IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cele mai bune diete, diete
Diana.
post Sep 15 2009, 11:53 PM
Post #31


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Si noi va putem sta la dispozitie daca doriti promovare, ca sa nu fie nevoie de activitati care tipa (IMG:style_emoticons/default/diespam.gif) asa "subtil".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ana13
post Dec 19 2009, 12:06 AM
Post #32


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 18-December 09
Member No.: 7,654



Buna fetelor, va spun eu cum am dat 15 kg jos intr-o luna,de obicei cand se pune "sunca" pe noi, fierea nu functioneaza bine si trebuie sa o ajutam, asta este un regim pentru slabit tratand fierea astfel:

Fara cafea, fara prajeli - cartofi prajiti, carne prajita, tocana cu ceapa prajita etc

fara sucuri cu acid, fara cola, fara apa minerala

fara dulciuri, fara banane, fara lapte gras, smantana.

Doar:piept de pui fiert, piure fara ulei incins peste el, cartofi fieri fara sare, pilaf fara grasimea de la pui fiert (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) apa plata, ceaiuri, lapte fara grasime, iaurt, biscuiti fara ciocolata, paste fierte si atat, tocana fara prajeala, supa, zaharina.

Si cam asta ar fi tot..(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) e groaznic stiu, dar cine isi doreste ..poate,la mine nu a fost necesar sa dau cele 15 kg jos, am ajuns scandurica la un moment dat, dar acum imi revin usor usor:) e un regim bun si pentru stomac, tineti cont ca, cel mai rau face prajeala si cafeaua dintre toate:)




numai bine







Go to the top of the page
 
+Quote Post
set_on_fire
post Jan 5 2010, 07:54 PM
Post #33


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 4-January 10
Member No.: 7,719



am incercat tot felul de diete, insa singura care a dat rezultate in cazul meu a fost South Beach + 30 minute de bicicleta zilnic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Doria
post May 19 2010, 01:36 PM
Post #34


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 28-June 09
Member No.: 6,741



QUOTE(set_on_fire @ Jan 5 2010, 08:54 PM) *
am incercat tot felul de diete, insa singura care a dat rezultate in cazul meu a fost South Beach + 30 minute de bicicleta zilnic.


Dupa cea de-a doua sarcina , am ramas cu "trofeul" de 75 kg, osciland adesea intre 70-75 kg, in functie de ce fel de regim am reusit sa tin . Cel disociat m-a usurat de 5 kg, pe care le-am depus intr-o jumatate de an inapoi. Devenind usor, dar sigur, fana montignaca, am incercat sa slabesc cu acest regim de viata, dar nu am reusit. L-am tinut ca la carte, am devorat cartile maestrului, dar am reusit sa slabesc nesemnificativ. Intr-adevar, mi-a mentinut greutatea ptr o jumatate de an, cum am renuntat la el, am inceput sa depun. Chiar daca imi place enorm acest regim, cred ca motivul ptr care nu am slabit este faptul ca sunt diabetica insulino-dependenta iar fluctuatiile mele de glicemii provocau dese hipoglicemii.
De aceasta saptamana, am acceptul medicului sa ma apuc de un alt regim : o dieta a la Nicoleta Luciu, usor personalizata. Problema este ca ma ingrozeste faptul de cat de repede slabesc : in trei zile, doua kg. Am plecat de la 74.5 kg, acum am 72.5 kg.
Ma simt excelent, satula, doar ma lupt cu poftele si sper sa inving. Daca doriti, v-o pot impartasi cu drag. Planul nostru este sa slabesc cel putin 10 kg cu acest regim, apoi sa ma mentin cu regimul Monti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post May 20 2010, 03:43 AM
Post #35


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Ana 13 are dreptate, dar eu nu pot fara prajeli, ceea ce stiu ca nu sanatos, dar macar excesul asta sa-l fac si eu, ca apoi ma declar prea perfecta, si nu ma mai vrea nimeni. Eu am renuntat la suc imbuteliat, la guma, de baut cafea nu beau(doar din cand in cand cand mi se ofera, si daca beau acasa, doar cea naturala, preparata special). Mananc orice am chef. Mancarea trebuie mestecata bine. Dar nici sa stai ore intregi la masa. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Paine mananc acum cand simt nevoia, m-am obisnuit sa mananc fara paine cand nu aveam deloc in casa, si mi-am facut o obisnuita, dar nu trebuie exclusa din alimentatie, iar daca este posibil sa fie mancata cea din faina integrala, neagra, de tarate, sau din cereale. De fumat nu fumez, alte vicii nu am. A, decat florile, sunt innebunita dupa ele. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Si sunt available. (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post May 20 2010, 12:39 PM
Post #36


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



Welcome, Doria.
Baga regimul si daca vrei, spune-ne si grupa de sange, probabil a contat si asta in stabilirea meniurilor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post May 20 2010, 01:42 PM
Post #37


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Eu sunt donatoare universala, dar nu va recomand sangele meu, da dependenta si craziness. (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Doria
post May 20 2010, 03:00 PM
Post #38


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 28-June 09
Member No.: 6,741



QUOTE(sylvia_31 @ May 20 2010, 01:39 PM) *
Welcome, Doria.
Baga regimul si daca vrei, spune-ne si grupa de sange, probabil a contat si asta in stabilirea meniurilor.

Nu a contat grupa de sange. Regimul e drastic hipocaloric, adaptat faptului ca am dese hipoglicemii. E un regim struto-camila , bazat pe cel al Nicoletei Luciu :
- 4 zile pe saptamana se serveste numai supa de pui ( carea de pui fara pielite, fiarta in mai multe ape ) cu legume diverse ( morcov, ceapa, dovlecei, telina, postarnac, ardei verde si rosu, verdeata ). Sunt total intrezise adaugarea de cartof, fainoase, sare sau delikat, bineinteles.
-supa de pui se poate consuma la orice ora, in orice cantitate.
-in caz ca am hipoglicemii, se pot consuma merele crude , nu mai mult de 3 pe zi .
-pe langa supa de pui, se consuma compot de mere fara zahar- in orice cantitate,la orice ora !
-cele trei zile ramase ( eu mi-am ales perioada week-endului ) se servesc salate asezonate cu vinegreta, piept de pui la gratar + compot de mere - cantitate nelimitata. Dimineata, se poate servi 1 felie de paine tarate sau secara cu lapte degresat sau cu mozzarella.La micul dejun se poate servi suc natural de portocale ( 250 ml ) .
- cantitatea nu este specificata, in cele 4 zile de supa + compot se poate manca oricat si oricand; la fel si in zilele cu salate + piept de pui, cu conditia ca pranzul sa fie la cel putin 3 ore de micul dejun. Sarea este complet eliminata!

Eu l-am inceput saptamana acesasta, am dat jos deja 3 kg, va spun ce se intampla luni, dupa ce termin cele 3 zile de salate+ piept pui.
Sunt totusi bucuroasa ca nu ma simt deloc flamanda, din contra, sunt plina de energie si ....mai usurica !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post May 20 2010, 03:11 PM
Post #39


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Eu as declara razboi omenirii daca as fi infometata in stilul asta. (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post May 20 2010, 03:35 PM
Post #40


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Si mie imi pare cam drastic regimul asta (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Sigur nu mori de foame?
Fii atenta pentru ca kilogramele pierdute rapid se intorc foarte repede si aduc cu ele si alte kilograme (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 10:04 AM