IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Pisicute cu probleme de sanatate
Ice_qween
post Jul 16 2008, 01:44 AM
Post #1





Musafir






Am gasit un motanel acum cateva zile,are aprox o luna jumate si de o zi doua are diaree.Din prima zi cand l-am luat am observat ca este mai blegut,dar am crezut ca asa e felul lui.Cu Giony pisicul meu se joaca,dar totusi daca il luam in brate putem face ce vrem cu el ca nu se impotriveste (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) .Oare e bolnav?voi ce credeti ca are?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
MilenaM
post Jul 17 2008, 01:21 PM
Post #2


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 10-July 08
Member No.: 4,219



Eu stiu ca daca nu face trebusuarele la ladita trebuie sa-l dai cu nasul ca lor nu le place mirosul. Acum....a fost bolnavior si tu ca o mama iubitoare l-ai inteles. Dar se obisnuieste, indifirent ca e pisicuta sau motanel. Apoi, din urma lui, daca pardoseala iti permite, da cu amoniac nu cu spirt. Asta m-a invatat o doamna care are caini in casa.
Pupi si numai bine tie si "puilor" si la noi toate (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Neith
post Sep 9 2008, 06:00 PM
Post #3





Musafir






QUOTE(MilenaM @ Jul 17 2008, 02:21 PM) *
Eu stiu ca daca nu face trebusuarele la ladita trebuie sa-l dai cu nasul ca lor nu le place mirosul.

Asta e cea mai mare prostie vehiculata prin popor... Cum ca e bine sa dai pisica cu nasul unde a facut treaba. Nu e bine deloc. Nu o sa reusesti decat sa o sperii, ca de inteles n-o sa inteleaga de ce o bagi cu nasul in propriile fecale.
Cea mai buna metoda de a o invata la litiera e sa iei fecalele sau sa dai cu un servetel unde a facut pipi si sa pui in litiera apoi sa o duci acolo. Si curatat bine bine locul unde a facut. Noi asa ne-am invatat motanul sa faca unde trebuie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
Ice_qween   Pisicute cu probleme de sanatate   Jul 16 2008, 01:44 AM
Fanny   Ceai de menta pentru stomacelul lui si mancare boa...   Jul 16 2008, 07:21 AM
kary_pink   Are nevoie si de o deparazitare interna :)   Jul 16 2008, 09:39 AM
Ice_qween   Am fost acum la veterinar si mi-a dat un medicamen...   Jul 16 2008, 12:02 PM
Ice_qween   Acum am vazut pe sticlua...scrie ca nu este voie s...   Jul 16 2008, 08:52 PM
Fanny   Nu-i da inca doctoria, dar suna-l pe vet maine la ...   Jul 16 2008, 09:08 PM
Ice_qween   L-am sunat pe veterinar si a spus sa nu ii dau din...   Jul 16 2008, 10:27 PM
Ice_qween   Cred ca se simte bine acum.Aseara a avut scaun nor...   Jul 17 2008, 10:45 AM
MilenaM   Eu stiu ca daca nu face trebusuarele la ladita tr...   Jul 17 2008, 01:21 PM
Neith  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 09:44 PM