IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

37 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fitness si inceput de dieta, Grup de sprijin
zetta
post Mar 13 2007, 02:59 PM
Post #41





Musafir






da pe pista de la liga nationala de atletism vis a vis de agronomie. in special vara e f multa lume , nu se ia nimeni de tine ca esti gras/slab chestii de genul. iti vezi de treaba ta si asta e.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Mar 13 2007, 03:02 PM
Post #42


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Ma gandeam sa merg pe Lia Manoliu. E mai aproape de mine.
Pista asa e langa Mc Monis?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Mar 13 2007, 03:05 PM
Post #43





Musafir






am fost un an si pe pista de la lia manoliu e ok dar din cate stiu zona acum e in constructie din cauza stadionului(nu stiu daca afecteaza si pista) da e vis a vis de intrarea in strandul tineretului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Mar 13 2007, 03:09 PM
Post #44


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Am convins o prietena sa mearga cu mine. De saptamana viitoare vreau si eu sa incep sa alerg.
Merci de pont! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Mar 13 2007, 08:34 PM
Post #45


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



wow! felicitari pentru rezistenta. m-ati facut un pic invidioasa, desi mie nu mi-a placut nicioadata sa fac jogging. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
eu abia astept sa se ma incalzeasca sa ies la un volei sau tenis de picior. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) pana atunci ma multumesc cu gimnastica "a la domicile"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Mar 13 2007, 08:51 PM
Post #46


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



arissuca , multumesc mult, astept sa imi mai scrii, suna foarte pertinent ce ai spus , astept continuarea mesajului (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) o seara buna!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Mar 13 2007, 08:54 PM
Post #47


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



okki, atunci ma mai linistesc si eu. credeam ca sunt nebuna la un moment dat, acum 2 luni cand vedeam clar ca am slabit, dar pe cantar nimic.... pai asta inseamna ca nu voi mai putea sa dau nicioda kg jos? pe mine nu ma intereseaza sa fac muschi, pe mine ma intereseaza sa fiu slaba (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
ma rog, sa revenim la ale noastre. eu nu am facut ora de bicicleta. am mers in schimb pe jos 4 km pana la munca...plus 2 ore la shopping. ma apuc de bicicleta acum. de papat am papat fructe de mare si 2-3 linguri de legume mexicane.... si am baut 1.5l apa si 1l suc de portocale. cam cu atat ma laud deocamdata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arissuca
post Mar 14 2007, 10:02 AM
Post #48


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



Laryss_A, imi cer scuze, n-am mai reusit sa intru aseara, dar imi iau revansa acum (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Kitten, stai linitita, dezvolti masa musculara, dar in detrimentul grasimii si, oricum, nu vei putea sa dezvolti musculatura culturistelor nici daca ai sta toata ziua la sala si ai trage de fiare, fara pic de cardio. Muschii pe care ii vedem la culturisti/e sunt ca urmare a folosirii steroizilor anabolici de sinteza. Noi, ca femei, ar treb sa avem cantitati considerabile de testosteron ca sa dezvoltam niste muschi comparabili cu ai unui barbat cere nu a consumat steroizi (si noi avem extrem de putin testosteron). In afara de asta, ca sa ajungi sa ti se vada muschiuletii bine conturati, trebuie sa ai un nivel f mic de grasime si pt asta (ca sa ai f putina grasime) treb. sa faci muuult cardio (jogging, stepper, bicicleta, inot, etc).

Am citit ca 2cm de muschi cantaresc cat peste 4cm de grasime si era dat un exemplu f clar; un culturist, care are aceeasi greutate ca un luptator de sumo si, cu toate acestea cat de diferit arata (ca sa nu mai vb de volumul pe care il ocupa fiecare).

De asemenea am citit ca daca ai dezvoltat 2kg de muschi, acestia, ca sa existe, consuma peste 50kcal/zi iar 2kg de grasime consuma doar 2kcal/zi. De asemenea, in momentul in care ne infometam, pierdem tesut muscular si nu grasime.

Un alt lucru f important este Durata exercitiului cardio: abia dupa 25-30min de cardio se epuizeaza nivelul de glicogen din muschi si abia atunci corpul trece la cel de-al doilea combustibil - grasimea. Prin urmare un antrenament cardio de 60min va fi net superior unuia de 50min, desi diferenta de timp este atat de mica.

O sa revin pe seara cu alte cateva amanunte care mi s-au parut fff importante, referitor la niv pulsului in timpul ex cardio (pt a slabi) si frecventa si alimentatia. Mentionez ca toate informatiile astea le-am gasit in diverse carti/site-uri, etc, deci concluziile nu-mi apartin.

Ei, si acum sa ma laud un pic: inca 1cm jos!!! (IMG:style_emoticons/default/dance.gif) Sunt pe calea cea buna (bineinteles, cantarul ramane la 56kg, ca sa-mi intareasca mie convingerile (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Mar 14 2007, 10:21 AM
Post #49


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



felicitari!
wow, da ce slaba esti... intotdeauna ma intreb ce cautati voi slabanoagele pe aici, si de ce va pierdeti vremea incercand sa dati jos ce nu exista... dar ma rog, sa zicem ca mentinerea e importanta.
sa stii ca nici nu ma gandeam ca voi avea muschi de culturist. eu voiam doar sa spun ca as vrea sa dau jos grasime si kilograme, nu sa raman la aceeasi greutate, dar cu muschi in plus. hmm, nu cred ca e posibil ce vreau eu oricum. unul din motive e ca atunci cand ma cara mama la endocrinolog (ma streseaza enorm de cand m-am ingrasat) ma urc pe cantar, nu ma intreaba cati muschi am (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
eu oricum fac doar cardio, ca la sala nu mai am cu cine sa merg.... si intotdeauna fac o ora, iar pulsul nu depaseste 70-75.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Mar 14 2007, 10:24 AM
Post #50





Musafir






asa e arrisuca cu periaoda de ardere a grasimilor si ca antrenamentul cardio sa fie si mai eficient e bine sa fie facut de dimineata la prima ora atunci arzi direct grasimi. eu una pe timp de vara la 6 dimineata sunt pe stadion alerg o ora si la 7 si 10 sunt acasa ca stau f aproape la 3 minute de pista. plus ca pe timpul zilei ma simt perfect, nu sunt obosita nu am nimic, conditia e sa te culci devreme sa dormi si sa fi odihnita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

37 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th May 2024 - 11:53 AM