IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Make-up pentru banchet. Idei de machiaj., Modele, sugestii, cum sa faci un make-up pentru banchet.
Diana.
post May 9 2008, 06:34 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Make-up pentru banchet. Idei de machiaj.
Modele, sugestii, cum sa faci un make-up pentru banchet.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post May 9 2008, 07:06 PM
Post #2


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



(IMG:http://i147.photobucket.com/albums/r288/bia_is_here/01080f.jpg)

(IMG:http://i147.photobucket.com/albums/r288/bia_is_here/400_F_5812355_ppfoqf7IVoCnh1uogZJo1.jpg)

(IMG:http://i147.photobucket.com/albums/r288/bia_is_here/051820071237404522.jpg)

Am pus 3 imagini. Eu optez pentru a treia, totusi. De ce? Pentru ca, dupa parerea mea, daca iei accesorii oranj/galbene si pui aceste culori si in machiaj le iei din intensitate. Mi se pare prea monoton sa alegi machiajul in nuantele accesoriilor. Este doar o parere, tu faci cum vrei si cum iti place! La a treia imagine imi place ca nuanta rujului merge foarte bine cu nuante de indigo si mov

Bun, pentru a treia poza: fond de ten (in functie de tenul tau), o pudra mata pentru finisare si o pudra stralucitoare in nuata al berlat sau roz perlat pentru efect. daca le ai pe amandoua si mai bine, ruj intr-o nuanta de fuchsia si un luciu de buze transparent, mascara negru, desi eu as pune si o pereche de gene false.

Pentru pleoape: se aplica pudra perlata pe toata suprafata pleoapelor si pierzi nuanta spre spranceana. Se lipesc genele false dar nu pe toata suprafata pleoapei ci doar in exteriorul acesteia. Tus de pleoape negru pentru doar spre exterior pentru a acoperi lipiciul genelor si a uniformiza efectul. Mascara aplicat cu grija si gata!
Pentru obraji: foloseste fardul de obraz crema cu moderatie cat sa ii imbujorezi, apoi pe pometi aplica pudra perlata.
La final aplica pe buze un ruj fuchsia si un luciu de buze doar pe centrul acestora.

Daca raman accesoriile oranj nu merge machiajul descris mai sus. Il adaptezi si pudra perlata nu o iei roz ci intr-o nuanta de piersica iar rujul il iei intr-o nuanta aprinsa de portocaliu. Totusi portocaliul pe buze nu este intotdeauna cea mai fericita alegere si atunci eu as migra pentru un rosu-portocaliu care este ceva mai purtabil. Nu stiu de ce machiajul in nuantele acestea, ultimele, pe mine nu ma prea incanta la o blonda...


Uitati-va in prima poza sa vedeti ce frumos merge portocaliu cu fuchsia. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Poti sa optezi si pentru primul machiaj dar este cam strident pentru o petrecere de sfarsit de liceu, zic eu! Daca te intereseaza iti zic ce si cum si despre acesta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post May 9 2008, 07:09 PM
Post #3


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



a treia e absolut (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post May 9 2008, 07:17 PM
Post #4


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Fetelor, daca aveti intrebari le puneti aici si va raspund ceva mai pe seara: imi spuneti ce culori se regasesc in tinuta si ce v-ati dori si va fac o mica descriere la ce am in capsor cu mare placere. Am de facut un proiect important acum pentru facultate si sunt in criza de timp. Ne citim mai pe seara! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post May 9 2008, 07:19 PM
Post #5





Musafir






eu aleg primul (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post May 9 2008, 07:22 PM
Post #6


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



Eu la a 3a nu vad decat o fata frumoasa, cu fata "photoshopata" si cu un ruj ciclame. Si cam atat....
A2a poza...trebuie sa stii de ce te faci asa portocalie galbena ca deja imi inchipui o groaza de tzoape orange la ochi fara niciun sens.
Prima poza, fara codita aia de diavol sau mi-as face cruce. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

As opta pt ceva mai smokey sau ceva finut dar totusi vizibil.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anutzik
post May 9 2008, 07:36 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 18
Joined: 8-May 08
Member No.: 3,830



Nuante de mov deschis nu ar merge?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
domnitzza
post May 9 2008, 07:59 PM
Post #8





Musafir






Eu spun ceva nuante de verde verdele in perioada aceasta de primavara se poarta foarte mult binenteles asortat machiajul si cu o tinuta in ton un lamai ceva mai pal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post May 9 2008, 09:08 PM
Post #9


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Daca pui mov deschis la tinuta mov e cam... banal.
Smoky s-ar putea sa nu-i iasa si nici sa nu-i stea bine daca nu e bine facut. Smoky facut cu negru combinat cu nuante intense de roz ar fi o idee. Dar nu e asa usor de facut. Am scris eu in eLady.ro un articol despre make-up smoky eyes. Depinde de forma ochilor ei foarte mult, de nuanta tenului...

Se poarta verdele dar la tinuta pe care a propus-o ea la topicul despre rochite nu merge.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anutzik
post May 9 2008, 10:05 PM
Post #10


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 18
Joined: 8-May 08
Member No.: 3,830



Ce complicat e (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 22nd May 2024 - 10:32 AM