IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Produse de par recomandate pentru intinderea cu placa
Kitten
post May 8 2007, 11:02 PM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



am fost azi sa ma tund si l-am intrebat pe stilistul in care am incredere (nu are de vanzare produse, deci nu are avantaj sa faca reclama, mi-a zis pe bune) ce sa folosesc pt intinsul cu placa. mi-a recomandat flat iron de la wella... o sa achizitionez in curand!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kity
post May 23 2007, 08:27 PM
Post #22


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 23-May 07
Member No.: 1,696



QUOTE(Laryss_A @ Oct 18 2006, 11:24 AM) *
intrebare : cum va puteti fintinde parul la iecare spalare si ...inca sa mai aveti ce intinde fetelor? ca eu mi-s disperata cu parul si il intind din an in paste , numai gandul ca il intind ma face sa am cosmaruri " aoleu , daca imi cade jumate din par ? " in sensul ca reprezinta o foarte mare agresiune pentru firul de par. si nu vorbesc chiar in necunostinta de cauza fiindca am parul foarte cret si mi l-am intins totusi de cateva ori , la saloane diverse cu multiple solutii in conditii excelente si TOT gasesc ca este ceva foarte agresiv pentru par. adica ...gandesc si in perspectiva ....sa arat cu parul lins in prezent si sa-mi placa ce vad in oglinda e una dar personal as vrea sa-mi placa ce vad in oglinda si peste 10 ani , preferabil sa fie un cap cu tot cu par cum mi l-a dat mama natura. zic si eu....(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Mai se poate intinde de fiecare data. E aparuta o tehnologie noua in Romania cu ioni negativi si nu iti cade deloc parul! mai poti incerca si o retexturare (indreptare permanenta) ca sa nu te mai chinui de fiecare data. Dar e alegerea ta. Eu imi indrept parul cu o placa cu ioni negativi si nu imi cade deloc parul. Depinde foarte mult ce produs folosesti! Iar daca te vopsesti nu uita sa folosesti o vopsea cu un ph cat mai mic, pt ca cele cu un ph mare conduc la caderea parului. Succes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OanaLc
post May 31 2007, 08:41 AM
Post #23


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 27
Joined: 16-November 06
From: Arad
Member No.: 711



Buna Kity,

vreau sa-mi cumpar si eu o placa de intins parul, ai putea te rog sa-mi spui ce marca e placa ta, si de unde ai achizitionata-o?

multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alsya20
post Aug 31 2007, 05:58 PM
Post #24


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 31-August 07
From: madrid
Member No.: 2,128



QUOTE(Kity @ May 23 2007, 08:27 PM) *
Mai se poate intinde de fiecare data. E aparuta o tehnologie noua in Romania cu ioni negativi si nu iti cade deloc parul! mai poti incerca si o retexturare (indreptare permanenta) ca sa nu te mai chinui de fiecare data. Dar e alegerea ta. Eu imi indrept parul cu o placa cu ioni negativi si nu imi cade deloc parul. Depinde foarte mult ce produs folosesti! Iar daca te vopsesti nu uita sa folosesti o vopsea cu un ph cat mai mic, pt ca cele cu un ph mare conduc la caderea parului. Succes!

caut de ceva timp un salon in constanta care sa aiba asa ceva: retexturare a parului. am parul cret, cu placa e un chin pt mine si imi doresc o indreptare definitiva. sau aceasta placa de care zici, cu ioni negativi cum o pot gasi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Madeleine
post Aug 31 2007, 06:13 PM
Post #25


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 25
Joined: 26-August 07
From: Oradea
Member No.: 2,097



Buna fetelor (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) so, ca tot e vorba de placi de intins parul, eu am unul Philips - se cheama HP 4645 Duometrics. Eu nu sunt prea multumita de el; il mai are cineva ? As vrea sa imi cumpar alta, Remington .. ce mi-ati recomanda ? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) kisses
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cami777
post Sep 26 2007, 08:57 PM
Post #26





Musafir






hm si eu sunt cam...cretzomana si e musai sa folosesc din cand in cand placa pentru ca altfel imi port parul doar...prins. nu exagerez cu intinsul, cred ca folosesc placa de vreo 3-4 ori/luna. tipul care ma tunde pe mine mi-a recomandat ca sa folosesc neaparat un sampon hidratant si un produs pentru protectie placa. va recomand sa achizitionati aceste produse din saloane pentru ca sunt din gama profesionala. cele din comert de cele mai multe ori nu dau rezultate si mai si aruncam o caruta de bani pe ele
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andre_andre_s
post Oct 2 2007, 10:07 PM
Post #27


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 2-October 07
Member No.: 2,345



Si io am achizitionat un sampon zilele trecute d la matrix dar nu l-am folosit inca si sunt tare curioasa.E pt par intins si mi s-a recomandat si serul pt protectie termica dar urmeaza sa dau comanda dar tre sa stiu daca merita stiu ca sunt texturi diferite d par dar daca mai multe pers folosesc si isi exprima o parere si coincide atunci cred ca tre luata in seama.Nu am parul tare drept deaia si folosesc placa saptamanal ca mi s incretesc tare repede varfurile.Vreau o parere daca nu cer prea mult.............. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
corinayna
post Feb 1 2011, 08:42 PM
Post #28


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 1-February 11
Member No.: 9,803



buna!

nu stie cineva despre un produs impotriva arderii parului e spary in ambalaj verde deschis si mai stiu despre el ca e ceva profesional. un nume mai complicat. am cautat pe internet pe toate siturile dar nu l am gasit :(. nu stie nimeni ??
please help! e super bun produsul! :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 3 2011, 03:29 PM
Post #29


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



corinayna (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Din pacate nu stiu cum sa te ajut, am cautat pe net, exista tot felul de produse pentru intinderea cu placa, insa nu am reusit sa il identific pe cel descris de tine. Orice amanunt in plus ar fi de mare ajutor. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Oricum produse foarte bune pentru par sint cele de la:
- FUDGE
- JOICO
- TIGI
- SENSCIENCE
- KERASTASE
- L'oreal Professionnel
- KORRES
- MOSER
- LAKME
- YELLOW

Cu recipiente pe verde sint cele de la Lakme.

Vezi daca nu e asta:
Lakme K.style i-Tool Spray Pentru Placa
(IMG:http://media.haircare.ro/media/catalog/product/i/-/i-tool-protective-heat-styling-spray-250ml-.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
corinayna
post Feb 6 2011, 05:54 PM
Post #30


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 1-February 11
Member No.: 9,803



din pacate nu este niciunul dintre cele pe care mi le ai mentionat...tot produsul e verde (cum e capacul din imaginea pe care ti am trimis-o) si scris cu alb si nu are pompita dinaia la cap. o sa ma caut si eu desi am epuizat toate siturile (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

http://mp.hairboutique.com/TIGI-Rockaholic...79g/P/122663/C/
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:24 PM