IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Anti-shopping, topic de imbarbatare
dr_wise
post Apr 26 2007, 03:50 PM
Post #31





Musafir






Me too...stau departe de card ca dracul de tamaie!!!! Plus ca are creditare de trei ori salariul, asa ca este foarte tentant!
Inainte stateam cu cardul in poseta si da-i si cumpara....instinctul meu de hunter descoperea cu ochii inchisi toate mag la care se poate face plata cu card si toate ofertele...chiar daca ma duceam la market dupa o paine, ma alegeam cu caruciorul plin.
Acum il tin la loc sigur si nu-l iau decat insotita, adica supravegheata...asta-i terapia!
Acum de exemplu, am trecut la o faza superioara a terapiei...sau ma amagesc (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) : tin bani in poseta, in jur de 300-400ron, ca sa vad cat pot rezista tentatiilor...nu stiu cat o sa ma tina...domle, e nasol, e ca la drogati!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Apr 26 2007, 08:53 PM
Post #32


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



daaaa.... e nasol, mai ales cand intru pe la topicul celalalt cu "ce-ati mai cumparat azi?" si imi dau fetele tot felul de idei...... la fiecare postare zic: hey! mi-ar cam trebui si mie asa ceva...... but i'm hanging in! am noroc ca imi mai da mama cate o gura de aer.... azi mi-a luat un tricou super dragutz (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Apr 26 2007, 09:41 PM
Post #33





Musafir






kitten eu voi face pauza vreo 2 saptamani noroc ca nu e cine stie ce marfa la mine in oras ca altfel numai ma enervam (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 26 2007, 10:23 PM
Post #34





Musafir






Mi-am stricat tocurile de la o pereche de pantofi negri cu toc (de la pavaj). Si ii spun dragului meu ca trebuie sa-i duc la reparat, stiti ce mi-a raspuns? Sa-i arunc! (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) Cum mama ei sa arunc papuci care au costat intre 150 si 200 de euro, care inca imi plac si-n care ma simt foarte bine? (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) A fost o aventura intreaga sa gasesc un cizmar nou bun prin imprejurimi, dar am dat eu de el. Asa ca pot sa spun ca saptamana viitoare voi avea pantofi pseudo-noi. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Alta metoda de non-cumparat. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Apr 26 2007, 10:27 PM
Post #35





Musafir






pe mine ma enerveaza ca doar pantofii preferati se strica si trebuie sa i arunc( chiar sunt irecuperabili) (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) cei care nu prea imi plac cu toate ca umblu parca in ciuda imi fac (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Apr 27 2007, 07:51 PM
Post #36


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



tare sotul tau, kalua! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Katy
post Apr 27 2007, 08:42 PM
Post #37


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 45
Joined: 20-March 07
Member No.: 1,370



FETELORR vin si euu!!Aceeasi durere o am si eu.Cum am iesit in oras cum vin cu sacose si sacosoare,lucruri si lucrusoare!Dar problema este ca incerc sa ma conving singura ca imi sunt necesare,cu toate ca in sinea mea recunosc iar daca imi zic ca nu mai cheltui luna aceasta stiu ca nu este adevarat nici sotul nu ma mai crede cand ii spun zice ihamm stiu...Chiar am nevoie de cineva sa nu mai cumpar nik.Nu de prietene caci cu ele cumpar mai mult!!Ieri mi-am cumparat blugi(care am vreo 20)alte sandalute(care pantofi,cizme si sandale si nu glumesc cred ca sunt vreo 50)si bluzite.Acum incerc sa ma opresc din cumparat dar stiu de pe acum ca nu reusesc.Voi sta in casa sau ma voi plimba decat in parc.Incurajati-ma si pe mine va rog,ca daca ma incurajez singura cine stie ce mai cumpar.Succes voua si mie (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Apr 27 2007, 10:18 PM
Post #38





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) din cauza programului de iad din ultima luna, eu m-am trezit ieri cu o gramada de bani pe card (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ca n-am avut timp sa-i cheltui!!!!!!!! dupa ce m-am invartit ieri in pauza de masa prin tot felu' de magazine am zis ca rezist tentatiei.... ca vreau sa fac o excursie luna viitoare prin ikea sa ma innoiesc la tigai, ustensile de bucatarie si eventual niste covorase pt maica-mea (vreau sa-i iau unu de bambus, asa, cadou ca renoveaza casa). si niste corpuri de iluminat noi... la mine functioneazaaaaaa! mi-a trecut cheful de spart banii pe haine (biiine, recunosc, mi-am luat o pereche de adidasi noi si o sa-mi iau o fusta de blugi pt ca merit! ca nu am spart banii luna asta) daca ma gandesc la chestiile misto de o sa le iau.
problema e alta la mine, cand sunt foarte incarcata psihic am tendinta sa cheltui muuuuuulti bani, si ma calmez imediat...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Apr 29 2007, 03:08 PM
Post #39





Musafir






Buna idee, forte! Imi trebuie si mie niste incaltari sport speciale pt aerobic! Musai, ca ma doare un calcai de atatea transee sapate in jurul stepperului, de nu mai poci!
Vedeti, intru aici sa-mi iau doza de energie antishopping, si dau de idei bune, fir-ar sa fie!
Mai rau ca aurolacii, fratilor!
Parol! (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 29 2007, 06:14 PM
Post #40





Musafir






dr-wise, papucii pentru sport sunt foarte importanti, pentru astia merita sa intrerupi anti-shoppingul. Cumparati-i undeva unde iti face si o analiza a piciorului ca sa nu dai bani pe o pereche care nu te-ajuta la problema cu calcaiul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 07:34 PM