IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

98 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Flori de apartament, Aveti? Va plac?
Diana.
post Mar 19 2006, 03:03 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Voi aveti flori de apartament? Eu sint fericita posesoare a vreo 15 ghivece de diferite dimensiuni, cu diferite plantute pe care le iubesc din toata inima.
Insa cel mai mult imi iubesc trandafirul japonez, care-mi face niste flori mari, rosu-corai... Mai am citiva pui de citrice (nu ma intrebati ce fel, pentru ca am pus la incoltit si seminte de lamii, si de portocal si de mandarin si le-am incurcat... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ) si de curmal...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Mar 19 2006, 03:09 PM
Post #2


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Foarte frumos topic. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Mama e innebunita dupa flori. A invadat toata casa cu ghivece (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) . Cand o sa invete mai multe despre Internet o sa o trimit sa scrie aici detaliat ce achizitii are.

Mie imi plac doar anumite flori de apartament, mai ales cele mari si verzi. Mi se pare ca incalzesc o camera, o fac mai intima...Diana, din seminte de curmal am acum un ditamai ghivecioiul cu o plantuta inaaaaaaalta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 19 2006, 03:44 PM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Electra, in citi ani au ajuns curmalii tai mari?
Ai mei au intrat in al treilea an de viata si au maxim 23 cm... plus ca au incoltit foarte, foarte greu spre deosebire de alte plantute.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Mar 19 2006, 04:08 PM
Post #4


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Tot cam 3-4 ani are si plantuta mea. Dar asa firava ramane mereu? Adica arata ca un palmier slabanog, cu cateva frunzulite luuuungi, dar fara "volum"...nu se lateste si el? (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 19 2006, 04:10 PM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu stiu, ai mei arata ca niste "sabiute" cu frunzele tari si plisate... Si tot asa, "chelute"... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Mar 19 2006, 04:16 PM
Post #6


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Exact, asa si ai mei. Doar ca foooarte inalti...speram sa umple mai mult spatiu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 19 2006, 04:21 PM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Si eu, dar se pare ca nu avem sanse... decit daca gasim pe undeva vreun "truc" care pus in practica sa ii indeseasca... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)
Apropos, stii daca are nevoie de ingrijiri speciale? Un anumit gen de pamint, vreun ingrasamint anume, etc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elly
post Mar 20 2006, 07:31 AM
Post #8


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 489
Joined: 8-December 05
Member No.: 17



Am pus şi eu curmali, am doi, abia anul trecut i-am pus, mai am de aşteptat pāna or ajunge ca ai voştrii!
Īmi plac foarte mult cactuşii, am cāţva, trec bine peste iarna!
Trandafir japonez roşu, arbore de cauciuc, violetă de parma (nu-mi place e cam plapandă si pare ca se pierde...) dracaena, spatifilium, sabiuţe, mai am dar nu stiu cum se numesc...........daca imi aduc aminte mai zic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 20 2006, 12:15 PM
Post #9


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Elly, cresc foarte greu curmalii. Nu stiu daca asa le este felul sau e din cauza microclimatului care nu le priieste. De unde ai arborele de cauciuc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Mar 20 2006, 12:33 PM
Post #10


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Plantele mele au prins o bacterie sau ceva de genul asta pt ca au murit una dupa alta. Am aflat mult prea tarziu ca exista antibiotic pt flori si ca as fi putut sa le salvez. Cele cateva care mi-au mai ramas am inceput sa le impart pe la prieteni. Am suferit prea mult si nu mai vreau sa vad nici una murind.(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)
offf...si una dintre ele mi-o "prinsese" mami...si era tare frumoasa.(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

98 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:22 PM