Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

Rating 0
entry Jan 30 2007, 05:20 PM
Corpul, mintea si sufletul meu sunt ale tale. La fel si visele, sperantele si telurile mele. Sunt si voi ramane agatata de tine intotdeauna. Odata daruita tie, stiu ca nu ma voi mai avea, nu voi mai fi a mea.
Prin tine voi vedea, mirosi, gusta, auzi, simti viata. Eu voi fi surdul, neajutoratul ce va avea nevoie de tine. Atunci stiu sigur ca tu imi vei reda vederea, ma vei face sa respir aerul curat al vietii si al fericirii, imi vei da sa gust din toate placerile existente, voi auzi de la tine vorbe dulci si voi simti numai ce imi poti da tu sa simt. Ca 2 fluturi vom zbura. Nu vom sti ca vom trai doar o zi sau cateva ore. Ma vei tine sub aripa ta asa cum ma tii la pieptul tau si atunci voi sti ca am sa mor...suspin dar sunt fericita. Nu plang,doar imi iau adio cu zambetul pe buze. Inchid ochii si cand ii redeschid din nou tu imi mangai chipul, ma saruti usor si ma privesti cu dragoste. Vreau sa fiu un fluture.
In timp ce ma strangi in brate, ma las strivita de forta ta...as vrea sa nu mai deschid ochii atunci cand ii inchid de placere, de extaz si de fericire. Vreau sa dureze o vesnicie. Cand ma trezesc dimineata langa tine vreau sa adorm la loc, cand te uiti in ochii mei vreau sa raman oglindita in ei pentru totdeauna. Cand plang, lacrimile mele aluneca usor peste ale tale. Devenim una si aceeasi persoana. Simtim acelasi lucru.
Nu stim cand, cum sau de ce se intampla dar venele imi sunt bolnave iar pielea ma furnica neincetat. Stiu ca si tu simti la fel, se citeste in ochii tai. Atunci imi inchid ochii, nu mai vreau sa vad ce simti pentru ca stiu deja ce simt eu...nu te simt decat pe tine si imi doresc sa se opreasca timpul...vreau sa nu mai stiu nimic si sa simt TOTUL.

 
SMTWTFS
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Last entries


1 user(s) viewing
1 guest(s)
0 member(s)
0 anonymous member(s)

Search My Blog