IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topic
> Singuratatea.., Singuratatea... haine grele :)
WebButterfly
post Oct 19 2011, 05:25 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 18-October 11
Member No.: 10,705



In legatura cu singuratatea... Nu stiam unde sa postez.. Scuze pentru incoveniente...
Si eu ma simt foarte singura... Jobul ma trimis departe de casa pentru 2 ani... Sunt in primele mele luni aici..
Toate au fost cumplite la inceput si dorul de casa ma terminat in primele saptamani... gandul ma impingea numai la prietenul meu, la familia mea, la casa mea...
Acuma ma termina alte ganduri...Incep sa realizez ca toata viata mea pana acuma nu depinde numai de prietenul meu... da il respect, il iubesc, dar simt nevoia de cineva langa mine... am fost complect singura prima luna aici, zambeam la birou si vorbeam singura in oglinda fiindca nu cunosteam pe nimeni aici... Acuma am inceput sa mai ies cu fetele de la birou, si dintre toate m.am apropiat de o fata din Noua Zeelanda. Este prietena mea.. cu ea pot sa imi impart trairiile, la inceput mi.s.a parut oarecum superficiala fiindca mi.a zis ca isi doreste sa cunoasca pe cineva ... si prin acel cineva se referea la un barbat... cu care sa traiasca momente speciale, nu se referea numai la prostii... cu toate ca are un prieten acasa.
Am crezut ca sigur nu e vorba de iubire intre ei... dar cu timpul incep sa simt nevoia de cineva langa mine.. de cineva langa care sa ma simt speciala.. si mai rau e ca nu mai stiu daca imi mai e atat de dor de prietenul meu... a nu se intelege gresit.. il iubesc il respect... nu puteam sa imi imaginez viata fara el... si cu toate acestea.. acuma vad ca toate s.au schimbat.. si ma doare lucrul asta si nu vreau sa simt lucruriile astea...
Oare ce se intampla cu mine ?? Simt ca o iau razna.. dar simt nevoia de un barbat in viata mea cu care sa imi impart trairiile aici.. am inceput sa ma gandesc ca poate nu imi mai iubesc prietenul.. Ceva ciudat si neplacut se intampla cu mine.. In singuratate vezi lucruriile mult mai clare ... Poate ma puteti lamuri cu un sfat sau cu o vorba buna...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 19 2011, 06:39 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Subiect + post similar la M-am saturat de singuratate! Acest topic merge la arhiva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:39 PM