IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce faceti ca sa va destindeti dupa o zi obositoare?, Metode de relaxare
berbecutza
post May 7 2013, 03:24 PM
Post #11


perpecenia sa
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,432
Joined: 8-December 05
From: berbeceni
Member No.: 49



Vad ca baita relaxanta are multe puncte deja (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) si eu prefer sa fac o baie cu spuma dupa o zi grea, sa ma dau cu crema si sa citesc o carte eventual. Dar in ultima vreme am atata presiune pe cap ca nu pot citi nimic, imi fuge gandul. Asa ca optez pentru un film cand nu ma pot concentra destul la citit. Si aprind un bat parfumat (IMG:style_emoticons/default/cloud9.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post May 8 2013, 01:18 PM
Post #12


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Eu baie cu spuma nu pot face (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Imi vine rau in cada (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Betisoarele si lumanarile parfumate insa imi plac si mie (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post May 8 2013, 02:14 PM
Post #13


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Hm...eu nu prea ma mai relaxez (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Din pacate seara la mine e pe fuga. Culc copilul, rapid un dus, mananc ceva, calc, si nani cat mai rapid....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berbecutza
post May 8 2013, 08:10 PM
Post #14


perpecenia sa
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,432
Joined: 8-December 05
From: berbeceni
Member No.: 49



Ei, nu te ingrijora, cam toata lumea pateste asta, sa nu ramana ceva timp de rasfat. Si eu intampin problema asta, nu am timp. Dar si cand prind un moment, il savurez cu rasfat maxim. Acum mi-as dori tare sa citesc pana imi flutura ochii............dar nu pot, am niste examene si tot timpul mi-l dedic invatatului (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)

Ca si alta metoda de relaxare, imi place sa fac treburi in gradina. Ma relaxeaza. Iar acum 2 saptamani zburau buruienile din gradina de ziceai ca lucreaza diavolul tasmanian acolo (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) eram nervoasa, si mi-am descarcat nervii pe buruieni. Ce sa zic, am imbinat utilul cu ..... nebunia.

This post has been edited by berbecutza: May 8 2013, 08:12 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 8 2013, 09:54 PM
Post #15


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pe mine ma apuca frecatul mobilei de bucatarie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post May 8 2013, 10:58 PM
Post #16


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Wow, nu credeam ca facutul curat sau gradinaritul poate relaxa. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Eu sunt rasfatata si-mi place sa lenevesc, de-aici si ritualul (vorba Teolinei). Si pe cat imbatranesc, pe atat ritualul meu devine mai lung si mai lung.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berbecutza
post May 9 2013, 09:28 AM
Post #17


perpecenia sa
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,432
Joined: 8-December 05
From: berbeceni
Member No.: 49



Da, si curatenia prin casa ajuta. Imi place sa fac baia si bucataria luna cand sunt cu nervii la pamant (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) si gatitul ajuta. Asta cu relaxatul in gradina nu stiu cum functioneaza. Dar cand vad rezultatul, ca totul arata asa cum trebuie, nu sunt balarii, gradina e udata......ma simt muuuult mai bine. Oare sunt un soi de control freak? Si al meu e la fel. El are o boala cu pomii fructiferi, cu diversi arbusti decorativi, tuja, merisor.... a pus si brazi. am zis ca ne oprim aici, nu mai punem nimic...dar cine stie?! (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

Revenind, chiar ma mira uneori cat ma relaxeaza gradinaritul. Asadar si prin urmare, duminica intru iar intr-o tura de terapie cu balarii (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

P.S. Nu ma relaxeaza DELOC sa vad ramele prin gradina dupa ce ud. Am eu o fobie ceva... si sunt atat de maaaaaaari si scarboase! Nu le suport!

This post has been edited by berbecutza: May 9 2013, 09:39 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
epal
post Sep 25 2013, 04:01 PM
Post #18


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 9
Joined: 22-March 13
From: Iasi
Member No.: 11,734



Eu stau putin la bucatarie la o vorba cat mananc, apoi gasesc ceva dragut la care sa ma uit. In ultima vreme am vazut ca si emisiunile de la televizor ma binedispun:))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LeXiTa
post Nov 13 2013, 05:59 PM
Post #19


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 13-November 13
Member No.: 12,206



Popcorn, seminte si un film bun alaturi de iubit. + un masaj cand e in toane bune (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Nov 13 2013, 11:22 PM
Post #20


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



oh yea si eu vreau unul amu (IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 09:26 PM