IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Gripa Porcina
Globetrotter
post Dec 23 2009, 08:56 PM
Post #11


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Summer, din ce spui tu ai imunitatea slabita si nu prea e bine, incearca sa cauti acele alimente care sa te ajute.
Bine ca esti ok! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 23 2009, 10:45 PM
Post #12


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Summer, si eu ma intrebam zilele trecute ce o fi cu tine. Saracuta, prin ce a trecut... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Sanatate multa, sa ai mare grija de tine! (IMG:style_emoticons/default/hug.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Summer Dream
post Dec 24 2009, 08:26 PM
Post #13


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 66
Joined: 7-August 09
From: Right behind you !
Member No.: 6,961



Hei ! Merci tuturor pentru urari !M-am facut bine de ceva timp (mai ramasesem doar cu pneumonie, dar aceea a trecut).
Cu imunitatea ... stiu ca am probleme, am luat si tratament (de mai multe feluri), am fost si la medic, dar nu am reusit sa rezolv nimic din pacate ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 6 2010, 01:59 PM
Post #14


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



45 de cazuri noi de gripă A H1N1 īn ultimele 24 de ore
Īncă un deces s-a īnregistrat īn Romānia din cauza gripei A H1N1, numărul total al victimelor ajungānd astfel la 66, potrivit datelor centralizate astăzi de Ministerul Sănătăţii, pentru ultimele 24 de ore. Numărul total de īmbolnăviri cu gripă nouă a ajuns la 5.915. Centrul de Prevenire şi Control al Bolilor Transmisibile a anunţat că 45 de cazuri noi au fost confirmate īn ultimele 24 de ore. Potrivit sursei citate, cele mai multe cazuri noi, 11, au fost depistate īn judeţul Botoşani, urmat de municipiul Bucureşti, cu nouă cazuri. Īn judeţul Timiş au fost confirmate şase cazuri, īn Dāmboviţa cinci, īn Prahova patru, īn Galaţi trei, cāte două cazuri īn Harghita şi Ilfov şi cāte unul īn Alba, Olt şi Sibiu. Decesul raportat īn ultimele 24 de ore este cel al actorului Toni Tecuceanu, numărul total al morţilor ajungānd astfel la 66.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Jan 12 2010, 01:18 AM
Post #15


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



(IMG:style_emoticons/default/crazy28.gif) Fetelor voi va vaccinati?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tiana
post Jan 12 2010, 01:28 AM
Post #16


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 899
Joined: 31-May 09
From: arad
Member No.: 6,600



Recunosc,nu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post Jan 12 2010, 08:45 AM
Post #17


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



Nici eu .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Jan 12 2010, 09:25 AM
Post #18


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Nici eu nu ma vaccinez, insa parintii si sora-mea au facut-o. Si ma bat si pe mine la cap. Dar nu stiu de ce am o retinere, poate pentru ca am auzut atatea despre faptul ca ar fi doar o campanie murdara a industriei farmaceutice. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Jan 12 2010, 01:13 PM
Post #19


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



Nici eu nu ma vaccinez, desi am fost sfatuita de rude in repetate randuri. Eu gandesc mai catastrofal si apocaliptic asa (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Eu cred ca pe lumea asta petrolul se cam duce si unii trebuie sa mai si moara (stiu, suna ca naiba dar la cate conspiratii sunt de care nu avem noi habar..... au fost si or sa mai fie). Nu peste o zi-doua, ci in timp. Ce stiu eu, poate devenim sterili, poate apar cine stie ce mutatii si boli derivate, poate peste 10 ani o sa aflam ca a fost un soi de genocid. Nu luati in seama aiurerile mele, si mie imi este frica de gripa asta si imi este frica de ideea ca as putea muri , stupid, dintr-o raceala. Dar daca stai sa te gandesti ca si cand traversezi strada pe trecerea de pietoni exista , statistic, o pondere a probabilitatii infricosatoare sa mori, devii paranoic, si nu ai cum sa traiesti asa.

Eu ma gandesc ca daca voi contacta gripa asta, la primul semn ca nu ma simt bine , imi sun medicul de familie (oricum asa fac mereu) si printr-o imprejurare fericita de evenimente sper sa ma tratez, cum a facut si Summer.

Am citit o gramada pe internet si cand a fost vorba de vaccinul impotriva cancerului de col uterin (nici pe acela nu l-am facut) si am citit lucruri infricosatoare si care faceau sens. Then again, cat de mult poti crede din ce citesti pe net? Nimeni nu stie adevarul absolut. Deci totul devine relativ. Deci... life sucks and then you die (IMG:style_emoticons/default/tararam.gif)

Eu atata spun, informati-va inainte si luati decizia de a va vaccina sau nu, ca fiind decizia personala.


PS. Plus ca CICA Toni Tecuceanu nu ar fi murit din cauza acestui virus (in plus suferea de probleme la plamani de mic copil) dar ce convenabil au manipulat lumea cu "moartea unui artist". Sincer, am vazut cozile de la spitale, aratate la televizor si m-am gandit "nu-i de ajuns ca stam in transportul in comun ca vitele, acum ne si vaccinam ca vitele" . Dar care e probabilitatea ca stand ore-n sir intr-o coada de sute de oameni sa iei vreo boala de la cel de langa tine cu care legi o tacla? Parca la televizor ne sfatuiau sa EVITAM MULTIMILE. Pe mine ma revolta chestia asta, vaccinati pe banda, de parca suntem toti identici, numai niste numere care sa ingroase statistica. Eu asa vad lucrurile....

Hai ca m-am lungit (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

This post has been edited by Laryss_A: Jan 12 2010, 01:18 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 12 2010, 01:18 PM
Post #20


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu nu ma vaccinez. Pentru simplul motiv ca vaccinul nu mi se pare sufiecient testat, pentru ca daca e sa mori poti muri sanatos tun dar iti arunca unu` prost o piatra-n cap si te-ai dus...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:15 PM