IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Iubit sau sot, Un articol de Teocris
Diana.
post Apr 13 2008, 07:04 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



„Nu mai esti barbatul de care m-am indragostit!”
Multe dintre noi le reprosam partenerilor ca nu mai sunt cum au fost. Ne incapatanam sa traim in trecut si sa facem mereu comparatie intre” iubitul” de atunci si „sotul” de acum. Fluturii din stomac, bataile inimii, gelozia puerila si fara sens, nerabdarea de dinaintea intalnirii mult asteptate, bucuria si emotia regasirii, pasionalele sarutari ... Acum nu sunt decat vagi amintiri.
Flori oferite numai la aniversari, orele odata petrecute imbratisati s-au ...
Citeste Iubit sau sot
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Apr 13 2008, 07:07 PM
Post #2


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



(IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Apr 13 2008, 07:07 PM
Post #3





Musafir






Interesant articol dar ma intreb oare noi, femeile, ramanem la fel dupa casatorie, ramanem iubite vesnice fata de sotii nostri?! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Apr 13 2008, 08:02 PM
Post #4





Musafir






Trist ceea ce ai scris, Teo (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Acum stau si ma gandesc ca exact ce povestesti tu acolo simt si eu, ca fiecare clipa departe de el pare o vesnicie, ca bratele lui sunt cel mai bun loc din lumea asta si ca el e cel pe care ma pot baza oricand si oriunde. Insa citind ce ai scris tu, mi-a incoltit o teama in suflet... insa eu vreau sa cred ca asa va fi mereu, frumos si bine... Am voie sa sper, nu? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Apr 13 2008, 09:12 PM
Post #5





Musafir






Sigur Lxn, poti sa speri, pentru ca se poate si altfel! (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 13 2008, 09:50 PM
Post #6





Musafir






Ca se poate ajunge si la situatia asta-i clar. Intrebarea e: ce facem acum? Oare mai are vreun rost sa-si vada fiecare de viata lui in parte si sa locuziasca impreuna sau un sfarsit ar fi mai bun? Un sfarsit poate insemna si un nou inceput, cu alt partener sau cu acelasi... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Apr 14 2008, 07:45 AM
Post #7


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



O relatie nu e niciodata perfecta. Are suisuri si coborasuri.
Dragostea ramane, doar ideile si temerile sunt altele. Focul mocneste, trebuie doar atatat din cand in cand.
Depresia nu iarta pe nimeni si dintr-un motiv sau altul avem tendinta sa ne lasam acaparati de ea.
Eu imi iubesc foarte mult sotul! Din pacate insa, desi ne vedem in fiecare zi(cu exceptia delegatiilor) ii duc dorul. Niciodata nu m-am gandit ca nu ma mai iubeste sau ca ma inseala. Departe rau de mine gandul asta!
Dorinta de a-i oferi copilului tot si viata asta scumpa ne lasa fara timp si fara vlaga.
Amintirile placute sunt un refugiu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 17th June 2024 - 12:06 AM