IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce-am mincat de post astazi?, Idei pentru meniuri de post
Diana.
post Dec 15 2010, 02:53 PM
Post #21


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Aka mincare de prune uscate vrei sa zici. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
E pusa reteta in site. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Valentina, tu mi-ai facut pofta de cartofi copti... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
BTW, am luat un fel de lapte de soia cu aroma de vanilie- bun. Merge la cafea, sa nu o mai beau cheala dimineata, ca imi face hiperciditate, chit ca e fara cofeina...
A, si am luat si o zacusca cu ciuperci de la Olympia care a fost mai mult decit acceptabila. Plus ca m-a scutit de gatit pe ziua de ieri... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Ce puturoaaasa mi-s!!! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kryss_10
post Dec 15 2010, 03:08 PM
Post #22


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,153
Joined: 14-March 09
From: The moon
Member No.: 6,083



Di, eu ma refeream la cel fara ceapa, doar zahar, putin unt, prune si orez. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 15 2010, 04:17 PM
Post #23


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ca ailalta, numai ca nu pui ceapa. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post Dec 16 2010, 08:52 AM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



Si fasolea mea batuta a avut succes (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , a mai ramas ceva si pentru azi.
In completare, din lipsa de timp si imaginatie (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) , o portie zdravana de cartofi prajiti cu mujdei de usturoi si la pranz, ciorba de legume.
Gustari: mandarine, miez de nuca si muuuuulta apa .

Salata orientala, dar cu macrou afumat, am in plan in weekend.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Dec 16 2010, 11:09 AM
Post #25


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Diana, ma surprinzi mai mereu cu cate o chestie similara...
De ex. La faza cu cafeaua cu lapte... Ei bine, eu nu o mai beau simpla de mai bine de 2 luni. Beau doar una singura pe zi, si anume dimineata. E o ceasca mica, de 150 ml, pe care nu o umplu prea mult. Pun 100 ml cafea fierbinte si 30 ml lapte degresat. De cand beau asa, e mult mai bine. Si eu aveam si mai am inca uneori probleme cu aciditatea, de la "prietenul meu vechi", ulcerul care-mi sta alaturi de mai bine de 14 ani. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

Cartofii copti eu i curat de coaja si-i tai cubulete mici, pun deasupra un pic de margarina si patrunjel verde (si marar verde cand am in casa), un pic de sare si un varf de piper.
Pentru ca noi nu mai facem in casa zacusca de cativa ani buni, ne-am axat pe zacusca traditionala de la Mandy. Am tot incercat mereu si de la alti producatori si nu ne-a placut cine stie ce.

Sylvia, ciorbita de legume .... mmm.... yummy. Si eu am de gand sa gatesc asta cat de curand. Dar cartofi prajiti nu prea. Desi sunt nemaipomeniti de gustosi, mai ales cu mujdei... ma feresc de ei.

Acum am de gand sa fac un pilaf cu legume...

This post has been edited by Valentina30: Dec 16 2010, 11:09 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 16 2010, 11:10 AM
Post #26


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Aia ii aproape șuba ruseasca. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Anul asta si eu stau prost cu imaginatia, nu stiu de ce...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Dec 16 2010, 11:15 AM
Post #27


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



"Suba ruseasca"...?! (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) m-ai bagat intr-o negura...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 16 2010, 04:16 PM
Post #28


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Uite reteta de suba ruseasca. Mie imi place de mor, insa nu e de post ca are oua - si fierte tari, si maiojeza. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Dec 16 2010, 05:59 PM
Post #29


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Diana, multumesc mult. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) Cred ca o sa o incerc si eu dupa sarbatori, in portie mica, asa ca pentru mine.
Sotu' nu se impaca cu pestele in mancare. Nu-i place decat prajit, fript (cu saramura) sau la cuptor.
Eu insa mananc cam orice e cu peste, asa ca o sa incerc "suba ruseasca".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post Dec 17 2010, 02:37 AM
Post #30


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



Arata tare bine suba ruseasca, am tras cu ochiul (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Desi parca merge mai bine cu macrou afumat, decat cu hering sau somon .
N-am nici o inspiratie pentru meniul de maine, dar trebuie neaparat sa gatesc, ca mananca si cea mica de post (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .
Poate un orez cu felii de dovlecel la gratar si muraturi, ma rog, variatiuni de orez cu legume-n toate felurile.
Iata, mi-a revenit si inspiratiunea (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) : + snitele de soia .

Fetele care tin post, Dia (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) , musai sa va spovediti si sa va impartasiti .
Kissss.

This post has been edited by sylvia_31: Dec 17 2010, 02:38 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 08:46 PM