IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cura de slabire la preadolescente, Copii in crestere care tin diete
pitzy
post Apr 14 2008, 08:24 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 14-April 08
Member No.: 3,700



eu nu am probleme cu greutatea adica pentru 13 ani cu 43 de kg este foarte bine,dar ceea ce ma deranjeaza este BURTA...inebunesc incerknd sa skp d ea (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) ....dar in ultimul rand am descoperit niste linkuri cu exercitii Pilates....va garantez ca veti avea rezultate....eu m-am apucat acum 1 sapt si deja am scapat putin de burtica....voi continua si va mai anuntz....uitatzi linkurile:
http://www.youtube.com/watch?v=RMWBLG4syRQ http://www.youtube.com/watch?v=mmek7iASeCI...feature=related
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 14 2008, 08:28 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



O sa iti modific titlu "AM REZULTATE!" in Cura de slabire la preadolescente.
In clipa asta as impusca toate cretinele de la revistele glossy toti idiotii din mass-media care promoveaza curele de slabire fara discernamint!
Cura de slabire la 13 ani?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Apr 14 2008, 08:43 PM
Post #3





Musafir






Pitzy este bun sportul, dar la varsta ta este bun un sport adecvat, de genul baschet, handbal, balet, dans modern, plimbat cu role.
La 13 ani nu trebuie sa-ti faci griji ca ai sau nu abdomenul plat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Plus ca daca la 13 ani iti intretii organismul cu astfel de exercitii va trebui apoi sa o faci mereu pentru ca trupul tau se va maturiza prea brusc si in loc sa se regenereze singur va avea nevoie de exercitiile cu care l-ai obisnuit. Alearga, zburda, plimba-te cu bicicleta....

Doamne eu cred ca la 13 ani inca ma jucam cu papusi (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

This post has been edited by kary_pink: Apr 14 2008, 08:47 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
susipash
post Sep 10 2008, 09:20 PM
Post #4


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 10-September 08
Member No.: 4,686



la 13 ani e cam devreme sa te gandesti la diete..
si drept sa spun si eu la varsta aceea m-am ingrasat putin ...dar asta e o chestie f naturala...asteapta putin si vei vedea cum corpul tau se va schimba in timpul anilor..la 13 ani mai esti in crestere..daca incepi de acum cu dietele risti sa nu te mai dezvolti normal si sa ai probleme mai mari decat "burtica" descrisa.
atata timp cat te hranesti sanatos si faci sport(gen handbal, inot..etc.) nu trebuie sa-ti faci ganduri
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef...
post Oct 18 2008, 12:05 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 10-August 08
Member No.: 4,449



Salut...Eu am 14 ani si am probleme cu greutatea...is dezvoltata pentru varsta mea...Pana acum ma plangeam ca sunt grasa,dar realizez ca abia acum incep sa ma ingras...E airea de acum is si eu o domnisoara si..as vrea sa port amunite haine dar...felul in care arat nu-mi permite..vreau sa slabesc oleaca,nu mult,dar macat cum eram inainte...am sa pun si poze sa vedeti... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Oct 18 2008, 12:12 PM
Post #6


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Profita de avantajul varstei. La 14 ani e mult mai usor sa scapi de kilograme si sa-ti modelezi corpul.
Daca apelezi si la sport (pillates, tae bo - in functie de rezinstenta ta la efort) si alimentatie sanatoasa (fara fainoase, dulciuri si bauturi carbogazoase) iti va fi usor.
Ce inaltime si cate kg ai?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef...
post Oct 18 2008, 12:16 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 10-August 08
Member No.: 4,449



ACUM : (IMG:http://i534.photobucket.com/albums/ee350/anonim48/DSC02808.jpg)
INAINTE : (IMG:http://i534.photobucket.com/albums/ee350/anonim48/photo-004g.jpg)

AICI SE VEDE MAI BINE CUM ERAM INAINTE...MAI SLABA (IMG:style_emoticons/default/dog.gif) (IMG:http://i534.photobucket.com/albums/ee350/anonim48/ioP.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Oct 18 2008, 12:16 PM
Post #8





Musafir






Nu esti grasa deloc, dar chiar deloc, si iti spun sincer pt ca n am nici un interes sa te mint.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef...
post Oct 18 2008, 12:21 PM
Post #9


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 10-August 08
Member No.: 4,449



nu stiu...dar mi se pare ca am picioarele enorme...plus ca am inceput sa fac si burtica si... "sunculitze" in parti...adica intelegi ce vreau sa spun ?

QUOTE(Fanny @ Oct 18 2008, 01:12 PM) *
Profita de avantajul varstei. La 14 ani e mult mai usor sa scapi de kilograme si sa-ti modelezi corpul.
Daca apelezi si la sport (pillates, tae bo - in functie de rezinstenta ta la efort) si alimentatie sanatoasa (fara fainoase, dulciuri si bauturi carbogazoase) iti va fi usor.
Ce inaltime si cate kg ai?

Am 1,67 si 55 de kg (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lexie
post Oct 18 2008, 12:24 PM
Post #10





Musafir






Stef, sfatul meu si cred ca al tuturor fetelor de aici este sa nu-ti faci ganduri de regim si cure de slabire de pe acum.

Iti recomand, asemenea lui Fanny, sa ai grija doar la cateva dintre alimentele pe care le mananci si cu siguranta te vei mentine la greutatea de acum sau vei mai slabi un pic. Poti manca predominant peste si pui, porc mai rar, paine doar la ce nu se poate manca fara, fara mancaruri grase si mezeluri, dulciuri mai bine mananci facute in casa decat cumparate.
Multa apa plata, ceaiuri, sucuri naturale, fructe cu vitamina C, toate astea te vor ajuta cu siguranta.

Aaa, si sa stii ca arati foarte bine, nu mi se pare ca te-ai fi ingresat fara de "inainte"!

Sa stii ca fiecare organism trece printr-un proces de schimbare si modelare. Uite, in cazul meu, la 14 ani aveam 49 kg (cam 1,61-1,63 inaltime) si aratam foarte bine, o sa pun o poza azi-maine, sa vedeti (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) In liceu m-am ingrasat si am ajuns la 59, punctul maxim fiind de 65 in clasa a 10-11. Bineinteles ca de la 14 la 18 ani am mai crescut un pic si in inaltime. Apoi am slabit in anul 2 de facultate intr-un mod natural, fara regimuri si minunatii. Exista tot felul de transformari pe care le suferim si multe nu sunt pe fond de mancare, ci pe fond de stres.

Concluzie: incearca sa ai un regim de viata sanatos, sa faci un pic de sport (mersul cu rolele, jogging, pe cat posibil sporturi in aer liber) si te vei simti foarte bine in pielea ta. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 06:35 AM