IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cresterea in inaltime, Mai este posibil dupa o anumita varsta?
Cindy
post Mar 15 2007, 09:48 PM
Post #1


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



salut fetelor! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) de cand ma stiu, am fost putin (mai mult) complexata din cauza inaltimii. dintotdeauna mi-am dorit sa fiu inalta, iar cand eram mica eram chiar foarte mica de inaltime, a devenit chiar un complex. nici nu prea am practicat sporturi gen baschet, pt ca mi se parea ca nu am inaltimea potrivita pt asta. acum am 1.63 si mi-as dori mult sa mai cresc cativa cm, dar nu stiu daca se mai poate la varsta asta (am aproape 20 ani). am vazut pe net tot felul de exercitii de stretching sau yoga, care, sustin ei, stimuleaza cresterea in inaltime.. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) daca mai e cineva interesata, dau si site-urile..(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ei spun ca ar fi posibil sa mai cresti la orice varsta daca practici cu regularitate exercitiile astea..e fictiune sau chiar e adevarat? voi ce credeti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Mar 15 2007, 10:56 PM
Post #2





Musafir






sweety, si eu am fost complexata (numar cu mandrie 1.57)
in liceu, multi radeau de mine.
am acceptat destul de greu ca sunt o mana de om ... dar pana la urma am acceptat (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
mi-as fi dorit sa fiu mai inalta (si mai slaba, si cu sanii mai mici, si cu parul drept, si sa nu fie nevoie sa merg la epilat saptamanal..... ) dar... asta e. compensez prin atitudine (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (un coleg chiar radea de mine mai de mult - s-a uitat la mine luuuuuuuuuung si s-a mirat "ma, da ce mica esti, nu ai zice dupa ce gura mare ai" ). acum consider inaltimea mica ca un avantaj, partenerii de negociere nu se asteapta sa fiu bataioasa si rea dupa aparenta de fragilitate pe care o dau (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
asa ca.... eu m-am lasat de sf-uri (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Mar 16 2007, 02:27 PM
Post #3





Musafir






Sweet inaltimea ta nu mi se pare asa mica...cu un toculet ajungi undeva la 1 70...e chiar bine,spun eu care am 1 57 ca Forte ...
Cu ceva ani in urma ma interesasem si eu sa vad ce pot face pentru a mai adauga in inaltime dar singura metoda plauzibila era o operatie la genunchi si coate care se face undeva prin America...bineinteles ca aceasta operatie costa foarte mult si se face la cei care sufera de nanism,din cate stiu eu persoane adulte care au sub 1m 30 cm....deci no way!!! (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Celor care spun de exercitii de yoga pentru cresterea in inaltime eu nu le-as da credibilitate dar poti incerca daca tu crezi ca macar psihic te-ar ajuta....dar sincer nu vad de ce ai avea complexe...

Se spune ca persoanele mignone au o personalitate foarte puternica (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)

O inaltime micuta o poti masca cu un toculet...dar gandeste-te de aveai peste 1 80 ce faceai (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 16 2007, 02:41 PM
Post #4





Musafir






E drept ca peroanele mici de statura tind sa aiba o personalitate mai puternica. Barbatii mici de statura mi se par mult mai agresivi spre exemplu. Acum nu generalizez...dar din ce am vazut pana acu asa e.

LA 20 de ani cam greu sa mai cresti, dar zi mersi ca esti femeie, pui un toc si ai rezolvat situatia. Dar un barbat mic de statura ce poate face saracul? Sa isi ia o masina mare eventual (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Mar 16 2007, 04:12 PM
Post #5


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



eu ce sa mai zic... am 1.50 si tot nu m-am obisnuit complet cu ideea... macar am reusit sa trec peste gandul ca oamenii "normali" se uita la mine ca la o ciudatenie. tocuri nu pot sa mai port in ultima vreme, fiindca am probleme cu spatele. raman destule inconveniente : pantofi marimea 35, haine marimea 34 (sau mai mici...) si ciorapi nr. 1 "nu se mai fabrica". iar cand merg cu autobuzul trebuie sa topai ca sa mai iau cate o gura de aer. mi s-a intamplat chiar ca oamenii sa incerce sa-si sprijine gentile pe umarul sau chiar pe capul meu... ca nu ma vedeau (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 16 2007, 10:13 PM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



asa este, toate aveti dreptate, si eu imi zic cateodata tot ce mi-ati spus si voi, dar complexul complex este..mai ales cand vad fete inalte..mi se pare ca pica hainele altfel si in plus privesti lumea de la inaltime, parca ai si un aer superior..dar probabil bat eu campii ca de obicei..dar daca as mai creste cativa cm, nu mult, as fi foarte fericita... (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)

p.s.: fortelady, de ce iti doresti sani mai mici? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) eu am 75B dar nu m-ar deranja deloc daca ar fi mai mari..(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FluturasCuReacti...
post May 4 2007, 04:18 PM
Post #7


Mamuca crocodililor
*****

Group: Obsedat
Posts: 945
Joined: 4-May 07
From: Din floare in floare :)
Member No.: 1,584



fetelor, nu stiu daca mai merge dupa o anumita varsta, dar merita incercat. ouale de prepelita dau cativa centimetrii in plus. am facut sport de performanta si in cantonamente, antrenorul ne dadea "oo":D de prepelita inainte de mic dejun. i-am mai dat reteta unei fete de 21 de ani (anul trecut) si zicea ca dupa 2 luni jumate de oua a crescut 2,3 cm (IMG:style_emoticons/default/sicsic.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denisabia
post Jun 4 2007, 08:28 AM
Post #8


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 2-June 07
From: brasov-cluj
Member No.: 1,736



Fluturas chiar nu stiam ca de la oua de prepelita te poti inalta.Cand eram mai mica , am facut o cura pentru imunitate si mi-a prins bine.Acum am 20 de ani si 1.60 , defapt nici eu u m-am lamurit exact ca la masuraturi iese diferit (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pink
post Jul 15 2007, 11:33 AM
Post #9


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 30
Joined: 10-July 07
From: Cluj
Member No.: 1,917



hello sweet_girl spuneai ceva de niste site-uri cu exercitii care sa te ajute sa mai crezti putin. te rog frumos mi le poti spune si mie. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simonac
post Jul 25 2007, 11:25 AM
Post #10


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 33
Joined: 11-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,925



haaaa... cum e viata asta...eu eram complexata in scoala pt ca eram cea mai inalta din clasa (1.76) si ca de purtat tocuri nu mai incapea vorba, baieti cam rarut se gaseau pe vremea aia mai inalti macar cu cativa cm... asa ca fiti multumite de inaltimea voastra, pt ca o maio potu ajusta cu un toculet; aaaa... si era sa uit: mereu aveam tendinta de amerge cocosata, pt a parea si eu mai micuta, acum mi-a trecut, mi-a venit mintea la cap!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:29 PM