IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

26 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cumparaturi pentru casa, Ce ti-ai luat pentru casa?
kalua
post Mar 29 2008, 10:26 PM
Post #1





Musafir






Nu avem un topic unde ne putem lauda cu o lampa, un covor, o gresie, ca sa nu mai spun de mobila.

Va invit sa ne spuneti aici cu ce-ati innoit casa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 30 2008, 02:22 PM
Post #2





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Luna asta am rezolvat niste chestii care erau de multa vreme pe lista. Mi-am pus aer conditionat, am schimbat usa la intrare (o gramada de nervi mi-am facut cu ocazia asta ca mi-au spart gresia in hol cand au scos usa veche) si sapt viitoare vine mama=mea sa ma scape de canapeaua care scartaie rau din sufragerie ( (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) si de fotoliile care sunt mult prea mari pt spatiul pe care il am. Mama-mea oricum trebuia sa isi cumpere pentru ea canapea si fotolii ca ale ei sunt mega uzate si eu o sa imi iau acum doar o canapea, fara fotolii ca sa mai castig niste spatiu. Inca nu sunt hotarata ce canapea sa imi iau, nu prea mi-a placut nimic din ce am vazut pana acum.

Urmatoarea chestie pe lista o sa fie sa imi renovez baia care arata destul de jalnic, dar pentru asta imi trebuie finante serioase asa ca momentan e on hold.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 30 2008, 02:52 PM
Post #3





Musafir






Anjelu', sa-ti porti sanatoasa usa (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) si AC-ul. Foarte bine te-ai gandit sa-ti pui acum aer conditionat, nu cand dau caldurile si toata lumea vrea asa ceva.

Chinte, bafta la cumparat casa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Mar 30 2008, 04:33 PM
Post #4





Musafir






eu am muulte pe lista, cred ca imi mai trebuie vreo 3 ani sa termin cu mobilatul casei.
ne-am amenajat un mic apartament la demisol (2 camere), deocamdata nemobilat. vara asta vrem sa construim si o terasa, trebuie si acolo o masa de gradina cu scaune. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
si, daca se poate, sa nu renuntam la micile placeri, asa ca va dura mai mult. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

a, si am uitat: nici dining room nu e mobilat inca. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) asta e urmatoul pe lista (cred ca in mai - iunie, cand termin de platit dormitorul).

This post has been edited by pescarush: Mar 30 2008, 04:34 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Apr 5 2008, 10:57 PM
Post #5





Musafir






Stati asa sa ma 'laud' cu ce am cumparat azi de la IKEA: 4 corpuri de iluminat (ieftine tare), mai scumpe au fost becurile economice pentru ele; cuvertura verde pentru canapeaua de sufragerie (am zis ca trebuie protejata intr-un fel), o mini-patura tot verde (am o fixatie cu verdele), cos de gunoi pentru hartii si piesa de rezistenta scaun Markus (asta pentru barbata-miu, care s-a invartit precum un copil pe langa el si desi avem noi cheltuieli peste cheltuieli luna asta, mai vrem sa plecam si-n excursie...n-am rezistat sa nu-i dau acordul). A venit acasa si l-a montat si acum se joaca de zor intr-un scaun confortabil.
Saptamana asta mi-au luat ai mei plita pe gaze de la Franke. Trebuie sa mai cumparam frigider, baterie pentru chiuveta, masa de bucatarie cu scaune.

Angelu' sa le stapanesti santoasa. De-abia astept sa ne spui daca-i confortabila noua canapea. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

This post has been edited by roxanica10: Apr 5 2008, 10:57 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 5 2008, 11:23 PM
Post #6





Musafir






Sa le stapanesti cu folos si bucurie, roxanico!
Si eu ar trebui sa fac schimbari majore in casa (in materie de mobila), dar s-a ivit eventualitatea unei posibile mutari, asa ca nu-mi bat capul acum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Apr 6 2008, 06:46 PM
Post #7


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



tocmai a venit sotul meu cu un Roomba un aspirator robotel care munceste singur singurel.
Am un prieten care si-a luat si e foarte multumit. Omul meu e cel mai bucuros de achizitie pt ca el e responsabil in casa cu aspiratul. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Apr 6 2008, 07:14 PM
Post #8





Musafir






Am vazut si eu aspirator Roomba prin magazine (nu mai stiu unde). Sa ne spui daca e multumit omul tau de el, poate-i fac cadou la al meud e ziua lui (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (si la noi, el e seful la aspirat).
Eu ma duc acum sa-mi cumpar suport de rufe tip umbrela, sa-l pun in curte. Abia astept sa intind rufele afara, sa nu le mai bag la uscator.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 6 2008, 07:41 PM
Post #9





Musafir






Cool, cleo! Astept si eu un review de la tine peste vreo luna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Apr 6 2008, 08:02 PM
Post #10


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



o pilota, super faina dar scumpa de .............. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
in rest, una alta.. ne pregatim de schimbari majore.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 10:39 AM