IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

99 Pages V  « < 95 96 97 98 99 >  
Closed TopicStart new topic
> Ce mancam azi: Dieta Montignac, PARTEA A IV-A, Idei pentru meniuri Montignace. Savuroasa bucatarie Montignaca
scaii12
post Nov 16 2009, 09:17 AM
Post #961


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 543
Joined: 18-August 09
Member No.: 7,004



Neata fetele! Meniul meu pe sambata a fost:
D: iaurt cu fulgi de ovaz
P: pulpe de pui cu conopida cu maioneza
G: smochine
C: salam cu cascaval si masline

Duminica:
D: caju
P: carnati cu oua ochiuri si muraturi
C: conopida cu maioneza cu ridichi si cu salam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Nov 16 2009, 09:37 AM
Post #962


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Bai, eu ieri am dat-o in bara cu niste clatite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pirigoce
post Nov 16 2009, 12:51 PM
Post #963


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 129
Joined: 6-July 09
Member No.: 6,785



M-am intors !!!!
Am avut niste probleme stomatologice in ultimele 10 zile: abces, umflata toata fata,drenaj,afta bucala, extractie, si alte asemenea "placeri".Ca sa nu mai spun cat m-a costat toata afacerea.Brrrrrrrrr! Nu e bine de spus.Inca nu am terminat cu problemele, dar tot raul este spre bine.
Am reusit sa imi mentin greutatea in toata aceasta perioada, mai ales ca nici nu am prea putut manca cine stie ce.
Meniul meu de azi :
D: crakers+gem comform
P: ciorba de legume
S: mar ras cu scortisoara.
Am intrat in post si cu toate ca sunt romano-catolica, tin postul in fiecare an.
Cum nu mai este voie carne si produse din carne, oua si lactate,as aprecia tare mult niste retete de post. Pana acum ma descurcam cu mancarurile de orez si cartofi, dar cum Monti este impotriva la aceste produse, acum zau ca nu stiu cum sa le imbrobodesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Nov 16 2009, 01:45 PM
Post #964


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Piri, saracuta de tine! E nasol cu problemele de genul asta... (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif)
Cat despre post, eu zic sa incerci cu vinete, ciuperci, linte... alimente pe care le cam neglijam de obicei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post Nov 16 2009, 02:24 PM
Post #965


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



Piri,fasole,fasole,fasole sub toate formele si verde si boabe si salata si frecata si mancaRE;mazare congelata preparata ca mancarica,salate de rosii castraveti,salata verde,zacusca.Imi pare rau de durerea avuta cu toata gura;ia-ti revansa acum cu mancarea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post Nov 16 2009, 02:53 PM
Post #966


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



Pirigoce, insanatosire grabnica (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) !
Si eu tin postul Craciunului si nu vreau sa ma abat prea flagrant de la regulile Monti. Tot fasolea o consider si eu baza, mai ales borsul de fasole boabe, super satios, apoi salata de fasole boabe cu ceapa , in zilele de dezlegare la peste putem manca linistite paste integrale cu ton in suc propriu, hai ca merge si o lingurita de ulei de masline....si tot asa, aa, am uitat lintea, care e si ea foarte gustoasa si merge mancata ca fel principal. Alta mancare pretabila: humus, dar fara tahina, cu paine filozofala. Si fructe conforme si legume cat cuprinde.
Pana una alta, m-am dezmatat aseara cu o bunaciune de placinta de bostan, asa ca de apres lasata secului... (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

This post has been edited by sylvia_31: Nov 16 2009, 02:53 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 16 2009, 03:37 PM
Post #967


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Piri, chiar ma gindeam la tine ieri seara, ca nu mai stiam nimic... Si eu am problema cu postul, nu ca sint eu bigota, insa as vrea sa tin. Si sa vad cum il impac cu monti. Mai caut si eu idei si revin...
Sylvie, mi-a fost dor de tine!

In zilele cu dezlegare la peste e mai usor, ideile sint mai multe: o plachie de peste, o saramura, un peste prajit.

La romano-catolici nu stiu, insa la ortodocsi avem 21 si 22,25,28,29,30 noiembrie (simabta a si duminica asta, miercurea viitoare, simbata, duminica viitoare si de azi in doua saptamini) dezlegare la peste.
Apoi prima simbata, duminica si luni (4,5,7 decembrie) e iar dezlegare la peste, pe 19 decembrie iar. Vreo 10 zile de dezlegare la peste. Nu o sa fie greu tare. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Mancaruri de post Montignac
... Si ma mai gindesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scaii12
post Nov 16 2009, 03:39 PM
Post #968


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 543
Joined: 18-August 09
Member No.: 7,004



Doamne femeie, esti o adevarata enciclopedie! Am putea sa-ti spunem Fidipedia in materie de mancare (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 16 2009, 03:41 PM
Post #969


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Ei, nu chiar... insa daca tot m-am pucat s ama gindesc... lasa sa fie scrise, ca nu stiu daca ma gindesc la mincaruri monti de post si a doua oara... fara sa uit nimic! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
E un talent ascuns, nu prea eram activa la mincaruri ca nu aveam aparat bun si nici farfurii ochioase, acum am remediat problema! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scaii12
post Nov 16 2009, 03:43 PM
Post #970


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 543
Joined: 18-August 09
Member No.: 7,004



La ce bunatati gatesti, te cred si eu ca nu-ti arde de Monti (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) . Noroc ca la mine toti mananca conform, ca altfel cred ca s-ar alege praful de mine...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

99 Pages V  « < 95 96 97 98 99 >
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 05:10 PM