IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Sa ne lasam de fumat: tigarile electronice
user ban 29 08 2...
post Aug 29 2012, 09:43 AM
Post #41


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 16-August 12
From: Bucuresti
Member No.: 11,379



Buna
Cred ca cel mai bine va lasati de la sine fara tigara electronica. am inteles ca ca ar fi daunatoare chiar si aia si din experienta unui prieten spun ca nu reusiti sa va lasati. dupa ce renuntati la ea veti lua din nou tigara. este cazul lui si mai multor persoane. Putin mai multa vointa, e mai potrivita!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CristinaCristina
post Sep 19 2012, 08:46 AM
Post #42


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 9
Joined: 14-September 12
Member No.: 11,419



Eu am incercat tigara electronica aproximativ o luna jumate si nu m-a ajutat cu nimic. M-am reintors la tigari si abia dupa alte 6-7 luni am reusit sa ma las definitv. Pur si simplu nu am mai fumat. In primele 2 saptamani am suferit ca un caine si am mancat enorm de mult porma a inceput sa fie ok. Se poate dar trebuie multa multa vointa si tigara electronica nu este solutia, cel putin din punctul meu de vedere
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Sep 19 2012, 09:31 AM
Post #43


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Cristina, felicitari ca ai reusit sa te lasi de fumat! Asta este o mare realizare! (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif) (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif) (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cecily
post Oct 31 2012, 05:59 PM
Post #44


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 23-July 12
Member No.: 11,337



Eu am sugerat oamenilor asa, iti propui sa nu fumezi azi, maine la fel si tot asa, nu te gandesti ca nu mai fumezi niciodata, doar azi, iti spui zilnic, dupa niste zile ai un moral mai bun si abordezi altfel, n-am zis ca e simplu dar e o varianta.
Sunt tari care interzic tigarile electronice, intr-un fel sau altul, Australia, Noua Zeelanda, Canada, Brazilia.
Recent a fost votata o lege pentru tigarile electronice in New York, care interzice folosirea lor in apropierea scolilor si vanzarea celor sub 18 ani.

QUOTE
It is now illegal in New York State to smoke an electronic cigarette within 100 feet of entrances to public or private schools.


sursa: newyork.cbslocal.com/2012/09/05/gov-cuomo-signs-new-electronic-cigarette-restrictions-into-law/

Ce ar fi important de retinut, tigara electronica e ceva temporar, daca treci la folosirea ei, la fel ca cea normala, cu anii nu e bine. N-am incredere mare in studiile unora, pot fi platite ori de cei pro tigari electronice, producatori de tigari electronice, sau de cei anti tigari electronice, marile corporatii care fabrica tigari, metoda naturala e cea potrivita probabil pentru lasatul de fumat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bridesvbe
post Aug 3 2015, 05:57 PM
Post #45


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 16-June 15
From: Suceava
Member No.: 12,877



Eu sincer nu stiu pe nimeni sa se fi lasat cu tigari electronice. Am vreo 2-3 prieteni care au tot incercat, dar tot la clasice au revenit mai devreme sau mai tarziu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 3 2015, 07:16 PM
Post #46


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu stiu o singura persoana. La mine nu a functionat, asta e sigur.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
margareta27
post Jan 4 2016, 01:30 PM
Post #47


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 4-January 16
Member No.: 13,054



La multi ani! Uite asa sa ne fie plamanii anul asta:
(IMG:https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/80/a7/59/80a75931989004162bf2b2af1ddc37a7.jpg)
. Am intrat sa prind curaj - de azi nu mai fumez. Am fumat in restul zilelor din anul asta ca sa ma apuc (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) ...aah las de lunea.
Mult succes si mie si voua!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:24 PM