IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Alegerea stomatologului
walpurgik
post Sep 18 2007, 12:06 AM
Post #21





Musafir






pancreasule, recomanzi pe cineva la Timisoara, ca deja am prea multe nr de telefon ca ma sufoc de atata profesionalism si nu mai stiu pe cine sa aleg? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr. stoma
post Sep 18 2007, 02:58 PM
Post #22


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 132
Joined: 27-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 244



Hmmm, Timisoara ... nu-mi vine nimeni in minte acum. Daca imi trimiti cateva nume ma pot interesa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cosmina_grecu
post Nov 10 2007, 03:53 PM
Post #23


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 10-November 07
Member No.: 2,602



QUOTE(kalua @ Mar 5 2007, 12:56 PM) *
Eu stiu totul (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) despre stomatologul meu ca tare-i mai place sa povesteasca si planifica intotdeauna si timp de vorbit vorbe. Saptamana viitoare pleaca in concediu, trei saptamani Nepal, pe munte. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) La congrese si intruniri dintr-astea foarte mari nu se prea duce, dar stiu c-a facut un curs de implantologie care a durat mult.
Eu stiu multa lume care pica pe spate daca stomatologul are robinete aurite si spun ca "asta-i!", ca deh, nu-si permite oricine asa ceva. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Stomatolog fara asistenta nu cunosc aici, dar s-ar putea sa existe vreo lege care impune asistenta. Ia chiar sa intreb data viitoare.
Asistenta se ocupa de profilaxie (curatatul dintilor), nu medicul si eu sunt foarte multumita de ea. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
In final, eu personal imi fac trei cruci mari ca mi-am gasit om bun la dinti, mai are si cabinetul in imediata apropiere, ce vreau mai mult?
Azi se duce fiica-mea la el, la control.


Eu sunt foarte speriata de dentist pentru ca mi-e frica de injectieeeeeee!Stie cineva vreun cabinet stomatologic in care nu se foloseste injectia ca anestezic?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M00NDANCE
post Feb 4 2008, 02:43 PM
Post #24


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 4-February 08
Member No.: 3,208



Angeldust si pe mine m-ar interesa f. mult numele la dentista de care spuneai. Daca ai putea sa ii dai numele si adresa cabinetului, numar de telefon ceva ar fi superb!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
viorika
post Jul 8 2008, 01:09 PM
Post #25





Musafir






QUOTE(the_punkreas2003 @ Sep 10 2007, 09:46 AM) *
Dap. Anytime.
Inteleg ca ai un cabinet in bucuresti.Mai ai nevoie de un pacient.Daca da,unde te-as putea gasi? (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jul 29 2008, 01:05 PM
Post #26





Musafir






Sorry abia acum am vazut intrebarile

Dr. Oana Popescu

(cabinetul e pe Str. Mehedinti (mai nou Iancu Flondor) chiar langa Beauty Center)

Tel : 0722 165 636 (e nr ei personal, ala de la cabinet nu il mai stiu)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laura34215
post Aug 6 2008, 08:25 AM
Post #27


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 191
Joined: 15-August 07
From: Timisoara
Member No.: 2,044



Pot sa recomand si eu pe cineva in Timisoara ?
Acum o luna mi-am terminat de aranjat dantura si sunt foarte incantata de dentista la care am fost. O doamna destul de tinerica, are 35 de ani, un cabinet super-performant, lucreza foarte fin si delicat si foarte bine. Sunt foarte, foarte multumita de ea. Vreau sa va povestesc ca pana sa ajung la ea aveam o frica teribila si ingrozitoare fata de mediciii stomatologi. Multumita ei merg cu drag la dentist, dar numai la ea. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Maat, pot sa-i scriu numele si datele de contact ?
Vad ca in urma cu un a cautat walpurgik un dentist bun in Timisoara. Poate pe viitor vor avea si altii nevoie de un dentist aici in oras.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Aug 6 2008, 08:37 AM
Post #28


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Sigur ca poti sa scrii nume, clinica, adresa, tel, daca ai testat si ti-a placut. Dar nu pune link, daca are si site. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laura34215
post Aug 6 2008, 08:51 AM
Post #29


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 191
Joined: 15-August 07
From: Timisoara
Member No.: 2,044



Ok.

Cabinet Stomatologic "Dr. Pelineagra Camelia"

Str. M.I. Mariutac (fosta Holdelor) Nr. 5, Sc. B, Ap. 2
(Zona. I. I. Brad, Bl. B21, Sc. B, Ap. 2)
(In spatele Restaurantului Select)
TIMISOARA

Tel fix: 0256 / 211.685; 0356/440.649
Mobil: 0723 / 684.707



This post has been edited by Fanny: Aug 6 2008, 08:54 AM
Reason for edit: fara site-uri! am scris mai sus
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdelaTm
post Aug 30 2008, 02:37 AM
Post #30


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 19
Joined: 21-May 08
Member No.: 3,915



Am nevoie de urgenta de un detratraj ultrasonic.Am tot amanat si efectul e ca gingiile imi provoaca o sangerare.degeaba ma spal.Imi miroase gura urat.Nu mai spun ca la dinti de jos se vede urat.Dintii se incalbenesc daca nu folosesc pasta de albit.Nu stiu ce efect are,in timp.ce ziceti sa incep sa folosesc apa de gura?
Poate afacut cienva si e multumit in Timisoara.Am auzit ca ar fi 100 Ron.
Eu am gasit mereu medici necalificati,ori te lasau cu probleme si se duceau in concediu,ori materiale proaste,ori cereau mult si am amanat rezolvarea un pic mai mult.Dar oricum am dinti prea lipiti unii de alti,si se fac la dinti din fata carii de obicei la doi unul langa altul.As vrea sa -i fac la unul o coroana.iar in fata am unul far nerv si nu stiu ca a devenit o alta culoare oare cat ma costa.
Doctorul la care am fost nu facea decat manual detartrajul si l-am intrebat cum pot avea probleme cu gingia sa sangereze si mi-a probabil de la tartru.Da serios adica nu tot tu mi l-ai facut.De fapt el mi- a pus plomba definitiva.
Ce ziceti sa schimb plombele de amalgam?Sau sus nu e nevoie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:35 PM