IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Doar tu si eu, Jurnalul lui Pokemon
Diana.
post Jan 6 2007, 12:43 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Spor la scris! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
5 Pages V   1 2 3 > »   
Start new topic
Replies (1 - 9)
Philia
post Jan 6 2007, 12:55 PM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Doar tu si eu...

Nu mi e dor de tine,imi e dor de mine,dor de ceea ce sunt cu tine,dor de momentele noastre impreuna,dor de o clipa,dor de o lacrima curgandu mi pe obraz.
Imi e dor sa fiu eu,un fluture zburand departe,un fluture care nu traieste doar o zi,un fluture care se stinge cand e departe de tine.
Am fost printesa,am fost intreg,am fost si voi mai fi,dar doar alaturi de tine...astept clipa sa fiu iarasi noi,astept momentul in care nu ma voi mai trezi singura,privind in gol,cu tine in gand,atat de aproape si totusi atat de departe...
voi reveni iubire,cand voi avea putere...pana atunci...zboara ingerul meu,fii aici langa mine,fii cu mine,fii cum vom fi noi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Jan 16 2007, 08:49 PM
Post #3


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



as vrea sa am putere...sa am putere sa zbor pana la tine...dar nu sunt decat un fluture,fluture ce moare cand pleci de langa el,fluture cu aripi frante.nu am putere...
sufletul imi urla de dor,si incerc sa l fac sa taca..dar nu vrea...poate sopteste prea incet si tu nu auzi cum te cheama,cum te vrea alaturi,cum vrea sa fii aici si sa il tii in palma sa se simta in siguranta.sa simta ca este intreg si ca are pentru ce sa existe pe lumea asta...
sau...poate ca il auzi cum te cheama...dar stiu iubire cat e de greu ...stiu ca si pentru tine e la fel...dar nu ma pot abtine sa nu ma cert cu tot ce ne tine departe unul de celalalt...nu pot sa nu ma revolt impotriva sortii,pe care desi o urasc ,o iubesc mai mult decat oice altceva si ii sunt recunoscatoare pentru ca ne a adus impreuna,dar totusi atat de departe...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Mar 9 2007, 08:39 PM
Post #4


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



as vrea sa plang,dar nu mai am lacrimi
as vrea sa tip,dar nu mai am putere
as vrea sa am putere sa cred ca la inceput,dar nu mai am forta
as vrea sa dispar,dar sunt nevoita sa exist....
as vrea sa pot schimba lucrurile,dar sunt prea neimsemnata....

oare ce va fi....?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Mar 12 2007, 08:20 PM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



cand inima iti plange si sufletul ti-e in genunchi,cum procedezi atunci?
cum treci de toate apasarile si de toate dorurile care te fac sa nu mai poti sa simti nimic?
am multe de spus,atat de multe ca nu exista cuvinte.asa cum nu exista cuvinte pentru ceea ce este intre noi.
este totul si mult mai mult.este dorinta de a fi fericit,dar este si suferinta din inima mea.
este tresarirea sufletului care se simte mangaiat atunci cand iti aude vocea,si lacrima care apare in coltul ochiului atunci cand te zareste.este inima care vrea sa mi iasa din piept si sa ramana langa tine.chiar daca ar trebui sa ramana pe uscat si sa moara acolo.este tot ce este mai frumos.este tot ce am.si totul iti apartine.
totul este pentru tine,fiecare lacrima,fiecare suras,fiecare noapte nedormita si fiecare clipa in care te doresc langa mine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 12 2007, 11:34 PM
Post #6





Musafir






ce frumos ai scris (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) , spor in continuare (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Mar 13 2007, 07:38 AM
Post #7


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



multumesc
este doar ceea ce simt.iubire si mult dor.
dor care imi sfasie sufletul si mi-l imprastie in mii de zari .
iubire care imi da putere sa merg mai departe si sa nu imi pese de tot ceea ce aud,de multe din lucrurile care ma dor.iubire care imi sterge lacrimile si ma face sa am puterea sa visez.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Mar 14 2007, 08:21 AM
Post #8


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



inchid ochii si esti langa mine.
te chem sa ma saruti si iti atingi buzele usor de buzele mele si topim intr un sarut luna care ne vegheaza.
simt cum dragostea ta ma inconjoara si sufletul imi e linistit.te simte aproape si nimic nu il mai doare.nu il mai chinuie dorul de tine si nici dorinta de a te putea strange in brate.
din ochii inchisi o lacrima mi se scurge pe obraz.e fierbinte.mai fierbinte decat sufletul meu.

-de ce plangi,iubito?
-de dor,de dragoste,din cauza faptului ca esti tot ceea ce imi doresc!
-nu mai plange.acum suntem aici,suntem amandoi!
-acum suntem....dar maine...maine si in fiecare zi cand nu voi fi langa tine?
-vei fi...oriunde am fi,oricat de departe,vom fi impreuna!pentru ca sufletele ne sunt ingemanate!
-si atunci de ce in fiecare zi in care nu esti langa mine simt cum inima mi se sparge in mii de bucati?
-pentru ca doare....este greu...dar vom reusi....hai ia-ma de mana si saruta-ma

intind mana....dar iubitul meu vis nu este...
te astept cu dor,cu drag,cu nerabdate....
te iubesc visul meu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Mar 31 2007, 07:41 PM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



frunzele....ah...dragele frunze....
cu auriul lor tomnatic mi au cucerit inima.m au dus departe,pe aripi de vant si m au lasat sa plutesc...
frunzele si ceata de toamna.sentimente dulci care ma coplesesc.
acum insa a disparut ceata deasa care ma ascundea si care ma ferea de ce nu imi placea.era scutul in spatele caruia ma ascundeam.
acum ....acum e soare.soare care imi mangaie sufletul.si totusi ceva lipseste...lipseste mirosul frunzelor care se lasa purtate de o adiere racoroasa.au inverzit...sunt mici,au renascut,asa cum renaste si dragostea mea.
nu,nu renaste,creste in continuare...si oriunde m as uita le zaresc.ma inconjoara,ma tin aproape de tine si imi poarta inima departe...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Apr 7 2007, 07:22 PM
Post #10


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



a trecut dragul meu vis mult timp de cand tot scormonesc prin suflet,de cand tot caut cuvinte ca sa iti pot spune ce insemni pentru mine.
am gasit cuvinte simple,cuvinte elaborate,cuvinte ale caror sensuri inca nu le cunosc.si totusi,draga mea iubire,nu am gasit nici unul care sa fie aproape de ceea ce simt.
parca nimic nu poate exprima ceea ce esti pentru mine:iubit,prieten,tata,jumatatea sufletului meu,un vis,o dorinta,o flacara ce arde neincetat.esti toate astea si mult mai mult.
inzecit mai mult!
si atunci cum iti pot demonstra tot ceea ce simt pentru tine?
cea mai mare dovada este aceea ca tie ti am daruit sufletul,inima si tot ceea ce reprezint eu...doar ele sunt aproape de ceea ce simt eu pentru tine...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:33 PM