IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

35 Pages V  « < 32 33 34 35 >  
Reply to this topicStart new topic
> Clubul depresivilor, Pentru cei care trec prin momente grele
MilenaM
post Aug 1 2008, 01:08 PM
Post #331


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 10-July 08
Member No.: 4,219



Scumpa Sweet (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) si voi toate!

Intr-adevar ma plictisesc enorm la serviciu. E un tip de job ce l-am ales eu, am studiat ptr. asta (nu in fac. dupa cu trecerea anilor de serviciu). Ma enerveaza modul in care trebuie sa o fac. Tocmai am terminat de citit topicul "De ce m-as impusca azi"..ceva de genul asta si m-am regasit, in principal, in una din postari de pe prima pagina: nu suport cei ce cred ca le stiu pe toate, eu vorbesc cu peretii (de fapt nici nu mai vorbesc sa iau aer in gura de pomana...vorbesc cu voi caci castig mai mult) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , lume care umbla cu barfe pe la altii sa te denigreze etc (lozica mea e: prost cine crede fara sa verifice, nu cel care vorbeste). Si se supara lumea care n-o mai bag in seama si face fel de fel de chestii de prost gust si copilarii..Imi pare rau, nu am fost asa dar am devenit...Afara e altceva..Dr. Hayde si Mr. J.. ma numesc:)

In afara de activitatile placute in care stiti ca ma implic m-am gandit sa fac un bine la doamnele si domnisoarele, de la 35 ani in sus, de pe acest forum. Anul trecut rasfoind un ziar pe net am gasit o stire, de altfel de cateva randuri, care m-a dus la cautari aprofundite si care m-a facut curioasa la culme: YOGA PENTRU TEN (fata/gat). Dupa ce am citit m-am interesat de autori si ce as gasi la mine in oras. Zis si facut: mi-am luat un CD de Camille Volairč si pe scurt l-am facut fisier. M-am tinut de acest "sport" catva timp si intr-adevar e fantastic. Acum in vacanta reiau caci cu ce fac dimineata e prea putin. Astept solutii cum sa tratam subiectul, bineinteles daca intereseaza. Sunt 15 exercitii + masaj final.

Despre dormit:
Ieri am stat la serviciu pana seara tarziu (timp in care am mai si citit din scrierile voastre) si am ajuns acasa cu o durere de cap...m-am culcat la 23 circa (azi e zi scurta) si m-am trezit la 4 dimineata. Am reusit sa adorm di nou dar greu..La 6 suna ceasul. Nu va spun ce bufnita sunt dar ce gentila am fost azi (ma mir si eu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ). Abia astept s-o intind, ajung acasa sa dorm, apoi ma duc la alergat (mi-am scos din exercitiile de streching doar pe cele ce pot sa le fac in picioare; le-am scos la imprimanta si le iau cu mine pe camp caci nu-mi aduc aminte cum sa le fac), apoi ma imbaiez cu ulei de...nu m-am hotarat..probabil lavanda azi, apoi prepar ruscacelul cu merinde Monty (doar eu) ptr. maine ca plecam in excursie sa vedem animalute.

Dupa parerea voastra sunt intr-o forma avansata de depresie?

Pupici si we placut!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Aug 1 2008, 04:36 PM
Post #332





Musafir






Milena, mie nu mi se pare ca esti in depresie. Cuvantul asta mie mi se pare un cuvant greu, a fi in depresie inseamna a fi acolo undeva jos de tot, fara nici o putere de a te ridica, insa mie mi se pare ca tu nu esti in aceasta situatie.
Poate ca esti trista si faptul ca te simti singura nu ajuta, dar pana la depresie mai este. Insa tu n-ai sa ajungi pana acolo, hai ca de aia exista topicul asta. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Tu in ce tara esti? (scuze, poate ai mai scris pe undeva, insa eu n-am vazut).

CD-ul ala cu yoga pentru fata e cumva cel in care trebuie sa faci tot felul de strambaturi sa se intareasca muschii fetei? Cica e in mare voga prin USA, insa e bine sa faci gimnastica asta a fetei singura, fara spectatori. Si eu am facut de cateva ori insa nici in oglinda nu imi vine sa ma uit, ca ma sperii me moaca mea.

Sa ai un weekend placut. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MilenaM
post Aug 7 2008, 12:10 PM
Post #333


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 10-July 08
Member No.: 4,219



Buna scumpelor!

Cd-ul de care vorbeam e de fapt un DVD (mi-am adus aminte dupa) si nu se bazeaza pe "strambaturi" (am si exercitii din acelea) dar mai mult pe ajutorul degetelor..adica unde le pui pe fata si in ce directie tragi de piele, ca sa zic asa.

HappyCat, ai dreptate, site-ul asta e facut sa ne ajutam intre noi.

Azi ma duc sa alerg ca nu mai suport nimic si pe nimeni. Sper sa am putere..Maine e din nou zi scurta dar ajung acasa tot tarziu ca stau in oras sa fac ultimele cumparaturi ptr. vacanta si sa rezolv alte problemute.

Pupici!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Aug 18 2008, 10:06 PM
Post #334


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Ma simt aiurea...am ajuns acasa la ai mei si n-a mai avut cine sa sara pe mine sa ma murdareasca... a murit catelul meu (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) ( de ieri plang incontinuu..
Il alintam "ubitu meu"; e asa pustie curtea fara el...facea tot felu` de nazdravanii...n-avea decat 2 ani...
(IMG:http://i264.photobucket.com/albums/ii194/andraxxz/pozne002.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Aug 18 2008, 10:10 PM
Post #335





Musafir






Domane, ce privire!
Imi pare tare rau, Empty! (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Aug 18 2008, 10:17 PM
Post #336


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



(IMG:style_emoticons/default/sad.gif) mersi kalua ...
i-a pastrat tata coada,inainte sa-l ingroape, da` nu stu` ce rost mai are...ca nu ma alina nicicum...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Aug 18 2008, 10:18 PM
Post #337





Musafir






Imi pare rau, nu-mi pot imagina prin ce treci dar stiu ca este crunt sa te atasezi si sa iubesti un necuvantator si apoi sa-l pierzi (IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Aug 18 2008, 10:20 PM
Post #338


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



mersi kary..
sunteti niste dragute !
o sa-mi treaca cu timpul..
nu stu` daca am facut bine, da` am pus poza lui wallpaper ...ca mi-i dor de el.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Aug 19 2008, 11:31 AM
Post #339





Musafir






of sorry stiu ce inseamna sa pierzi un animalut drag
nu mai tine nimic ce ti aduce aminte de el ca nu ti face bine , iar codita aceea cu atat mai mult, eu gandesc ca animalutele au raiul lor si ajung acolo ca sunt bune si ar fi avut nevoie catelusul de codita (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) iar tie iti face numai rau cand o vezi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Aug 19 2008, 02:17 PM
Post #340





Musafir






Imi pare tare rau Empty (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

35 Pages V  « < 32 33 34 35 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 01:55 AM