IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

89 Pages V  « < 85 86 87 88 89 >  
Reply to this topicStart new topic
> Un fel de ganduri...despre prietenie pentru o viata, Jurnalul Arianei
Ariana
post Jun 11 2009, 10:12 AM
Post #861


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Revin asa cu melancolie si cu dor de voi de toate care mi-ati fost alaturi.
Mi-am bagat nasul la topicul de felicitari cu ocazia zilelor de nastere si la cel care face referire la persoanele de care va/ne e dor.
Multumesc mult pentru urari.Lui Albi ca s-a gandit la mine si pe voi toate va imbratisez din tot sufletul.
Si imi cer oarecum iertare pentru modul in care am disparut.Dar asa am considerat eu ca e mai bine.Asta nu inseamna insa ca nu m-am gandit la voi. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

This post has been edited by Ariana: Jun 11 2009, 10:13 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Jun 11 2009, 10:17 AM
Post #862


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Bine ai revenit! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jun 11 2009, 10:19 AM
Post #863


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Albiii catralion de pupici pentru tine. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Ma intreb ce mai face Roxanica?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Jun 11 2009, 10:22 AM
Post #864


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Roxanica e bine! Are grija de printesa! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) E o mamica fericita (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Tu ce mai faci?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Jun 11 2009, 10:24 AM
Post #865





Musafir






Ariana (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Ne era dor de tine si de povestirile tale (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jun 11 2009, 10:28 AM
Post #866


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Pinkule (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) ...anul asta m-am imbracat mult in pink. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Si mie de voi. Din pacate nu pot eu respecta reguli. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Am vazut ca mica ei printesa se numeste Sara.Frumos nume!
Albi nu stiu nici eu ce fac.Am un an ciudat cu multe schimbari...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jun 11 2009, 10:39 AM
Post #867





Musafir






Ari, te pup cu dor (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) si scuze ca n-am apucat sa-ti urez 'La multi ani!'. Chiar vorbeam cu Lotte de tine.

Tu ce faci? Esti bine?
Voiam sa mai vorbim despre Isabel Allende, ca eu inca citesc la cartile ei. Am terminat 'Casa spiritelor', 'Despre dragoste si umbra', 'Fiica norocului'. Nu ma pot dezlipi de ea.
Am o printesa mica, care a facut de curand 4 luni. Iaca aici o poza cu ea.

(IMG:http://i143.photobucket.com/albums/r158/roxanica10/Sara%20la%20o%20saptamana/DSC05510.jpg)

Mi-ar placea sa revii. Sper sa poti trece peste vechea suparare si sa revii la noi, ca noi te iubim mult si chiar ne lipsesti. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jun 11 2009, 11:03 AM
Post #868


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Doamneeee!!!! Cat e de frumoasa!!!!
Sa-ti traiasca minunatia de printesa si sa ii dea Dumnezeu tot binele de pe lume.Ma bucur din suflet pentru voi.

Eu recitesc "Paula" am ramas indragostita pe vecie de Allende.
"Despre dragoste si umbra" nu mi-a placut f tare poate pentru ca inainte citisem cartile de care ai pomenit tu care sunt de-a dreptul speciale.

Nu a fost suparare Roxanica.Dar am mai spus eu...chiar nu pot respecta reguli si nah e vorba de alegeri.Pe mine scrisul ma elibereaza si imi doresc sa am libertatea sa ma exprim prin sunete,imagini fara sa simt ca incalc reguli asa ca mi-am gasit coltisorul meu unde eu decid ce si cum sa fac si nu supar pe nimeni.
Si eu va iubesc din tot sufletul.Locul asta al jurnalului de aici e special pentru ca a suprins o perioada din viata mea.

Vorbele astea bata-le norocul sa le bata chiar si in scris au putere mare caci leaga suflete.

Multumesc pentru urare. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jun 11 2009, 12:02 PM
Post #869





Musafir






Ari, multumesc mult de urari. Printesa se numeste Sara Maria (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .

Dupa Paula, cel mai mult mi-a placut 'Casa spiritelor'. Are Allende un stil de a scrie, exact pe gustul meu. Pur si simplu ii sorb cuvintele. Acum nu prea mai am timp de citit, din motive de pice, dar mi-am cumpart toate cartile ei.
Paula o fac cadou prietenelor, cu drag. Chiar i-am dat-o lui Fanny, sa vedem daca a avut timp de ea in vacanta. Mai trebuie s-o primeasca si Ala (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jun 11 2009, 01:01 PM
Post #870


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Si eu mi-am cadorisit prietenele care stiu eu ca au legaturi de suflet cu mamele lor cu Paula.
Si Panza de paianjen a Cellei Serghi iar am oferit-o prietenelor.M-am bucurat f tare ca au reeditat-o in sfarsit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

89 Pages V  « < 85 86 87 88 89 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 31st May 2024 - 11:27 PM