IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pachetul pentru la serviciu, la scoala, la gradinita, Ce dam copiilor sa manance la scoala, ce ne luam noi
fortelady
post May 30 2006, 04:51 PM
Post #11





Musafir






eu sunt moarta dupa tot ce inseamna salate cu maioneza. si tonul cu maioneza e printre favoritele mele (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/biggrin.gif) (si ciupercile cu maioneza si ... tot orice da cu maioneza sa fie!!!)
inca nu ma paste criza de fiere, dar o astept cu incredere
Go to the top of the page
 
+Quote Post
senada
post Aug 10 2007, 04:08 PM
Post #12


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 26
Joined: 9-August 07
From: italia
Member No.: 2,014



Fiului meu ii dau la scoala o chifla cu sunca si o felie de branza pentru sandvisuri. El nu vrea,nu poate sa manance dimineata inainte sa plece la scoala.Doar duminica cand este acasa sau acum in vacanta face micul dejun ,cu cereale si cafea cu lapte sau o briose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Aug 10 2007, 07:20 PM
Post #13





Musafir






Eu saptamana asta am mancat numai tampenii la job (merdenele, cornulete cu tot felul si alte rahaturi din astea) si acum am o durere de stomac de ma urc pe pereti.

Chiar nu stiu ce as putea sa imi iau de papa. Bucatarie avem da nu ma vad in veci incalzindu-mi mancare acolo in bucatarie. Plus ca ajung la 8 seara acasa si nu mai am nici un chef de facut mancare, nici macar cartofi prajiti cu oua ce imi fac eu de obicei (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Si ma tot gandesc ce as putea sa imi iau la mine. Chiar e o problema. Va rog sa ma ajutati cu ceva idei. Danke.

P.S. Fetele de acolo m-au speriat ca ele in primele luni de job s-au ingrasat peste masura, tot din cauza ca mancau numai tampenii. Ele au 2 variante : ori manca bine dimineata (ceea ce eu nu pot) ori isi mai comanda de pe te miri unde mancare (dar mie nu prea imi place macarea lu astia care fac catering, hai ca o ciorba din cand in cand mai merge...dar de paste si cartofi prajiti cu carne mi-s satula pana peste cap)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Aug 10 2007, 07:45 PM
Post #14





Musafir






catering.
o salata pe care ti-o faci - tre sa ai vreun magazin prin zona.
noi avem un magazin jos care aduce mancare gatita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeoRBD
post Aug 10 2007, 07:58 PM
Post #15


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 60
Joined: 10-August 07
Member No.: 2,021



De cele mai multe ori, mama imi pregateste un sendwich cu branza topita, unt sau margarina si mezeluri, sau cand nu vreau sendwich, imi cumpar snacksuri, covrigi si cornuri
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Aug 10 2007, 08:04 PM
Post #16





Musafir






Pai eu nu vreau snaksuri , covrigi si cornuri asta era ideea (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Forte...magazin super aproape este doar unul unde nu au decat biscutiti de 7 feluri, iaurturi si sucuri si o patiserie cu cornuri (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Asa...e complexul studentesc destul de aproape, dar daca lipsesc mai mult de juma de ora, tre sa raportez si stau juma de ora peste program sa imi fac alea 8 ore si nu am nici un chef (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Si de pe la pizzeriile si restaurantele ce fac home delivery zau ca nu am ce sa imi comand decat pizza, paste si cartofi cu carne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Aug 10 2007, 08:20 PM
Post #17





Musafir






mai, thalia are catering si au meniu zilnic cu supa/ciorba, felul 2 si desert. Nu e high-class, dar poti sa manci intr-o zi ciorba de pui si pulpe de pui cu papricas de ciuperci si o clatita, de exemplu; depinde ce meniu au in fiecare zi ca e fix. Costa undeva la 13 ron. Daca nu, sunt niste caserole tare dragute pentru sanvis sau salata. Astea chiar le poti face repede.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Aug 10 2007, 08:46 PM
Post #18





Musafir






Si aduc astia de la Thalia si pt o singura persoana? Ca eu am auzit ca nu se deplaseaza decat pt minim 10.

Am gasit meniul lor standard pe net...nu prea imi place ce au ei de mancat pe acolo (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) eu sunt cam mofturoasa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Cred ca raman la varianta ca imi fac ceva salate/sandvisuri de acasa (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Aug 10 2007, 09:13 PM
Post #19





Musafir






da, aduc si pt o persoana
Mancarea nu e tocmai rea, e bunuta, dar na fiecare cu gusturile lui. Eu tot pt home-made optez cel putin asa fac, stiu eu mai bine ce sa-mi pun si nu risc sa-mi fie greata, ca tare-s si eu sucita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Aug 10 2007, 09:15 PM
Post #20





Musafir






Si ce iti faci? Zi aci si mie...salata de care? Cu ce? Retete ceva? Ca stii ca io is tare incompetenta cand vine vorba de mancaruri (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:23 PM