IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Posturi mutate
symona
post Jun 9 2008, 07:47 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 9-June 08
Member No.: 4,038



buna!Unde as putea sa gasesc si eu costume de baie cu totul:Dsi cu spatele gol...sau cel putin costumul sa aibe doar o dunga pe burtik...Vreau ceva frumos..si nush unde sa gasesc...Spuneti-mi si mie niste site-uri cu ajea ceva..Va rog!astept mesajele voastre
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 9 2008, 08:09 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Deja exista topic pe aceasta tema. Fa un efort sa folosesti functia de cautare si sa citesti regulamentul forumului.
Hai ca te astept si eu sa citesti, da?! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ma tem ca asemenea useri nu sint meniti sa faca pureci la noi:citi au fost de genul "de-abia m-am inregistrat, dar sa faceti bine sa-mi dati raspunsuri cit mai detaliaaaaate, daaaaaaa? ca mi-e leaaaane sa caut singura si io-s fuaaaaaaarte ocupata " au ramas?
Spui io: nici unul. Azi am sters vreo 40 de conturi facute de amoru artei, venit, postat o data , cuc cereri, evident, facut bagaj -pa!
Nu cred ca e cazul sa ne pierdem timpu`: e cel putin la fel de pretios cu acelora in genul de mai sus.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
larisaaa19
post Jun 16 2008, 09:32 AM
Post #3


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 16-June 08
Member No.: 4,081



buna,as avea si eu o nelamurire,aseara la ora 7 trebuia sa iau pilula contraceptiva insa am uitat,si am luat-o deabia astazi dimineata la ora 8 dupa 13 ore,daca fac de acum sex neprotejat as putea sa raman insarcinata?tin sa mentionez ca in 4 5 zile trebuie sa imi vina si ciclul menstrual deci daca "m-as lua" dupa metoda calendarului ar fi valabila?va rog sa imi raspundeti
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jun 16 2008, 02:14 PM
Post #4


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Topic mutat aici: Belgia

Va rog, folositi functia de cautare inainte sa deschideti un topic nou!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jun 17 2008, 12:50 PM
Post #5


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Te rog sa folosesti functia de cautare a forumului. Sunt o multime de fete care au vorbit pana acum despre acest subiect.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 17 2008, 12:52 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



mutat la topicul existent din 25 ianuarie 2006, pe care l-ai citit deja, Testul Papanicolau
Go to the top of the page
 
+Quote Post
libelulu21
post Jun 19 2008, 08:52 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 19-June 08
Member No.: 4,096



ciao dragelor mirese Din sibiu si nu numai!

Vreau sa va împărtăşesc din experienţa mea cu croitoresa (nu designer, aşa cum se autointitulează) Anca Zota.

nu va apropiati de anca zota. veti lua o mare TEAPA.

in weekend-ul acesta, 14 iunie, am avut nunta.
am fost disperata cu rochia si credeti-ma inca nu mi-am revenit.

in cele ce urmeaza voi detalia experienta mea:

in februarie a.c. am fost ptr prima data la ea, dupa targul de nunti de la ramada, unde am cunoscut-o.

in 12 martie i-am platit primii bani (500 ron) si i-am dus materialul, pe care eu mi l-am cumparat singura din bucuresti de la firma Shiral. materialul a fost santung. a trebuit sa iau, dupa cum mi-a spus ea, 8m de santung alb si 2m de santung verde pentru rochie.metrul a fost 65 ron. plus inca 4m pentru sal si poseta.
eu am 1,66 si aproximativ 40-42 kg.
inca ceva, zota imi vindea metrul de santung cu 500ron-600ron. spunea ca este adus din franta si de aceea este asa scump. dar credeti-ma gasiti la magazinul de materiale de la politie sau la magazinul Shiral (calea mosilor) din Bucuresti acelasi material cu 50-70Ron , depinde de grosime.

rochia pe care am vrut-o eu a fost asa:simpla, in bretele, putin incretita la sani ptr a parea mai voluminosi, cu un brau verde si lunga.
nimic complicat zic eu, deoarece am vrut simplitate(toata nunta am gandit-o simpla, in alb si verde).

de cand am luat legatura cu zota i-am spus ce imi doresc si ca sunt o fire pretentioasa (probabil varsta,30 de ani): - vreau simpla rochia,dar detaliile sa fie perfecte - cusaturi, imbinari, etc.
de asemenea , am dorit ca rochia sa imi fie gata pana in data de 15 mai a.c., deoarece vroiam sa fiu sigura ca este ceea ce imi doresc; iar in cazul in care nu imi placea sa am timp sa o schimb. zota mi-a spus ca fiind asa simpla rochia o va tremina pana in data de 1 mai.

inante de paste m-am dus la ea (dupa lungi incercari ,deoarece nu imi raspundea la tel mobil deloc) sa ii duc captuseala verde ptr rochie - pe care de asemenea am cumparat-o de la bucuresti : tafta verde la 48 ron/ 10metri.
rochia mea, atunci, in data de 21 aprilie nici macar nu era croita. mi-a mai cerut si bani ,iar eu ca o naiva i-am mai dat 500 ron. m-am umilit asa mult atunci, rugand-o sa se apuce de rochie ptr ca timpul trece asa repede.
mi-a promis ca de paste si 1mai sta acasa si lucreaza rochia mea.

nu am mai sunat-o decat in 13mai . m-am intalnit cu ea in 19 mai. atunci a fost prima proba la rochie. foarte rapida, rochia era toata numai bucati, fara nici un finisaj, nimic. zota m-a asigurat ca va iesi super , chiar daca eu eram indoita, deoarece nu vedeam nici o forma concreta ,tot ce vedeam erau bacati de material prinse de mine cu o multime imensa de ace.

