IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

58 Pages V  « < 54 55 56 57 58 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cea mai buna marca de mascara/rimel/tus de gene ?
Globetrotter
post Feb 11 2010, 02:08 PM
Post #551


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Am vazut si eu, dar la altele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Feb 12 2010, 05:49 AM
Post #552


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Eu vreau sa incerc Sexy Curves de la Rimmel, am auzit ca ar fi bun (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 12 2010, 06:02 PM
Post #553


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Eu am testat cateva rimeluri de la Rimmel (tare, nu?! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ) dar nu m-a impresionat deloc nimic. Poate era ceva in neregula cu testerele, poate erau uscate, cert e ca am fost dezamagita.
Eu as vrea sa imi iau High Impact de la Clinique. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

Btw mi-am reconditionat Hypnose-ul si un L'Extreme, cam uscate, cu putina apa calda. Nici nu stiam cat produs pierd cand aveam impresia ca nu mai am ce sa fac cu ele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rody
post Feb 17 2010, 07:07 PM
Post #554


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,012
Joined: 20-October 09
Member No.: 7,318



Eu pana acum tot de la Maybelline am folosit. Sunt foarte bune in opinia mea. Chiar dau volum genelor. Am 3 feluri diferite si toate sunt bune. Si cel rezistent la apa face niste gene (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) .

Acum am primit de la mama un rimel care l-a luat la plesneala, dar spre surprinderea mea ajuta la alungirea genelor. Este Frais Monde - black intense. E pe baza de plante si nu irita ochiul. Sunt multumita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Feb 17 2010, 11:24 PM
Post #555


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Eu nu prea am avut un rimel bun... Din ce am avut cel mai mult mi-a placut cel L'Oreal, Volume Shocking, cu o parte alba si una neagra... dar nu era chiar shocking. (IMG:style_emoticons/default/hohote.gif) In schimb parca asta era ala cu care m-am udat rau pe fata de ploaie de ziceam ca sunt neagra pe toata fata si cand am ajuns acasa nu aveam nimic, dar nimic! Si nici nu era waterproof parca.
Acum am unul de la Hemel, curl & volume. Are o mare problema, in sensul ca nu se ia bine pe periuta, are o consistenta ciudata sau nu e periuta buna... ca asa el n-ar fi rau. (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)
Nu ca as avea nevoie de curl, ca le am curbate si medii de la natura... dar in ultima vreme imi cam cad si mi se intorc invers (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si nu stiu e ce... o fi de la rimel?

This post has been edited by Book: Feb 17 2010, 11:26 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 17 2010, 11:54 PM
Post #556


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



N-am idee. Mie-mi place foarte mult si cel de la Max Factor, nu doar Volume Express de la Maybelline. Cred ca cel de la MF, Max Factor 2000 Calorie, e in final mai bun, rezista si mai mult si periuta e mai usor de manevreat, ca e mai lung minerul. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/max_factor_2000-calorie-mascara.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marzipan
post May 26 2010, 12:11 PM
Post #557


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 5-May 10
From: Bucuresti
Member No.: 8,485



Tot MaxFactor as recomanda, si Maybelline (mai ales daca se foloseste cu o periuta mai buna, de la vreun alt rimel, la cele la care e cazul), si la Mary Kay (surprise! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) au unul bun (e buna si periutza). Pentru genele mai "dramatice" (pentru un smoky eyes, de exemplu) - Makeupforever SmokyLash - ceva mai scump insa.
Pentru mine acum folosesc Bourjois Coup de Theatre - genele mele scurte si drepte le aranjeaza foarte bine )) insa nu e pentru cele ce vor mai mult volum. Am sa mai incerc de la ei poate si ceva mai nou, mai tarziu..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
verenadoll
post May 29 2010, 03:27 PM
Post #558





Musafir






Eu acum folosesc un rimel bio de la PR , care este foarte bun, lungeste genele foarte mult, periuta este buna, iar ca pret l-am gasit la reducere. Deci am avut numai de castigat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Plus ca de la rimelul normal atunci cand ma demachiam ma usturau ochii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post Jun 4 2010, 11:34 AM
Post #559


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Draga mea, eu nu stiu cat de bun e rimelul asta din moment ce contine fenoxietanol si alcool...cica denaturat...care oricum poate fi iritant!

Adica nu e bio!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jun 4 2010, 03:00 PM
Post #560


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Eu nu am incercat 2000 Calories decat o data, mai demult si nu mi-a placut (cred/sper insa ca de vina era rimelul fiind prea uscat), insa l-am luat la o promotie cu Masterpiece Max, acelasi pret cu 2000 Calories bonus. (IMG:style_emoticons/default/yes.gif) De-abia astept sa il incerc iar! Dupa ce termin Masterpiece Max.
In final am fost dezamagita de High Impact de la Clinique, prea multi bani pentru cat valoreaza. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) I-am dat o sansa numai pt ca am fost extaziata de o pudra de la ei, dar de rimeluri Clinique nu ma mai ating.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

58 Pages V  « < 54 55 56 57 58 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 08:28 AM