IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Produsele de la Yves Rocher, Ce merita si ce nu ?
andutza_m3
post Apr 19 2008, 05:28 PM
Post #31


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 19-April 08
Member No.: 3,734



buna...folosesc si eu produsele lor si sunt tare incantata de ele. as vrea sa stiu daca a incercat cineva benzile de ceara rece pt epilat. sunt bune de ceva?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Apr 19 2008, 10:52 PM
Post #32


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Benzile de ceara nu le-am incercat.
Folosesc de la ei cremele de fata si corp si imi plac. Gelurile de dus sunt si ele bune.
Am mai dat niste comenzi la ei si am primit tot felul de cadouri (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andutza_m3
post Apr 20 2008, 09:27 AM
Post #33


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 19-April 08
Member No.: 3,734



stiu asta ca folosesc si eu produsele lor de aproape un an, dar benzile de ceara nu prea am curaj sa le incerc pt ca am folosit si de la alte firme si nu au avut niciun efect (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) ma gandeam ca poate a folosit cineva si poate sa imi spuna daca merita sa le cumpar sau nu.

This post has been edited by andutza_m3: Apr 20 2008, 09:28 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Apr 20 2008, 11:56 AM
Post #34


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Eu zic sa te duci la cosmeticiana sa te faca, ca ea stie cel mai bine. E altceva cand te epileaza un profi, si altceva cand te faci tu acasa. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rossana
post May 8 2008, 08:11 AM
Post #35


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 103
Joined: 23-October 07
From: Brasov
Member No.: 2,481



Am incercat gelul cu vitamine din gama Camille ...dezastru cu frecatei. In schimb demachiantul =sapun,great (pentru un cosmetic).Am in permanenta vreun gel de dus de la ei,mai ales din gama Jardins du Monde,cred ca le=am incercat toate,nu e nimic special la ele,dragute,neagresive,miros placut dar nema efect. Din cele fructate,gama de piersica mi s=a parut infiratoare,miroase a foc de tabara sau afumatoare de carnuri.

Un gel Serum pentru conturul ochilor (ambalaj verde intens),avea si ceva pigment reflexie ...vax albina. De pe partea cremelor m=am lasat.

In schimb parfumul The Vert e singurul pe care il suporta ficatul extra sensibil al mamei,cred ca i=am luat vreo 50 pana acum.E chiar accesibil ca pret si ma scapa de teroarea cadourilor (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .Roll on=ul SURPRINZATOR de bun,de asemenea (nu sunt sigura de ingrediente,nu ma interesa subiectul pe atunci)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post May 8 2008, 04:20 PM
Post #36


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Si eu mi-am luat un roll on cu lamaie si mi-a placut a lot inca mai am din el. Si am un fard spuma verde de la ei imi place tare mult si tine cateva ore pe ochi si nu se aduna. In schimb am primit odata cu catalogul o mostra de crema de ochi si alta de crema de noapte nici una nu mi-a placut. Tre' sa mai imi iau cand ajung prin oras o crema Bio specific de zi aia chiar mi-a placut.
Apai mie cand imi trebe ceva atunci imi trebe, nu sa stau o luna, asa ca pas cu comenzile din catalog.

This post has been edited by Master of Norules: May 8 2008, 04:21 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 8 2008, 04:44 PM
Post #37


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



am folosit si eu o vreme produsele astea si nu mi-au priit deloc. cremele nu-s bune, sint comedogene, gelurile de dus miros frumos dar nu mi-a placut efectul asupra pielii. Yes Rocher e un no-no (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) pt mine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Jun 22 2008, 10:59 PM
Post #38


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Mama a primit o lotiune de corp, am incercat si eu de cateva ori, se absoarbe rapid, si imi lasa pielea catifelata, dar mirosul e prea puternic pentru gustul meu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lily
post Jul 18 2008, 05:11 PM
Post #39


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 18-July 08
Member No.: 4,285



Buna,

Daca m-ati fi intrebat asta toamna, v-as fi spus ca merita sa folositi cremele pentru ten de la Yves Rocher. Din nefericire, acum nu le-as mai recomanda, fiindca mi-au provocat alergie - este vorba de produsele din gama Serum vegetal.

Intre timp s-au acumulat si alte nemultumiri: nu am gasit in colet toate produsele facturate (si prin urmare platite de mine la ridicarea coletului), iar asa-zisele cadouri nu sunt bune de nimic - se rup la prima utilizare (ma refer la gentute, coliere etc).

Prin urmare m-au pierdut de clienta si probabil ca sunt si alte persoane cu nemultumiri similare... .

Toate cele bune,
Crina
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 01:24 PM