IPB WARNING [2] Illegal string offset 'member_id' (Line: 638 of /modules/blog/lib/lib_blogfunctions.php)
IPB WARNING [2] Illegal string offset 'member_id' (Line: 638 of /modules/blog/lib/lib_blogfunctions.php)
IPB WARNING [2] Illegal string offset 'member_id' (Line: 638 of /modules/blog/lib/lib_blogfunctions.php)
Forum pentru femei - eLady.ro -> You have to say it

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

Rating 5
Entries on Saturday 15th March 2008

entry Mar 15 2008, 12:56 PM
Am fost o data intr-un club unde m-am intalnit cu tipul care imi placea pe atunci. M-a invitat la un dans si m-a dansat asa cum nu mai fusesem dansata niciodata. M-a privit adanc in ochi, mi-a zambit, mi-a soptit nimicuri dulci la ureche si m-a facut sa ma simt in al noualea cer. Dupa, m-a condus acasa si, pe drum, mi-a spus ca nu e indragostit de mine. Cel putin nu asa cum as vrea eu. Iar eu am crezut in vorbele lui, nu in dansul pe care mi-l oferise.


Deseori tind sa cred mai mult in ce spune omul, decat in faptele lui. Iar daca acestea doua se contrazic, ca in exemplul de mai sus, atunci starea conflictuala care se creeaza imi produce o confuzie fara margini.


O vorba spune “nu crede pana nu vezi”. Eu vad, simt, insa daca aud altceva decat ceea ce vad, atunci totul se duce de rapa. Pot sa vad cu ochii mei ca luna e rotunda, daca vine cineva si spune ca e patrata, incep sa am dubii. Stiu, sunt ciudata! Poate sunt chiar nebuna, dar nu ma pot abtine. Daca ar fi sa-mi fac o analiza psihologica, as spune ca aceasta dilema a mea rezulta din neincrederea in mine si in capacitatile mele. Posibil. Am si eu complexele mele.


Poti sa-mi demonstrezi cu fapte orice vrei tu. Dar eu trebuie sa si aud ca este asa cum imi arati. Daca vii cu o floare, eu nu spun “Multumesc!”. Intreb “Cu ce ocazie?” Am nevoie de cuvinte in viata mea, pentru ca, uneori, faptele au fost peste puterea mea de acceptare si mult prea frumoase pentru a fi adevarate. Iar daca te desparti de mine, nu cred pana nu mi-o spui in cuvinte. Degeaba pleci si nu mai dai nici un semn de viata. Sau iti inchizi telefonul. Pana nu aud din gura ta “S-a terminat!” eu voi crede orice altceva.


Intr-o lume care are nevoie de fapte pentru a putea crede vorbele, eu am nevoie de vorbe pentru a putea accepta faptele.

« Next Oldest · It's all about me · Next Newest »

Comments

post Mar 15 2008, 07:44 PM
Comment #1


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Szi, si eu am problema asta! Si cateodata ma enervez pe mine de imi vine sa (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/frustaremare.gif)
Go to the top of the page
post May 21 2008, 09:56 PM
Comment #2


Doar eu..
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,133
Joined: 19-December 05
From: Peste tot..
Member No.: 120



Simo, mi-e dor de felul tau de a scrie!!
Go to the top of the page
post May 22 2008, 08:04 AM
Comment #3


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Fanta (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif) Multumesc! Inca scriu, dar nu mai scriu pe blog, scriu pe site. Ma poti citi acolo (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page

 
« Next Oldest · It's all about me · Next Newest »
 
SMTWTFS
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


My Blog Links


My Picture

1 user(s) viewing
1 guest(s)
0 member(s)
0 anonymous member(s)

Search My Blog



IPB WARNING [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/elady/public_html/forums/init.php:365) (Line: 0 of Unknown)