IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cumnatii si cumnatele noastre
singer
post Sep 19 2007, 02:55 PM
Post #11


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 14
Joined: 25-June 07
Member No.: 1,855



VOI ATI TRECUT PRIN CEVA ASEMANATOR?NU IMI SUPORT CUMNATUL DELOC-DELOC.VORBESTE ORIBIL CU MAMA LUI,ABUZEAZA FIZIC SI VERBAL DE BUNICUL LUI SI URASTE FEMEILE.SPUNE CA TOATE SUNT PT EL CA NISTE BICICLETE:LE PEDALEAZA SI APOI LE ARUNCA!SI PE DEASUPRA ESTE EXTREM DE VIOLENT SI VORBESTE FOARTE URAT!CE POT FACE?IMI ESTE GREU SI SA PASTREZ APARENTELE...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Sep 19 2007, 03:05 PM
Post #12





Musafir






in primul rand cred ca ar fi indicat sa scrii fara majuscule, e extrem de greu de citit!
multumim de intelegere....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
singer
post Sep 19 2007, 03:06 PM
Post #13


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 14
Joined: 25-June 07
Member No.: 1,855



QUOTE(fortelady @ Sep 19 2007, 03:05 PM) *
in primul rand cred ca ar fi indicat sa scrii fara majuscule, e extrem de greu de citit!
multumim de intelegere....

bine.m-am grabit! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 19 2007, 03:08 PM
Post #14


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai nu ai ce sa faci daca omul e asa; doar nu o sa te apuci tu sa il educi, banuiesc ca nu mai merge la gradinita; il ignori si gata. In relatia mama/fiu nu ai cum sa te bagi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
singer
post Sep 19 2007, 03:16 PM
Post #15


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 14
Joined: 25-June 07
Member No.: 1,855



QUOTE(Maàt @ Sep 19 2007, 03:08 PM) *
Pai nu ai ce sa faci daca omul e asa; doar nu o sa te apuci tu sa il educi, banuiesc ca nu mai merge la gradinita; il ignori si gata. In relatia mama/fiu nu ai cum sa te bagi.


bun,il ignor!dar imi eteama ca mai devreme sau mai tarziu imi va influenta sotul,in rau.voi ce sfat imi dati?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 19 2007, 03:24 PM
Post #16


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu ma abtin sa mai dau sfaturi in ceea ce priveste relatiile personale; sotul tau e baiat mare si ar trebui sa faca singur diferenta intre bine si rau. Daca crezi ca e o persoana influentabila, incearca sa il influentezi tu. Glumesc... parca e pilda drobului de sare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Sep 19 2007, 04:24 PM
Post #17


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



O iubesc pe-a mea. E o dulceata de fata.

singer cand cumnatul are vreo criza de isterie de fata cu mine l-as atentiona pur si simplu.
Daca aud de la altcineva ce spune cumnatul n-as acorda prea mare atentie, e doar o barfa
Deci, de cate ori e badaran da-i o replica "gingasa" (ma refer la una taiosa nu vulgara).
Cat despre brutalitate, l-as ameninta cu politia. Dar fiecare face cum crede si suporta si consecintele
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crynna
post Oct 7 2007, 02:15 PM
Post #18


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 39
Joined: 7-October 07
Member No.: 2,371



Am ajuns pe acest forum intamplator..cautam altceva. Dar am gasit acest topic si m-a provocat.As vrea sa va spun experienta mea de viata din acest punct de vedere. Eu am cinci cumnate- sotii ale fratilor mei,si doua din partea sotului(sora si sotia fratelui
lui). Cred ca de cand e lumea intre cumnate a fost o oarecare rivalitate. La inceput ma deranja atitudinea unora dintre ele. Cu timpul am inteles urmatorul lucru: Nu trebuie sa lasi sa vada cumnatele ce esti capabil sa realizezi, e mai bine sa nu stie,mai bine stai in umbra..asa nu starnesti invidii. Mai bine scoti in evidenta realizarile lor.N-au decat sa se invidieze una pe alta. asta-i natura femeii mai ales daca trece de o varsta si inca nu a atins un anumit nivel intelectual si spiritual.La mine a mers, iar una din cumnate, s-a dovedit a fi superioara celorlalte. S-a prins de ce sunt in stare, apreciaza.. de fapt ne admiram reciproc performantele profesionale si modul in care ne implicam in succesele membrilor familiilor noastre.Suntem prietene bune si ne amuzam copios cand avem vreo reuniune de familie si unele din cumnate sunt in permanenta competitie, care ce si-a cumparat, cat e ea de gospodina in comparatie cu altele..etc..etc. Cea mai draga ne e cumnata cea mica. are 17 ani.(saracuta a nascut), care se uita la celelalte precum spectatorul care urmareste un meci de tenis. Noi ii zambim..ne zambeste si ea.. si credem ca deja intuieste ce se intampla intre scorpiutele cele mari. O asteptam si pe ea in club.. dar incercam sa n-o influientam..o lasam pe ea sa aleaga.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mik_ela
post Oct 16 2007, 10:37 AM
Post #19





Musafir






pentru mine, cumnatul meu e ca si un frate mai mare. e o persoana ataaat de calma...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy87
post Oct 24 2007, 09:42 AM
Post #20


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,086
Joined: 23-February 07
From: galati
Member No.: 1,242



viitoarea mea cumnatica are de abia 9 ani si cand plec de la ei mereu plange,imi este asa de draga (IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif) .am si un cumnatel(prietenul lu'sormea) si cu el ma inteleg super.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 03:08 AM