IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

135 Pages V  « < 131 132 133 134 135 >  
Closed TopicStart new topic
> Acneea - Totul despre acnee, Partea a doua
Cindy
post Mar 30 2009, 12:29 PM
Post #1321


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(Girlish @ Mar 29 2009, 10:05 PM) *
Salut fetele,
am vazut c-a aparut gama de produse Iwostin. Compozitia pare ok. Ma tenteaza sa incerc. A folosit cumva cineva?

Am eu dar numai gelul de fata, achizitionat de curand.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Mar 30 2009, 06:59 PM
Post #1322


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Sweet, cum este?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Girlish
post Mar 31 2009, 10:49 AM
Post #1323


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 262
Joined: 18-February 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 231



Da, spune-ne cum este, te rugam!
Este si promotie luna asta la produsele astea in 3 farmacii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deedee29
post Mar 31 2009, 12:00 PM
Post #1324


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 347
Joined: 5-December 08
From: Highway to Hell
Member No.: 5,474



Adica doar azi (ca atat a mai ramas din martie) sau incepand cu 1 aprilie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Mar 31 2009, 05:14 PM
Post #1325


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



QUOTE(Girlish @ Mar 29 2009, 10:05 PM) *
Salut fetele,

am vazut c-a aparut gama de produse Iwostin. Compozitia pare ok. Ma tenteaza sa incerc. A folosit cumva cineva?


eu am avut apa termala.buna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Girlish
post Mar 31 2009, 09:21 PM
Post #1326


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 262
Joined: 18-February 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 231



QUOTE(deedee29 @ Mar 31 2009, 10:00 AM) *
Adica doar azi (ca atat a mai ramas din martie) sau incepand cu 1 aprilie?

A fost si in martie, dar va fi si in aprilie, ma refeream la cea din aprilie, ca luna martie e ca si terminata. Uita-te pe site-ul lor, pentru detalii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pitzigoi
post Mar 31 2009, 10:19 PM
Post #1327





Musafir






QUOTE(Jo @ Mar 23 2009, 05:41 PM) *
Am o dilema. Am tot citit despre folosirea retin-a in combinatie cu aha. Insa nicaieri nu am gasit cum e combinatia asta. Adica... dai cu aha, astept jumate de ora apoi aplici retinul? Sau aplici aha dimneata, retin seara? Sau alternativ, o seara una, o seara alta? Va rog, lamuriti-ma si pe mine ca eu sunt in ceata totala.


Jo, mie mi-a prescris intercalat: o zi retin, o zi aha o zi pauza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 31 2009, 10:53 PM
Post #1328


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Va spun bineinteles. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) L-am luat de curand, deci foarte mult nu pot insa sa ma pronunt. Dar imi place ca nu usuca pielea si curata bine machiajul (si al meu e destul de rezistent, cu altele trebuia sa insist mai mult).

M-am uitat azi de o masca purifianta si nu am gasit nimic...Era ceva la Uriage, masca si gomaj, dar nu prea mi-au placut ingredientele, cica acizi de fructe si are numai acid malic, despre care nici nu se stie exact cat de eficient este. M-am uitat pe site-ul Sensiblu ieri si am gasit masca purifianta de la Plante System, care imi placea mie mult, la cateva magazine, dar azi la alta cautare, nu mai erau. S-au vandut toate intr-o zi??! (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Voi ati incercat altceva care v-a placut? Eu am mai avut de la Ducray, 2 Boots, The Body Shop si 2 Lush dar nu m-au entuziasmat prea mult.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafaela
post Apr 1 2009, 10:15 PM
Post #1329


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 12-August 07
From: Bacau
Member No.: 2,030



Buna,fetelor...

N`am mai intrat pe site de ceva vreme,v`am mai citit din cand in cand, dar nu am mai scris nimic...pentru ca lucrurile pareau bune pentru mine. Pana acum 4 luni, nu mai aveam niciun cos, deoarece folosisem Zineryt si Skinoren, combinatia facand minuni pentru mine. Cand am vazut ce imi apare iar pe fata, m`am decis sa reiau tratamentul.

Acum folosesc de 3 luni zineryt si skinoren. De vreo doua saptamani, ma ustura foarte tare fata cand aplic Zineryt-ul...iar dupa jumatate de ora, cand ma dau si cu Skinoren, incep sa plang de durere. Nu stiu cum sa descriu, parca ma doare carnea,pielea... E un chin,iar fata mea arata groaznic. Nu stiu ce sa mai fac... Nu`mi vine uneori nici sa ies din casa... Ce ma sfatuiti sa fac? Sa renunt la ambele? Nu cunosc alt tratament...si chiar aveam sperante sa ma vindec si de data asta tot cu Zineryt si Skinoren.
Am un tub de Retin A neinceput...sa incep sa-l folosesc pe ala? Doar seara? NU stiu ce sa fac, sunt si foarte prost informata...cu toate ca citesc cam peste tot...dar nu mai am rabdare..iar cand ma uit in oglinda nu`mi doresc decat sa imi dispara ciudateniile astea de pe fata...peste noapte..(IMG:style_emoticons/default/sad.gif) (( stiu ca e imposibil,dar...:-< sunt singura din clasa mea care are tenul in halul asta...si mereu simt ca se uita lumea ciudat la mine. Ce sa fac?? Va rog ajutati`ma...va implor (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

La fond de ten nu pot renunta,si folosesc chiar foarte mult...nu pot sta fara. Stiu ca nu e bun. Si sora mea are acnee, ca si mine, iar ea, de cand a renuntat la fond de ten, vad ca arata mult mai bine ca mine... Ea a folosit Oxiderma si o foloseste si acum. Nu stiu daca se gaseste la noi, ea a primit`o din Spania, de la o matusa.
NU stiu ce sa mai fac... Imi fac masti cu argila de la Aslavital...am fata foarte uscata si ma exfoliez zilnic uneori...crema hidratanta la fel..imi provoaca "arsuri" pe piele...si am fata rosie... Am folosit si apa termala de la Avene, de la Vichy...dar nu ajutau cu nimic. Parca nimic nu`mi hidrateaza tenul si pe langa coshurile oribile, mai am si foarte multe cojite. Sunt disperata...(IMG:style_emoticons/default/sad.gif) (

O seara buna tuturor...si astept un sfat va rog...
stiu ca voi sunteti mult mai informate...si aveti ceva "vechime" in domeniul asta.
va rog sa ma ajutati si pe mine...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Apr 1 2009, 11:35 PM
Post #1330





Musafir






Erm... poate suna stupid, da` ai fost la vreun dermatolog? Am impresia ca tu ti-ai agresat mult prea tare tenul si acum reactioneaza la orice.
Nu stiu cine v-a zis ca fondul de ten nu e bun. Poate folositi voi unul prost, dar un fond de ten bun n-are a face cu acneea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

135 Pages V  « < 131 132 133 134 135 >
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th May 2024 - 09:07 PM