata si se asteapta sa se usuca, dupa care te speli pe fata (senzatia e de scrub). pt ca in varianta cu apa e destul de greu de aplicat se poate inlocui apa cu gel de aloe vera sau iaurt.
eu am incercat fara sa-mi pun prea multe sperante dar chiar functioneaza, imediat dupa ce te speli pe fata observi ca porii s-au micsorat, punctele negre au cam disparut iar fata este foarte luminoasa.
daca stai sa te gandesti cam are sens pt ca majoritatea tratamentelor pt acnee au in compozitie acid salicilic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Feb 6 2006, 03:36 PM
Post #27


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Eu o folosesc, am gasit ideea pe eva mai demult.
Dar imi ajunge o singura aspirina si o amestec cu apa, atat.
Subscriu, are efecte imediate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 6 2006, 03:40 PM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



inseamna ca la tine e destul de lichida nu pasta, nu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aura
post Feb 6 2006, 03:41 PM
Post #29


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 81
Joined: 2-February 06
Member No.: 175



Si eu o folosesc. In masca cu argila. Si subscriu. Efecte imediate. ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Feb 6 2006, 03:45 PM
Post #30


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Pai in cele din urma am gasit alta metoda: umezesc fata cu apa si apoi intind aspirina care se topeste direct pe fata si nu mai are ce curge ca se usuca destul de repede.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 04:18 AM