IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Masini si aparate electrocasnice
bulina
post Jan 9 2006, 08:26 PM
Post #11





Musafir






draga kalua nu stiu ce sa zic..eu in europa am vazut numai conectate la apa rece...da mai trecura anii de-atunci...2 ore ie cam mult...or fi spiritele  :o lol
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Jan 10 2006, 12:56 PM
Post #12


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



Ca tot vorbim de aparate casnice  :D...

Eu vreau de ceva vreme sa imi iau un robot de bucatarie. Am mai auzit si de un aparat mai micutz (gen mixer), care stie sa si taie legume, carne, etc (da nu e chiar robot)

Ce robotei aveti acasa, ce va multumeste si ce va nemultumeste la ei? Ce le-ati recomanda doritorilor de astfel de achizitii?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 10 2006, 07:24 PM
Post #13


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



QUOTE

Meg, eu una nu stiu zau cum arata un tricou purtat numai 2 ore de un copil mic spalat, clatit si stors in 30 de min :ametit:
uf.. sorry, dar nu stiam ca e vorba si de bebe. nici nu vreau sa ma gandesc ce hainutze trebuie sa bagi la masina, d'apoi sa le scoti.. :'(

:-*

QUOTE

h, a gasit al meu explicatia celor 35 de min: masinile astea de spalat sunt facute in colaborare cu cei de la "Apararea pisicii", daca cumva se baga pisica in masina, cele 35 de min le supravietuieste :fluierat:



de asta uitasem: e preaaaa mult 35 de minute. am citit undeva pe net ca maxim 10 minute rezista :'( :'( (nu stiu cine ar fi in stare). aaa, da, stiu: era vba de o englezoaica proasta care voia sa isi pedepseasca fiica si a bagat pisica in masina de spalat si a pus-o pe cea mica sa priveasca. Doamne, ce suflet mai pot avea si unii! :'( :'( ..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 10 2006, 07:33 PM
Post #14


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



didilica vezi ca ne laudam cu kalua pe la gastronomie ... e un topic special

iar pt tricouri mai ales cele colorate si de bumbac oricum nu poti folosi apa fiarta asa ca ce ar ajuta la scoaterea petelor ar fi un program mai lung de spalare ... pererea mea

faza cu pisica e adevarata?  :o ... eu as baga-o si pe femeia aia o tura la spalat sa vedem daca-i place  :evil:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VisNetic
post Jan 19 2006, 10:06 AM
Post #15





Musafir






eu sunt foarte multumita de un mixer superb Kitchenaid Artisan mixer, e sexy, rau :)

si mai sunt indragostita de masina mea de cafea; un De Longhi la fel de sexy si de mojarul meu pt usturoi si ierrburi :)

masina de spalat nu ma intereseaza, se pare ca-si face treaba cu onoare; la cate spal eu  in ea... perne, adidasi, etc. pt scoaterea rufelor imaculate, eu pun in zonele necesare, putin fairy liquid, sau orice detergent de bucatarie pe langa cele doua tablete de ariel (nu prea mult ca face spuma multa si e greu sa scapi de ea) insa rezultatul este super; camasi albe fara guler murdar, sosete imaculate, lenjerie intima ca noua etc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 25 2006, 03:02 PM
Post #16





Musafir






@VisNetic: cati ani are DeLonghi a ta? Ce model ai?
Noi am avut o Saeco, exact dupa 2 ani, cand tocmai ii expirase garantia, s-a stricat. Am reparat-o si de-atunci a tot mers. Am tot folosit-o pana am primit "mostenire" de la socrella o Jura, care face cu aceeasi cafea, aceeasi apa, o cafea mai buna. Dar are hibele ei marisoare, care sunt neacceptabile daca stai si te gandesti cat de scumpa e masina asta.
Te intreb de comoara ta pt. ca, mai devreme sau mai tarziu, ne va trebui si noua una noua  :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elly
post Feb 3 2006, 07:45 AM
Post #17


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 489
Joined: 8-December 05
Member No.: 17



Fetele am si eu o intrebare, cineva zicea ca pune detergentul in masina de spalat odata cu rufele, adica il baga la rufe nu in cutiuta speciala, dar calgonul? unde se pune? va intreb deoarece se intampla de nu imi ia detergentul tot din cutiuta, ramane ud acolo, nu tot, dar totusi!
Voi cum procedati? cum e mai bine?

Multumesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Feb 3 2006, 02:22 PM
Post #18





Musafir






eu pun calgonul peste rufe direct. dar in ultimul timp nu am mai folosit.
eu am o alta problema (mare): cum naiba se spala tavitele de balsam la masinile verticale? mi s-a solidificat in colturi si nici de al naiba nu iese.... mai am putin si dau cu masina pe geam!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 3 2006, 05:07 PM
Post #19





Musafir






Eu nu folosesc calgon, bag cam de 2 ori pe an cate un litru de otet in masina si asa o detartrez. Iar detergentul il pun direct la rufe.
La masinile verticale nu ma pricep deloc, dar as intreba pe cineva la un magazin de electrocasnice ce si cum, ar trebui sa aibe habar  :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 3 2006, 06:27 PM
Post #20


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



H: da, e adevarat, au si condamnat nebuna..

Elly: eu pun detergent+calgon in acelasi sertaras.. de fapt, puneam, pentru ca acum am trecut pe ariel care are chipurile de toate.. macar mai ies unele pete fata de ce foloseam inainte..
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 06:53 PM