atunci zota mi-a spus ca rochia mea va fi gata intr-o saptamna, deoarece mai are inca 2 rochii in lucru.
saptamana urmatoare am asteptat disperata, cu neliniste sa ma sune dar nicigand.

asa ca in data de 2 iunie am sunat din nou. nu mi-a raspuns toata ziua la tel fix sau mobil.
am intrat in panica total. a doua zi, in data de 3 iunie imi raspunde in jur de ora 20(dupa ce la fel o sunasem toata ziua). imi spune ca rochia mea este aproape gata , dar nu putem sa ne intalnim deoarece ea este plecata cu fata ei, Mara, la un concurs de pian la Tiulcea si ca ma suna cand se intoarce la sfarsitul saptamanii ptr a ne intalni)..

pana sambata in acea saptamana nu m-a sunat, asa ca imi fac curaj si o sun eu in acea zi de 7 iunie.
reusesc sa o conving sa ne intalnim in acea seara la ora 19.45. ajung la ea si vad:rochia mea era acum cat de cat ansamblata, prinsa, foarte , foarte lunga si fara bretele , captuseala si jupa.
cand m-am imbracat cu ea, zota imi trage fermoarul la spate (fermoar mic, deoarece in sus era corset).
fermoarul se rupe.

in sfarsit dupa cateva replici din partea mea (inclusiv sa imi iau rochia si sa ma duc in alta parte), ea imi spune ca pana luni o termina.

in 9 iunie, luni dimineata la 9.00 o sun. nu raspunde. ma. panichez. tot sun. pe la 11.30 imi raspunde si zice ca vorbim dupa-amiaza. o sun la 17.00 si spune ca este cu baietelul ei Luca la doctor ptr ca tuseste. ramane sa vorbim a doua zi.

marti, 10 iunie dupa inca o serie de telefoane, reusesc sa ajung la ea la ora 20.00-20.30.
imi spune ca rochia a iesit perfect , dar ca nu ma lasa sa o probez, deoarece ea a calcat-o si eu o voi strica si ptr ca se grabeste ca trebuie sa ajunga la o aniversare. eu ma supar tare. la inceput ii spun cu frumosul ca eu gandesc ca este inaltator ptr ea sa vada rezultatul muncii sale pe mine. zota nu si nu. eu ma enervez. ii spun ca nu asa se procedeaza, ca este ptr prima data in viata mea cand cineva aproape ma alunga.
cedez nervos, ii arunc restul de bani -350 ron, iau rochia si plec. nu inanite de a-i cere restul de materiale. invariabil, raspunsul ei a fost ca nu mai are nici un material,deoarece l-a folosit pe tot la rochia mea.nici o farama din cei 14m de santung nu am mai primit inapoi.plus ca nu mi-a mai facut poseta si salul.
zota complet senina, zice ca ma mai asteapta.

ajung acasa, desfac rochia si incep sa plang isteric.
bretelele erau impletite, dar nefinisate (cum a taiat pur si simplu materialul se desfacea-nu erau cu tiv).
la piept incretitura oribila- stramba toata.
finisajele pe dedesub graoznice- ieseau numai ate.

asa ca in ultimile zile inainte de nunta m-am apucat sa cos la rochie. sa incerc cat de cat sa o fac purtabila.
am avut un stres teribil. numai vineri am terminat.

dar socul cel mai mare l-am avut in ziua nuntii. cand m-am imbracat cu rochia era cu mai mult de 20 cm mai lunga. toata nunta am stat cu rochia in maini.

tin sa precizez ca am 30 de ani, sunt persoana fizica, cu 2 facultati, posibilitati materiale bune, care are incredere in oameni, dar care nu vrea sa fie inselata, prostita ori batjocorita (indeosebi pe banii mei).

asa ca dragelor mirese fiti cu ochii in patru. nu fiti naive.

anca zota este o teapa totala.

pe scurt, rochia mea a costat 1350 ron. a fost un dezastru total.
fiti sigure ca rochiile pe care zota le are la inchiriat nu sunt facute de ea.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 19 2008, 09:00 PM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Libelulu, am o intrebare: factura, chitanta ai la mina? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) OPC! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Daca nu ai factura si chitanta, se cheama evaziune fiscala... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Eu sint mult mai rea. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jun 19 2008, 09:09 PM
Post #9


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



libelulu casa de piatra! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MelvinUtd
post Jun 22 2008, 01:06 PM
Post #10





Musafir






Buna!
As vrea sa aflu si eu parerea fetelor (si a baietilor ) in legatura cu barbatul pe care l-ati vrea langa voi.
Retrosexualul este barbatul simplu; care bea bere si se uita la meciuri, fara emotii, care petrece putin timp si bani pentru aparenta. Exemple: Gene Hunt, Jeremy Clarkson, etc.
Metrosexualul este barbatul care ii place sa mearga la cumparaturi, ii place sa fie frumos imbracat, sa mearga la saloanele de infrumusetare, sa aiba parul mereu la moda, foloseste multe produse cosmetice, este imbracat la moda (fashion), se epileaza. Exemple: David Beckham, Johnny Depp, Zac Efron, Adrian Mutu, etc.
Ubersexualul este barbatul ingrijit insa nu o face in exces, lasa deoparte ceara de par si orele petrecute la saloanele de infrumusetare, ii place sa fie documentat, este orientat spre succes. Exemple: Bono, Arnold Schwarzwenegger, Bill Clinton, George Clooney, etc.
Eu am 18 si sunt curios cum ati vrea sa fie partenerul vostru ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 12:22 AM