IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cele mai bune diete, diete
citystella
post May 20 2010, 05:24 PM
Post #41


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



In mod clar. Eu recomand mentinerea unei diete echilibrate, sport, aport de lichide zilnic. Activitate fetelor sa fim frumoase. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ionitapetreadria...
post May 31 2010, 04:28 PM
Post #42


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 31-May 10
Member No.: 8,634



eu recomand o alimentatie sanatoasa tuturor celor care si-o pot permite, caci tine foarte mult de buzunarul fiecaruia, acest aspect...in al 2'lea rand, niste exercitii fizice specifice fiecarei regiuni in parte, cu precadere in zonele grav afectate de depunderi de grasimi, gen abdomen, coapse si fese...consumarea a cel putin 2 litri de lichide pe zi, excluzand bauturile acidulate si cele alcoolice, evident...nu strica un paharel cand si cand, dar sa fie de un vin bun, nicidecum de tarie sau bere (IMG:style_emoticons/default/giljotiini.gif) ...si as mai adauga la aceste mici aspecte, si masajul...recomand aceasta terapie complementare tuturor varstelor...masajele de relaxare, de tonifiere a musculaturii in zonele cu probleme din diverse motive, anticelulitice pe zonele la fel, afectate, sunt benefice pe termen lung, daca sunt asociate si indeplinite, celelalte doua conditii mai sus mentionate...eu va pot ajuta pe fiecare in parte, cu astfel de terapii...de restul va ocupati fiecare separat...multa sanatate si succes in toate!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Jun 1 2010, 09:15 PM
Post #43


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Adrian bine ai venit. (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)

E adevarat ce spui. Mai e nevoie de vointa, finante, si timp liber. In rest sanatate sa fie. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Jun 2 2010, 02:54 PM
Post #44


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Eu votez la orice ora din zi si din noapte cu Dieta Montignac.
De asemenea inotul face minuni pentru corpul meu, iar sarea din mare pentru piele si ten. (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) Deci pentru mine solutia ideala ar fi sa ma mut la mare. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Jun 2 2010, 03:00 PM
Post #45


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Am si eu nevoie de atmosfera umeda. Dar na ce sa-i facem, nici plantele nu traiesc in mediul lor. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
frunze_in_cap
post Jun 9 2010, 08:18 PM
Post #46


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 7-June 10
Member No.: 8,665



Si eu cred ca regimul montignac este cel mai bun, dar eu as vrea sa "scad" (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) , sa slabesc putin mai repede si apoi sa incerc o dieta echilibrata.
Incerc acum cu dieta cu supa de varza, stiu ca nu e cea mai buna, dar macar ma detoxifiez. Desi cum vad ceva dulce, raman cu gandul la "ce as manca o prajitura/ciocolata/ bombe calorice (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) .
Ce credeti, dieta cu supa de varza e buna, macar ca introducere intr-o dieta echilibrata?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Jun 9 2010, 09:26 PM
Post #47


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Frunze in cap (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)


Mie nu-mi place supa/bors/ciorba de varza. Am mancat in schimb cu placere cea facuta cu varza aia mica, care se comercializeaza in pungi congelate, gatita de tata. A fost buna.
Ce sa-ti spun, controleaza-ti ceea ce mananci prin aportul caloric, fara a face excese, cat se poate de natural si incearca sa consumi acele calorii, pentru ca organismul le va depune, daca nu-i v-or fi necesare. Apoi daca te-ai infometat, el isi va face rezerve, fara a te nutri pe tine, si te vei simti si rau, si in plus te vei si ingrasa. Mai bine mananci mai des si mai putin, decat mult si rar.
Trebuie sa te simti bine in pielea ta in primul rand, si sa nu vrei sa slabesti doar pentru a fi top model.
Gandeste-te la riscurile care expun o dieta drastica, si ai grija de sanatate inainte de toate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
frunze_in_cap
post Jun 14 2010, 09:02 AM
Post #48


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 7-June 10
Member No.: 8,665



Da, am gandit putin mai mult si dupa ce am tinut vreo 4 zile dieta cu supa de varza, am renuntat. Desigur m-am simtit bine, purificata (si nici nu m-am mirat ca kilogramele s-au intors, noroc ca nu se vad), dar ma saturasem de varza, varza si iar varza. Acum am dat-o pe echilibrat si sport. Mai mult ca sigur ar trebui sa mearga. Mai ales ca vara a venit deja si se apropie mersul la mare. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Jun 14 2010, 02:25 PM
Post #49


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Frunze in cap. Am fost ieri la plimbare. Si cum sa-si spun. Nu toata lumea e la fel. Important e sa te simti bine in pielea ta. Iar daca cineva te place asa cum esti si te mai si iubeste, si te mai si doreste, atunci poti fi chiar fericita.

As fi vrut sa-ti spun ca te vei satura de varza. Dar organismul nu e facut pentru doar un singur aliment. Eu sunt de parere ca mai bine mananci de toate, pentru ca asa e normal, in cantitati normale, nu exagerate, decat sa-ti dai organismul peste cap cu doar un singur fel de mancare. Eu sunt impotriva acestor torturi.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
frunze_in_cap
post Jun 14 2010, 07:50 PM
Post #50


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 7-June 10
Member No.: 8,665



citystela
Hmm...eu ma simt destul de bine in pielea mea, dar se poate sa ma simt si mai bine.
Azi m-am apucat iar de inot dupa ce nu am mai fost de 2 ani. Si am observat ceva [ce desigur stiam ca se va intampla]: forma mea fizica s-a dus (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) ...dar mi-o recapat eu (IMG:style_emoticons/default/322.gif) .
Si eu urasc torturile, dar eram putin cam disperata in momentul respectiv, insa acum ca m-am apucat de sport ma simt mai bine.
Multumesc mult pentru sfaturi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 01:05 PM