IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Color & Soin, Vopsea de par fara parabeni, amoniac. Ati incercat?
arissuca
post Aug 21 2007, 09:38 AM
Post #1


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



Ma bate gandul unei schimbari cu ocazia unei nunti (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) M-am cam plictisit de culoarea mea, in plus, ca sa prinda henna trebuie sa stau cate 8h cu ea pe cap si am o perioada teribil de aglomerata. As vrea un brunet sau un ciocolatiu si m-ar tenta sa folosesc Color&Soin, din descriere pare mai putin agresiva decat alte vopsele. A incercat-o careva? Ati fost multumite? Ce culoare ati luat, daca a prins, cat a tinut, cum se comporta la spalat, daca parul a aratat mai lucios/mai mat comparativ cu folosirea altor vopsele? Multumesc!

PS Am dat un search pe forum si am gasit prea putine informatii, strecurate m mult la topicul "henna".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Aug 21 2007, 09:52 AM
Post #2


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



Eu am folosit destul de mult timp si am fost foarte multumita. Timp de mai bine de un an m-am vopsit cu saten deschis, eu avand parul castaniu inchis si-mi iesea un ciocolatiu destul de placut. Nu mi-a iesit niciodata la spalat, nu mi-a distrus parul, in ceea ce ma priveste tinea mai bine decat o vopsea cu amoniac, adica parul se deschidea la culoare pe masura ce trecea timpul.
Povestea mea de dragoste cu Color et Soin s-a terminat, am mai povestit pe aici, cand am luat din nou aceeasi nuanta si mi-a iesit parul ROSU. Pe cutie scria acelasi lucru, saten deschis. Am fost dupa aceea sa-mi iau un saten inchis pe care sa-l pun peste dezastru si farmacista mi-a zis ca s-ar fi schimbat gama de culori, iar ceea ce luam eu drept saten deschis se chema acum acaju, cred. Eu am nimerit faza de tranzitie, adica numele vechi si vopseaua noua. Ma tem sa nu se fi stricat si asta definitiv, cum se intampla cu produsele aduse in Romania.
Mie imi placeau nuantele tocmai pentru ca erau foarte naturale, de la "accident" n-am mai avut curaj sa-mi iau, nici nu stiu daca nuanta pe care o foloseam eu mai exista. Se gaseste sigur la farmaciile Catena si la Ki-life, in Piata Amzei.
Bafta si sa-mi spui cum ti-a iesit, poate imi fac curaj sa ma vopsesc si eu din nou (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arissuca
post Aug 21 2007, 11:46 AM
Post #3


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



Multumesc mult pt raspuns! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) Saptamana viitoare o sa ma vopsesc, nu m-am hotarat inca ce culoare o sa-mi iau, depinde de inspiratia de moment cand o sa am catalogul de culori in fata, oricum, nu m-ar deranja daca ar iesi accidental roscat, numai sa fie o culoare frumoasa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arissuca
post Sep 6 2007, 01:06 PM
Post #4


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



QUOTE(asgaard @ Aug 21 2007, 07:52 AM) *
Eu am folosit destul de mult timp si am fost foarte multumita.
Bafta si sa-mi spui cum ti-a iesit, poate imi fac curaj sa ma vopsesc si eu din nou (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)



Din pacate nu am reusit sa ma vopsesc cu Color&Soin, la singura farmacie din Tecuci unde se gasea, mai erau doar nuante care nu mi s-ar fi potrivit, mi-au promis ca o sa faca ei comanda si cand am revenit ca sa cumpar vopseaua mi s-a spus ca nu mai colaboreaza cu firma asta. Si eram exact cu 2zile inainte de nunta (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) nu mai aveam cum sa o comand prin posta, decat prin curierat rapid si nu se merita. Asa ca m-am facut cu Wellaton, rosu inchis (ca sa nu fi o problema cand o sa trec din nou pe henna). Poate data viitoare o sa-mi comand prin posta Color&Soin, oricum, pana la sfarsitul anului nu cred ca o sa am timp de henna, asa ca mai bine ma fac cu ceva cat mai putin nociv.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Sep 6 2007, 01:34 PM
Post #5





Musafir






Arissuca, ai fost mireasa? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arissuca
post Sep 6 2007, 02:07 PM
Post #6


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



QUOTE(roxanica10 @ Sep 6 2007, 11:34 AM) *
Arissuca, ai fost mireasa? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Nuuuu, am fost d-soara de onoare (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Dar am prins buchetul (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Sep 6 2007, 02:14 PM
Post #7





Musafir






A...oki, las' ca tot e bine. Ce-i cu tine de n-ai mai scris pe elady? Nu mai ai timp?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arissuca
post Sep 6 2007, 02:21 PM
Post #8


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



QUOTE(roxanica10 @ Sep 6 2007, 12:14 PM) *
A...oki, las' ca tot e bine. Ce-i cu tine de n-ai mai scris pe elady? Nu mai ai timp?


Nu, din pacate nu, sunt intr-o perioada destul de aglomerata, dar promit ca ma revansez eu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Nici pe elady n-am mai scris, nici cu henna nu m-am mai facut (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Sep 6 2007, 02:23 PM
Post #9





Musafir






De Kitten mai stii ceva? Ca si tu si ea ati disparut cam in aceeasi perioada (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Spor la trebi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arissuca
post Sep 6 2007, 02:30 PM
Post #10


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



Nu, din pacate nu stiu nimic, chiar ma intrebam ce mai face... Nici de sport nu m-am mai tinut (pe topicul ala scriam amandoua). Asta e! Vor veni si vremuri mai linistite (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Multumesc pt urare si scuze moderatorilor ca suntem off topic (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:15 AM