IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Produse de curatat
kalua
post Mar 23 2008, 08:17 PM
Post #51





Musafir






Eu pun pentru albitul perdelelor bicarbonat de sodiu cand le pun la spalat la masina.

Tot pentru indepartatul etichetelor, dar de pe sticla, faianta, portelan, se poate incerca si cu foehnul, se incalzeste eticheta pur si simplu. Functioneaza perfect la unele feluri de lipici.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Apr 13 2008, 10:15 AM
Post #52


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Cu ce sa imi curat laptopul? Voi ce folositi? (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Apr 13 2008, 10:40 AM
Post #53





Musafir






Sweet, tocmai mi l-am curat si eu. O carpa din microfibra, excelenta pentru orice suprafata (am dat 8-9 lei pe ea la Cora) si-ti trebuie un spray special pentru ecran (spray pentru monitoare, se gaseste la firmele de birotica).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Apr 13 2008, 10:48 AM
Post #54


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Al meu isi sterge laptop-ul cu servetele pentru ochelari. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Apr 13 2008, 12:28 PM
Post #55


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Mersi de raspunsuri! (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif)
Dar un spray sa il folosesc pentru partea cu tastatura tastatura, ce sa folosesc? Am capatat niste pete, nici nu stiu cum..Pentru monitor, am retinut. Sau este eficient si pt restul? O sa ma uit cu siguranta si de carpa. Ai putea sa imi spui si unde exact sa ma uit, la ce compartiment? Sunt cam varza la capitolul asta. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Servetele pt ochelari? Nici nu stiam ca exista asa ceva, eu stiam doar de carpa pentru ochelari...(IMG:style_emoticons/default/fool.gif)


This post has been edited by sweet_girl: Apr 13 2008, 12:30 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Apr 13 2008, 12:35 PM
Post #56


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Poti cu betigase de urechi imbibate cu spirt da nu ude tare sa nu se prelinga spirt ca sub sunt circuite si daca ajunge lichid inauntru si e in functiune pot face un scurt si nu mai ai tastatura. Eu o data am varsat bere pe un laptop din greseala si l-am oprit urgent l-am lasat vre-o 3 zile la uscat si n-a patit nimic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Apr 13 2008, 03:15 PM
Post #57





Musafir






Sweet, spray-ul respectiv merge si la tastatura.

Sa va mai spun un truc pe care l-am descoperit azi: la ambele usi de la sufragerie, am geam sablat. Dupa zugraveala au ramas ceva urme. Abia la a 2 a incercare am reusit sa le aduc la normal: le-am dat cu solutie de geamuri si am sters in 2 etape cu carpe speciale din microfibra. Prima data am folosit tricou de bumbac si se vedea groaznic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lorelay
post Apr 13 2008, 03:22 PM
Post #58





Musafir






Pot sa va dau un sfat sigur de tot?
Tastatura, nu pateste nimic, daca e spalata bine cu detergent lichid!
Dar, dar mare atentie, a nu se folosi pana nu va fi foarte bine uscata!
Scursa bine si uscata la soare!
Pe bune, e ca noua!
Nu merita sa dati banii pa alta noua, daca v-a picurat ceva pe ea!
Enjoy!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 12 2008, 05:05 PM
Post #59





Musafir






Eu sunt foarte entiziasmata de servetelele umede pentru curatat, am un pachet in bucatarie, unul in baie, unul in spalatorie. Nu mai trebuie sa scot niciun fas-fas sau sa pun ceva pe-un burete sau pe-o carpa, sunt perfecte. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post May 12 2008, 07:15 PM
Post #60


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



ioi.. si eu tocmai ce mi-am facut comanda de tastatura, ca matzele mele umbla pe ea ca pe bulevard..
asta ca sa scuz tot ce am varsat eu (cola si altele) (IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif)
alta data.. e bine de stiut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 07:06 PM