IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Foamea in cura de slabire
sepcutza
post Oct 15 2007, 01:49 PM
Post #21





Musafir






hey salut ...sunt noua pe aici...:am sa va zic cate ceva despre mine.....am 18 ani...acu aproape o luna i am implinit,
sunt o pers foarte dar foarte complexata...pt ca am de ce.... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) pt ca ma simt obeza....am multe kg in plus de cat trebuia sa am
si de cateva zile nu mai mananc nimic...poate cate un baton de ceva....o para ...ce mai am prin casa...dar ceva ca sa aiba calorii mai putzine tocmai ieri am mancat o friptura (pt ca nu m am aptinut ca deh cand am vazut ca toata familia mananca mi a venit o pofta de nu am mai putut si mi am facut)si am mai mancat ceva dulce.....si nu stiu ce sa ma mai fac...peste acateva luni o sa ma int cu un baiat ,ca imi place si ii place de mine...nu ne am mai vazut pana acu...o sa fie prima data...si el ma cunoaste doar din poze...dar poze din alea care se vede numai capul:( ...si vreau sa slabesc mult.....si cat mai repede (stiu ca nu o sa fie sanatos) nuj ce sa mai fac:(((( plus ca eu am si bacul anul asta...si nu prea am timp de exerxitzii... sunt stresara:|

nuj dak va interesat pov mea....dar vreau sa vb cu cineva care e mai mare decat mine si ma poate sfatuii:((

va rog
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 15 2007, 01:56 PM
Post #22


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cam toata lumea e mai mare decit tine pe aici, nu iti fa griji... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) bine ai venit la noi!
Ce inaltime ai, draga mea, si cite kilograme?
Nu e bine deloc sa nu maninci, nimic, risti sa te imbolnavesti foarte grav, ori scopul tau este sa arati si sa te simti bine fiind sanatoasa, nu sa fii bolnava...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post Oct 16 2007, 12:04 AM
Post #23


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



e o idee buna sa slabesti, sa nu te indopi intr-una. ideea este nu sa tii o dieta sau sa te infometezi. oricum nu vei putea face asta dintr-o data pt ca nu esti obisnuita cu nemancatul . iti propun sa renunti la zahar complet (din orice fel de bautura sau dulciuri), sa mananci DOAR cand iti este foame, NU pofta, si cat mai multe legume si fructe. evita orezul, pastele, cerealele. dupa ora 6 seara nu mai mananci nimic si eventual un ceai cu lamaie dar fara zahar ....
si da, ce inaltime si greutate ai?

This post has been edited by splendora: Oct 16 2007, 12:05 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Charleene
post Dec 13 2008, 07:17 PM
Post #24


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 28-March 06
Member No.: 284



Buna ,
N-as vrea sa contrazic pe nimeni , dar eu am facut un regim (care nu ar trebui sa se numesaca regim din cauza ca se poate manca orice , cu conditia sa numeri punctele care ti se cuvin si sa nu le depasesti pe zi) Deci regimul era Wheight Watcher , iar "motorul" secretului slabirii , erau chiar pastele , orezul si cartofii (o data pe sapt 50 gr. paine=1 felie mica) ! Deci feculentii nu trebuie sa lipseasca din farfurie si cerealele complete (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Stiu ca tot ce spun a fost adevarat in momentele acelea cand eram in "focul" actiunii (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) si cand am avut parte de rezultate bune (15 kg) ! Din pacate , m-am lasat pagubasa dupa un timp si intr-un an jum am luat jumatate din ce-am pierdut...inapoi (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) ! Asta este ! Ar trebui sa fim atente toata viata , cand suntem dispuse sa retinem greutatea cu usurinta (unele) !


Dau edit ptr ca uitasem sa spun ca un regim bun , nu da senzatie de foame !

This post has been edited by Charleene: Dec 13 2008, 07:21 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 13 2008, 07:51 PM
Post #25


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu am dat jos 20 de kilograme (din ianuarie pina octombrie) cu Dieta Montignac. Si pot spune ca am mincatr de-am pocnit. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Light Blue
post Dec 13 2008, 11:18 PM
Post #26


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 218
Joined: 6-September 08
Member No.: 4,661



Bravo pentru vointa! Si nu ai mancat dupa ora 18 sau 19 seara?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 14 2008, 12:40 AM
Post #27


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ba da. Cred ca la ingrasarea mea de anul trecut (greutatea mea normala e pina la 54 de kilograme si eu am renuntat sa ma mai citaresc la 74 de kilograme) a avut un rol important si o dereglare; hormonala, de alta natura, nu stiu.
Totusi, Monti si-a spus cuvintul. Acum am 54 si tare as mai vrea sa mai dau jos , insa nu din considerente estetice, ci de sanatate, ca sa imi protejez picioarele de efectele artritei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Light Blue
post Dec 14 2008, 09:23 PM
Post #28


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 218
Joined: 6-September 08
Member No.: 4,661



Am inteles ca te dor picioarele din cauza artritei. Imi pare rau, e o boala tare pacatoasa. De ce s-a declansat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 14 2008, 09:44 PM
Post #29


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu numai ca dor, Light, dar tremura ca o racitura. Se umfla si arata ca niste butuci. Rectific, dupa cintarirea de azi-dimnieata sint 52 de kilograme. Mai am 2 de dat jos.
La mine artrita a aparut ca urmare a unei ingrasari bruste din cauze necunoscute. Plus o amigdalia cronica (din frageda pruncie) care a dat reumatism infatil si articular la maturitate.
Trebuie sa fac o amigdalectomie la anul, sa vad cind si cum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 14 2008, 10:15 PM
Post #30


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Buna va spun si eu, din nou. Iar am disparut. Eu m-am reapucat de cura de slabire. Am slabit... dar nu prea mult pe cantar. Pe haine, foarte mult in schimb. Cam 2 numere. Tot ce mi-am cumparat a fost marimea S. Sunt mandra de mine. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:52 AM