IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

27 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Operatii estetice, Pro sau contra ?
angeldust
post Dec 29 2005, 09:33 PM
Post #1





Musafir






Va tenteaza sa faceti vreo treaba de genul asta? Niste silicoane , vreo buzuca , lipoaspiratie , un lifting micutz etc...
Da ca da , ce fel de si de ce?
Dc nu de ce nu si de ce sunteti siguri ca nu o sa va razganditi intre timp ....

Daca aveti vreuna din voi vreo operatie estetica la activ sau stiti pe cineva care are impartasiti si voi din experienta voastra.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berbecutza
post Dec 30 2005, 12:33 AM
Post #2


perpecenia sa
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,432
Joined: 8-December 05
From: berbeceni
Member No.: 49



Dar tu, draga mea ?? tu ce ai vrea sa-ti faci?  ;)

Toata lumea vrea buze mari si silicoane in ziua de azi ... singurele impedimente sunt ori banii ori frica ... eu as apela la un lifting sa zicem (asta pe la o varsta mai inaintata... oare cher cate si-o fi facut de are fata aia de papusa la 60 ani??  :o)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 30 2005, 01:39 AM
Post #3


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Eu mi-as mari buzele  ::)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berbecutza
post Dec 30 2005, 09:43 AM
Post #4


perpecenia sa
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,432
Joined: 8-December 05
From: berbeceni
Member No.: 49



Pe mine ma dispera "explozia" asta cu operatiile estetice... se pare ca americanii au reusit sa imprastie virusul asta bine de tot. Americanii din punct de vedere moral (si nu vreau sa intru in amanunte ca ma enervez) sunt niste idioti. Acum incearca sa atinga perfectiunea prin operatiile estetice (ca la ei e mare cautare)... da, sunt de acord dar in cazul in care chiar ai o problema. Nu ca vrei sa arati ca o bimbo (Pamela Anderson sau mai stiu eu). Am vazut la Vh1 o emisiune in care niste "individe" voiau sa arate ca Jenifer Lopez sau Aniston, nu mai stiu, (si isi schimbau complet infatisarea) ceea ce mi se pare o aberatie!!!!  :o Am ajuns si noi ca ei...vrem sa aratam ca cei de pe pozele revistelor, de la tv  :o

Fiecare femeie are, fara indoiala ceva special, ba chiar buzele alea subtiri (pe care poate vrei sa le maresti cu colagen) sunt tot farmecul..... e normal sa vrei sa arati mai bine, dar se exagereaza.... de ce sa aratam ca angelina jolie sau anderson sau draci sau laci??
Ne uitam prea mult la tv, va spun eu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Dec 30 2005, 11:06 AM
Post #5





Musafir






Am vazut si eu emisiunea aia pe VH1 si parerea mea sincera e ca respectivele persoane au nevoie de un psihiatru nu de operatii estetice , pentru ca in momentul in care  faci orice ca sa nu mai fii tu problema e deja de natura psihica.
Eu una....hmm.....desi teoretic as avea nevoie de destul de multe imbunatatiri eu ma simt deocamdata bine in pielea mea si nu ma tenteaza . Dar , daca peste o vreme m-as umple de riduri probabil ca daca orice altceva ar da gres as apela la un lifting micutz asa  :P
Ma cam sperie gandul ca o sa imbatranesc ce-i drept :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laryysa
post Dec 30 2005, 12:35 PM
Post #6


niciodata sa nu spui niciodata
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,545
Joined: 12-December 05
From: Romania
Member No.: 93



  Eu nu asi apela deloc la chirurgia plastica dacat daca e nevoie in caz de .....bla , bla ....


Ma simt bine in pielea mea asacum sunt .  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Dec 30 2005, 05:57 PM
Post #7


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Eu dupa ce fac cate o vizita pe la Trimph cu intentia de a-mi cumpara un megasutien sfarsesc prin a ma enerva la maxim pe sanii mei...puteau sa aiba si ei putin bun simt si sa fie mai mici...70 D spre E...nici nu se fabrica 70-ul asta...:)
Asa ca le pun gand rau de vreo cateva ori pe an.:)
Ca si angel si eu as apela pt o corectie cand or sa apara ridurile.Hai ca nu e asa grav o mica imbunatatire.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laryysa
post Dec 31 2005, 11:58 AM
Post #8


niciodata sa nu spui niciodata
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,545
Joined: 12-December 05
From: Romania
Member No.: 93



  Eu nu stiu ce fel de gene am mostenit , daca sunt ca mama , nu o sa am probleme cu ridurile curand si daca sunt ca tata nici atat  :P :P :P
Mama mea arata foarte bine la 49 de ani (si 4 copii +2 nepotele) si tata la 58 e un barbat bine de tot  :P  . Tata zicea ca in familia noastra barbatii ( adica el si fratele meu ) se maturizeaza repede si imbatranesc greu  :P
  Si fetele se maturizeaza greu si .......... :morideris: :morideris: :trozneala:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meli
post Jan 1 2006, 10:01 PM
Post #9


Dependent
***

Group: Contaminat
Posts: 185
Joined: 8-December 05
Member No.: 44



mie imi este friica de operatii,de taieturi......as face o operatie estetica,dar imi este friica, ma gandesc ca ar trebuii sa fiu tare zapacita sa ma duc singura la taiat si chinuit numai ca sa arat mai bine,mai ales ca nu arat rau nici asa naturala. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 2 2006, 05:58 PM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



io as vrea sa-mi fac cat de curand conturul sprancenelor (nu stiu daca se incadreaza la operatii cosmetice...io zic ca da...)problema e ca nus tiu unde anume asputea face un asemenea tatoo, adica nu cunosc un salon de incredere...poate ma sfatuiti voi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

27 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:02 PM