IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ingrijirea picioarelor, recomandari
Meg
post Mar 11 2007, 12:43 AM
Post #1


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Nu am gasit niciun topic care sa fie axat pe acest subiect, asa ca.. ma intreb:
ce produse folositi pentru picioare? pentru calcaie? pentru picioare obosite? pentru a scapa de transpiratie? pentru elasticitate?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 11 2007, 01:00 AM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Megutu, il mutam la frumusete si produse de intretinere corp?
Eu folosesc piatra ponce, orice crema imi cade in mina si ulei de bebelusi, ulei de masline cind e tragedia mare ( + sosete de bumbac, dupa e o minunatie, reteta merge si pentru miini, catifeleaza pielea si intareste unghiile !).
Tratament pentru picioare obosite:
- baie fierbinte cu sare
- masaj cu ulei masline amestecat cu alcool mentolat
Retetele de mai sus sint chiar ieftine in comparatie cu produsele din comert, ca sint "la domiciliu".
(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Si, musai, picioarele obosite puse pe o perna, sa stea mai sus!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Mar 11 2007, 04:27 PM
Post #3


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Di, eu l-am pus aici pentru ca m-am gandit la sanatate. daca nu's sanatoase picioarele.. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
in plus, am punctat probleme care ar putea aparea: oboseala, dureri.. si nu catifelare sau mai stiu eu ce (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
de fapt, incercam sa aflu cine si ce foloseste pentru a scapa de mirosul neplacut. eu n-am probleme, nu ma incalzesc repede la picioare, dar cei/cele care umbla toata ziua.
si da, muuult mai inspirat titlul (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 12 2007, 01:37 PM
Post #4





Musafir






pt evitarea mirosului si a transpiratiei se tin picioarele juma de ora in apa cu bicarbonat de sodiu in fiecare seara , apoi se sterge si se da cu pudra pt picioare (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

incaltamintea zic eu e foarte importanta si sosetele neaparat sa fie din bumbac atunci mirosul dispare
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Mar 14 2007, 10:20 PM
Post #5


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



am vazut ca au la farmec pudra dezodorizanta.. sau ceva in genul. o fi buna de ceva? e ca pudra de talc, intr-un tub verde.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 15 2007, 09:12 PM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



o prietena si-a luat un spray pt picioare din farmacie, care miroase de altfel foarte bine, ea spunea ca este si foarte bun. nu stiu din pacate cum se numeste, dar poti sa te uiti la o farmacie mai dotata cu tot felul de produse, sigur o sa gasesti..(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Mar 15 2007, 09:29 PM
Post #7


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Pudra asta e super buna: (IMG:http://i40.photobucket.com/albums/e244/ala80/sch.jpg) Eu am luat-o de la Leonardo, dar cred ca exista si in farmacii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lila
post May 23 2007, 01:25 PM
Post #8


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 20-May 07
Member No.: 1,673



m-am saturat sa-mi ascund picioarele. as vrea s aport rochii dar nu pot. am niste pete rosii mici pe picioare ,asa cum raman dupa epilatul cu ceara. petele astea le am de un an si sa nu credeti ca n-am fost la dermatologi. ba da. mi-au dat tot felul de creme dar niciuna n-a dat rezultat. poate cineva sa ma ajute cu un sfat sau cu o solutie la problema mea? (IMG:style_emoticons/default/rain.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post May 23 2007, 07:27 PM
Post #9


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Lila, (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) ! Am modificat putin titlul topicului. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Eu ti-as recomanda sa aplici zilnic apa termala si sa o lasi pana se usuca. Pe mine m-a ajutat cu petele de pe fata.
In acelasi timp, poti folosi si crema de galbenele. Am inteles ca reduce considerabil petele. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Apr 6 2009, 06:47 PM
Post #10





Musafir






Mi-am luat acum iar ca plec la drum lung ruscoven- gel de picioare- de la Aboca pt relaxare si diminuarea senzatiei de picioare grele. Acum cu caldura si mers mult pe jos e mai mult decat binevenit.
Ati mai incercat ceva?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 11:19 PM