IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce parere aveti despre "Hamas"?
ella
post Jan 28 2006, 04:43 PM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Membru
Posts: 584
Joined: 7-December 05
Member No.: 11



QUOTE
Comparatia cu Austria nu o inteleg oricata silinta mi-as da  :fluierat:


Kalua
nu se pot compara evenimentele. 

extremismul din Austria, indreptat in special impotriva imigrantilor,  nu se poate compara cu extremismul din Orientul mijlociu. evident.

uitandu-ma la tv, mi-am adus aminte de intrebarea pe care mi-a adresat-o Mistaco pe forum. atata tot
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella
post Jan 28 2006, 05:38 PM
Post #22


Incurabil
*****

Group: Membru
Posts: 584
Joined: 7-December 05
Member No.: 11



QUOTE
Statul Israel s-a format datorita jocurilor politice ale englezilor care initial au promis protectie arabilor apoi s-au spalat pe maini de toata afacerea.


h_2004  :)
e posibil.
eu stiu asa  :) :
ca... Adunarea Generala a ONU a recomandat impartirea Palestinei in state arabe si evreiesti separate si crearea unor enclave internationale care includeau Ierusalimul si Bethleemul, ambele avand locuri cu o deosebita importanta religioasa pentru musulmani, evrei si crestini. In timp ce planul de impartire a fost acceptat de majoritatea evreilor, arabii din interiorul si din afara Palestinei au gasit aceasta solutie ca fiind inacceptabila.
Ostilitatea produsa de crearea Israelului este cea care ameninta pacea si stabilitatea in Orientul Mijlociu.
Iar infiintarea Israelului la trei ani dupa infrangerea Germaniei a fost un efect intarziat al Holocaustului.  :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin
post Jan 28 2006, 09:33 PM
Post #23





Musafir






Mahmud Al-Zaher sa aiba grija sa nu ajunga la fel ca precedentul lor lider Rantisi :o :o

(IMG:http://maof.rjews.net/pictures/volklore/runtisirun.jpg)

Sorin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Jan 28 2006, 09:55 PM
Post #24





Musafir






citi dintre voi au fost in Israel, sau aveti o cunoastere reala a fenomenului din aceasta zona?!? :fluierat:(IMG:http://www.smileyville.com/images/happy/t7xhappy.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin
post Jan 28 2006, 10:01 PM
Post #25





Musafir






Parca ai mai intrebat!!!! ???

Sorin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Jan 28 2006, 10:14 PM
Post #26





Musafir






se poate dar ma refeream la ceea ce cunosc........palpabil nu din news, sau din auzite!!!!!!????????????????? :o
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 29 2006, 11:44 AM
Post #27


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Daca stim sa "cernem" si nu sa luam ce ni se baga pe git de anumite parti din massmedia, nu e nevoie sa fim chiar acolo.
Cert  e ca mor oameni, copii... si nu e bine.
Si nu stiu de ce, am senzatia ca lumea araba a procopsit secolul trecut cu cei mai multi teroristi...  :-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Jan 29 2006, 12:14 PM
Post #28





Musafir






aici ai perfecta dreptate si chiar ca nu trebuie decit sa vezi care este realitatea, insa analizind situatia arabilor din acea zona, eu am vazut care este realitatea!!!!!!!!!!
daca ai vedea care este starea lor materiala din '48 incoace si ce era inainte, sa ma ierte DUMNEZEU, dar arabii sunt niste timpiti!!!! Cei din Palestina!!!
Pai cum se poate ca tu sa "musti mina" celui care te hraneste??????????
Citi ani de independenta si citi ani de ocupatie au avut palestinienii pina la infiintarea statului Israel??!!!!!!
Au fost tot timpul "sub talpa" cuiva care ia asuprit, pe cind evreii, le-au dat de lucru, le-a oferit hrana!!!!!!!
Multi dintre arabi au case pe care  nu le-ar fi construit in veci!!!!!!!!!! :fluierat: :o
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Jan 30 2006, 12:40 AM
Post #29





Musafir






QUOTE
Daca stim sa "cernem" si nu sa luam ce ni se baga pe git de anumite parti din massmedia, nu e nevoie sa fim chiar acolo.
Cert  e ca mor oameni, copii... si nu e bine.
Si nu stiu de ce, am senzatia ca lumea araba a procopsit secolul trecut cu cei mai multi teroristi...   :-X


la ce te referi cand spui "cei mai multi teroristi"?
la numar?
dar america? sau ala e terorism "bun"?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin
post Jan 30 2006, 04:59 PM
Post #30





Musafir






Tu stii ce inseamna Terror sau Terroristi ::) ::)

Ia baga o definitie ???

Sorin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 09:53 AM