IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

21 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Medicamente pentru slabit, Pastile, tablete-minune care te ajuta sa slabesti rapid
splendora
post Oct 9 2007, 03:51 PM
Post #31


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



am si eu o intrebare intrebatoare (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) ....vitaminele ingrasa? Eu fac tratament cu Fier, Calciu si vitamina B. Ingrasa?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Oct 9 2007, 04:02 PM
Post #32


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



Din ce stiu eu, nu vitaminele in sine ingrasa, problema e ca iti cresc apetitul, deci trebuie sa ai grija cat mananci. A, si daca le iei pentru ca ai intr-adevar nevoie, nu ca toata lumea ia vitamine, n-ar trebui sa fie o problema. In exces chiar pot face rau.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Oct 9 2007, 04:13 PM
Post #33


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Vitamina B iti face pofta de mancare. Poti sa le iei si din legume si fructe sau sucuri facute la storcator sau sa suplinesti pastilele cu fructe si legume daca ai vre-o carenta de vitamine sau de fier.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Oct 9 2007, 07:49 PM
Post #34





Musafir






Splendora, vitaminele sau mineralele mentionate de tine folcloristic ingrasa, insa se mai zice ca numai declanseaza pofta de mancare, dupa cum zic si fetele, dar de la organism la organism. Dupa ce m-a amenintat odata o farmacista ca vai complexul de B-uri ajungi de nu te mai vezi de grasa, chiar nu s-a intamplat. Oricum cat poti sa te ingrasi in vreo 2-3 saptamani cat le iei. Ideal e sa se fixeze in organism si cam greu cu asta.

ca sa fiu in ton cu slabitul, eu iau in aceasta perioada un supliment creat special pt sala, cu pseudo-efedrina, herba mate, ceai verde si alte chestii, pentru energie si dislocarea tesutului adipos. Coroborat cu sala e numai de bine. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post Oct 10 2007, 12:33 AM
Post #35


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



merci mult pt raspuns. eu am luat in mai multe randuri vitaminele astea 3 , timp de 1 an si de cateva luni simt ca nu ma mai pot opri din mancat si mananc pana simt ca plesnesc si nu ma mai misc, de nu-mi mai arde nici de invatat nici de nimic, nu pot nici sa dorm. de asemenea, m-am ingras foarte repede si ma sperii de mine in oglinda. as vrea sa cred ca e din cauza vitaminelor si ca nu este bulimie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Oct 10 2007, 07:45 AM
Post #36


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



Foamea poate fi de la vitamine, dar de ce le iei ? Stii ca ai vreo carenta, ti-a fost depistata la analize ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post Oct 10 2007, 02:45 PM
Post #37


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



pai toata lumea are nevoie de calciu si fier. am avut o perioada in care ameteam foarte repede si vedeam negru in fata ochilor destul de des. nu prea mancam (uitam sau n-aveam timp) si asa s-a hotarat mama sa-mi ia vitaminele astea. vitamina B nu mai stiu exact ce face, dar in orice caz, am ajuns sa iau Calciu Fier si B.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Oct 10 2007, 02:59 PM
Post #38


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



Ai nevoie de vitamine si minerale, dar nu in exces, oricum ti le iei din alimentatie. Pentru problema ta mai bine te duci la medic si faci niste analize, ca sa vezi de ce anume ai nevoie. Eu de exemplu am fost diagnosticata cu anemie la un moment dat in urma analizelor, iar doctorita mi-a spus doar sa mananc mai multe alimente bogate in fier (spanac, ficat etc) inainte de a-mi da un tratament si s-a rezolvat asa. Vitaminele nu sunt bomboane, luate in exces si aiurea chiar iti pot face rau. Si astea sunt mituri ca toata lumea are lipsa de calciu, ca daca ametesti esti neaparat anemica s.a.m.d. Ai grija de tine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post Oct 10 2007, 03:09 PM
Post #39


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



Merci frumos. Da, asa a banuit si maica-mea ca sunt anemica. Saptamana asta termin pastilele de vitamina B. O sa contiunui totusi cu Fier si Calciu...alea sper ca nu-mi fac nimic (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deea_deea
post Oct 13 2007, 11:19 PM
Post #40


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 13-October 07
Member No.: 2,416




Vreau sa spun si eu ceva despre Lindaxa..mie mi-a prescris medicul nutritionist acest medicament,dar combinat cu dieta si miscare....dieta am tinut,miscare nu prea..dar dupa o saptamana deja s-au vazut rezultatele...-4kg......ulterior,am renuntat,dar ma gandesc sa incep din nou...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

21 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 10:22 PM