IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

25 Pages V  « < 22 23 24 25 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cresterea parului si stoparea caderii parului, scheme tratament, masti, solutii
Unickgodess
post Jul 23 2012, 10:02 PM
Post #231


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 23-July 12
Member No.: 11,338



QUOTE(suzy36 @ Oct 9 2008, 05:50 AM) *
buna fetelor,
si problema mea este ..... grava (pot spune dramatica pentru mine!).de 6 luni imi cade parul. pe zi ce trece se rareste si mai mult. am fost la medici (endocrinolog, ginecolog , dermatolog), am facut analize...si nimic. fac tratament cu dercos. mai am 2 fiole si termin o serie. nimic. medicul mi-a recomandat in paralel cu dercos sa iau forcapil. am folosit si vivanatura. nimic. ce sa fac? ah, eu dau vina pe apa(sunt plecata din tara) care este calcaroasa. va rog ajutati-ma cu retete. am citit pe aici fel de fel de retete cu ulei de ricin, cu ulei de masline, cu usturoi etc, insa nu am inteles cum se preapara, cat timp sa stau, la ce interval trebuie dat pe pielea capului. orice sunt dispusa....va rog din suflet ajutati-ma.....eventual spuneti-mi cum sa fac si cu apa....sa o fierb? sa ma spal cu apa plata?
mii de multumiri anticipate

Ulei de ricin+vitamina A uleioasa+gaz,dar ca sa nu experimentezi tu exista la magazinele de produse naturale acest amestec +vit.E sub denumirea de Lotiune regeneranta cu petroleum-Gerovital Plant Tratament,asa scrie pe sticluta.Contine:petroleum,vit.A,vit.E,ulei de ricin-100 ml. 21 lei am dat pe ea.Ei recomanda si folosirea Samponului regenerant,eu am luat samponul frantuzesc Petrole Hahn.Succes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
i_hate_mondays
post Nov 14 2012, 10:12 PM
Post #232


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 20
Joined: 20-June 12
Member No.: 11,272



Eu folosesc un amestec de ulei de ricin + vitamina A uleioasa + ulei de masline, pe care o tin pe par cateva ore si apoi imi spal parul cu un sampon obosnuit
amestecul este eficient, deloc costisitor, in schimb nu trebuie folosit mai mult de o data pe saptamana, pentru ca apoi parul se ingrasa foarte tare.
acelasi amestec poate fi pus si pe varfuri, daca sunt uscate (eu asa am "scapat" mult timp de mers la coafor)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 14 2012, 11:43 PM
Post #233


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Dap, e grozav si amestecul tau, I hate Mondays!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andra Savuica
post Nov 20 2012, 10:12 AM
Post #234


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 10
Joined: 20-November 12
From: Bucuresti
Member No.: 11,524



eu am inceput sa folosesc niste fiole de revlon prefessional line, am dat 30lei pe ele, nu stiu cat de bune sunt pentru reducerea caderii parului, in schimb iti fac un par foarte frumos (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DespreAlcool
post Mar 21 2013, 02:22 PM
Post #235


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 2
Joined: 21-March 13
Member No.: 11,728



Clatitul parului cu bere il face mai stralucitor?

Exista o multime de legende si intrebari privind legatura dintre frumusete si consumul de alcool. Citeste mai multe aici: spam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dacys
post Apr 9 2013, 02:53 PM
Post #236


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 11
Joined: 19-February 13
Member No.: 11,663



Pot sa va spun ca am folosit ceva cu adevarat magic:) La recomandarea coafezei, am incercat Tratamentulimpotriva caderii parului de la DS Laboratoires Spectral. Este foarte bun si efectele nu intarzie sa apara in scurt timp. Costa 140 lei, dar va spun ca merita! L-am recomandat la inca doua colege de serviciu si una dintre ele l-a si primit de la Strawberry si e incantata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MihaelaStan
post May 16 2013, 01:04 PM
Post #237


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 16-May 13
Member No.: 11,835



QUOTE(Dacys @ Apr 9 2013, 03:53 PM) *
Pot sa va spun ca am folosit ceva cu adevarat magic:) La recomandarea coafezei, am incercat Tratamentulimpotriva caderii parului de la DS Laboratoires Spectral. Este foarte bun si efectele nu intarzie sa apara in scurt timp. Costa 140 lei, dar va spun ca merita! L-am recomandat la inca doua colege de serviciu si una dintre ele l-a si primit de la Strawberry si e incantata.

Buna ziua... si eu am probleme destul de grave cu parul... imi cade foarte rau. Cineva mi-a recomandat tratamentul Spectral DNC si samponul Revita. Ce imi puteti spune despre ele? A incercat cineva?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bogdan29
post Jul 11 2013, 02:13 PM
Post #238


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 11-July 13
Member No.: 11,936



Am descoperit un produs bestial care ajuta la stoparea caderii parului. Nu sunt sampoane sau lotiuni ci niste pastile pe baza de plante care isi fac efectul in timp. In cazul meu primele rezultate au aparut la 2 saptamani de la utilizare, dar in functie de metabolism efectele pot sa apara si mai repede! produsul nu genereaza efecte adverse si e destul de ieftin!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tania2016
post Apr 5 2016, 02:46 PM
Post #239


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 2
Joined: 5-April 16
Member No.: 13,107



Nu stiu daca imi va raspunde cineva la intrebare, dar... as vrea sa stiu daca ati folosit masti de par cu ulei de cocos si ce rezultate ati avut? Eu il indrept foarte des cu placa si a devenit cam uscat. Am citit ca uleiul de cocos ar fi bun pentru problema asta, pentru regenerarea lui si am vazut si o reclama pe Facebook la un ulei de cocos. De la XXX , asa se numea firma. Insa stau in dubii daca sa il cumpar sau nu... Este bun intr-adevar pentru par? Pana acum am folosit masti cu miere si galbenus de ou, ulei de ricin si de masline, dar cam fara rezultat. Multumesc anticipat! (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 6 2016, 01:17 PM
Post #240


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Doamna Tania, pentru promovarea siteului dvs, va rugam sa ne contactati. Avem preturi bune la advertoriale! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

25 Pages V  « < 22 23 24 25 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 03:42 PM