IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

66 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fond de ten necomedogen
kale
post Dec 28 2005, 07:09 PM
Post #31


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



am ramas uimita in sensul pozitiv de fondul de ten de la avon beyond colour...in general cand aud de avon incerc sa ma feresc, dar pe asta nu stiu cum l-am nimerit si a fost genial...acum am un max factor, dar va spun constit ca eram mult mai happy cu avonul ala...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 2 2006, 03:55 PM
Post #32


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
Dream Mat Mousse e comedogen. Bisztos!


aaaaaauuuuuuuuuu....nu se poate mah, delphi, esti sigura?ca azi fusei in mall si exact la asta m-am oprimit, si, pe mana mi s-a parut taaare fain....dar daca tu spui ca e comedo, il las in plata domnului...eu in urma tzspelor tratamente anti-bubi am ramas cu un ten frumusel, fara bubi, dar cu oaresce pete, deloc inestetice, dar nici scipitor de atragatoare, drept pentru care ma gandesc sa le acop nitelus cu ceva...un fdt lejer, cu grad de acoperire medie, sau poate chiar cu o pudra soft-soft tot pentru ten cu probleme....ceva sfaturi, va rog.....

pe eva fetele recomandau Puff dela max factor, parca...am retinut bine?cine il are, imi poate spune daca e comedo or not?

sar'na pentru efortul de a ma citi  :-* :-* :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 2 2006, 04:39 PM
Post #33


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



so, fetelor, haideti sa ne ajutam un picut...haideti sa facem o lista cu fdt-urile bunutze pentru tenul acneic.

max factor
clarins
clinique
burjois
seventeen
maybelline(e corect scris sau nu, voi intelegeti  :D)
l'oreal
oriflame
avon
hemel

in dreptul fiecaruia, sa scriem denumirea fdt-ului, si cum se preteaza pe mocutele noastre (cele care detin produsul)...bine, si cine isi aduce aminte, de ce nu, si pretul....

daca mai sunt si alte firme pe care le-am omis, va rog, completati lista...
io nu particp ca nu am fost multumita de nici un fdt pana cum, de aceea, acum,cand moaca mi-e frumusica caut un produs care sa nu favorozeze aparitia cosurilor tocmai disparute...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jan 2 2006, 05:09 PM
Post #34


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Superideea elleni...nici eu nu sunt incantata de nici un fdt. si de vreo doua luni tot incerc sa imi fac curaj sa imi iau un fdt bun...deci asteptam pareri fetelor :)...
Delphi scuze tu ne-ai mai povestit despre fdt si pe eva...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 2 2006, 09:01 PM
Post #35


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



dragelor, sunt :offtopic: si nu am chef sa ma mut nu stiu unde, ca tare suparata mai sunt....va rog sa ma ajutati: de ce puii mei nu-mi vin toate notificarile de la voi?ca doar am activate rahaturile alea?

si nu spun prostii, am verificat si ma inteaba daca vreaus a dezactivez notificarile, dau cancel, deci e clar ca le am activate la sub.care ma intere....

ce sa fac sa primesc toate notifd.la care m-am inregistrat?

sar'na...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Jan 4 2006, 02:08 PM
Post #36


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Unde faceti topul asta? E un fel de sondaj? Eu ma gandesc sa fie fiecare marca de fdt cu toate felurile pe care le au ??? sa se stie exact ce si cum, ca eu iar ma pierd in amanunte. Cine face topul fdt? ca eu va astept cu pupi  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jan 4 2006, 02:21 PM
Post #37


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Bah ce fdt ne cumparam?Delphi...angelitooooo...!!!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 10 2006, 01:19 PM
Post #38





Musafir






Eu mi-am luat fondul de ten de la Maybelline.....Dream Matte Mouse si mi se pare foarte ok , ma dau de vreo 4 zile cu el si pana acum nu am observat sa aiba vreun efect comedogen . In puls are o textrura faina si matifiaza.
Nu il recomand pt ten uscat sau deshidratat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ariadne
post Jan 10 2006, 07:39 PM
Post #39


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 90
Joined: 17-December 05
Member No.: 109



Mie imi plac foarte mult cele de la Max Factor. Am avut Hypersmooth si Lasting Performance si am fost foarte multumita de amandoua. Nu sunt comedogene iar L P chiar are un oarecare efect matifiant,ce-i drept nu chiar intreaga zi insa totusi se vedea diferenta. Acum vreau sa-l incerc pe cel nou aparut cu doua componente. L-a incercat cineva? 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 10 2006, 09:01 PM
Post #40


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



io's mai cu motz si, vazandu-ma printre atatea fdt-uri...m-am blocat  :o ....in sensu' ca nici unul parca nu mi s-a parut ok...exceptand unul de la sephora, light...mi se pare super ok, acoperire mica (nu mai am nevoie de masca de fdt :P)nu lasa fata grasa, dar nici nu absoarbe sebumul intr-un mod extraordinar...ce mai tura-vura, e ok...

sa speram ca nu e comedogen...inca nu am verificat listoiul,ca nu l-am avut cu mine, si nici intre timp nu am avut kef sa verific...sa vedem maine...poate vine kefu'  :P...

so, momentan m-am capatuit cu fdt, da' stau cu inima cat un purice, de teama de a nu favoriza aparitia acneei..din nou, iarasi si iarasi...cred ca kiar am dezvoltat o fobie:aia de a nu ma umple iar de bube :(
Go to the top of the page
 
+Quote Post

66 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 12:25 PM