IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dependenta de gatit, alt fel de viciu
asgaard
post Jul 24 2007, 02:51 PM
Post #1


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



pentru mine gatitul e un viciu. si n-are nici o legatura cu mancatul. daca nu mananc sunt cam artagoasa, dar daca nu gatesc cateva zile simt ca-mi lipseste ceva (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Jul 24 2007, 04:51 PM
Post #2





Musafir






Cleo dear, chiar vrei sa ma corupi?! Eu nu stiu cum sa ma indoctrinez ca toate dulciurile alea groaznic de bune sunt otrava pt corpul meu...ca am un pancreas mai tare decat suma tuturor aurolacilor din Ro... iar tu vrei sa ma inveti acu, la batranete, sa fac crema de zahar ars! Pai crezi ca pot sta cu drogul in casa, pana nu-l termin???? Nein!
Mai bine anunta-ma cand vi si o taiem la Marco Polo, frumos, elegant, si punctam sosirea ta pe meleaguri dobrogene cu o panacotta bestial de gustoasa, sau cu o crema de zahar ars la On Plonge...lasa-te pe mana mea de drogata, ca te duc la sigur acolo unde au drogurile cele mai fine si mai bine preparate, ce sa-mi mai bat eu capul cu prepararea lor!
A propos, ai ceva ganduri de aterizare soon? (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jul 24 2007, 05:22 PM
Post #3


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



QUOTE(dr_wise @ Jul 24 2007, 10:51 AM) *
Cleo dear, chiar vrei sa ma corupi?! Eu nu stiu cum sa ma indoctrinez ca toate dulciurile alea groaznic de bune sunt otrava pt corpul meu...ca am un pancreas mai tare decat suma tuturor aurolacilor din Ro... iar tu vrei sa ma inveti acu, la batranete, sa fac crema de zahar ars! Pai crezi ca pot sta cu drogul in casa, pana nu-l termin???? Nein!
Mai bine anunta-ma cand vi si o taiem la Marco Polo, frumos, elegant, si punctam sosirea ta pe meleaguri dobrogene cu o panacotta bestial de gustoasa, sau cu o crema de zahar ars la On Plonge...lasa-te pe mana mea de drogata, ca te duc la sigur acolo unde au drogurile cele mai fine si mai bine preparate, ce sa-mi mai bat eu capul cu prepararea lor!
A propos, ai ceva ganduri de aterizare soon? (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)


(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) din pacate nu aterizez anul asta dar tare mi-ar place sa ma intalnesc cu cateva dintre voi sa ne hlizim live macar pt cateva ore (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

eu nu-s asa innebunita dupa crema de zahar ars si de fapt dupa dulciuri ...mie-mi place sa le fac ...ce drac de placere o mai fi si-asta? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jul 24 2007, 05:29 PM
Post #4





Musafir






salut, sutn forte si ma alatur voua celor dependente de gatit.
spargem topicu; in 2? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) "cui ii place sa gateasca/dependenta de gatit"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jul 24 2007, 06:55 PM
Post #5





Musafir






Si eu, si eu. Si-mi place sa incerc retete noi sau fac ce-am mancat undeva si n-am reteta, mai dau gres, dar hey, asa se-nvata si numai asa ies si minunatii demne si de-un bucatar cu stele. (IMG:style_emoticons/default/rock.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 24 2007, 09:21 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Da, si mie imi place. Tare. Mai ales sa ma apuc de facut "combinatii" dupa cum ma taie capul si dupa ce gasesc la indemina in frigider. Si sa fie liniste, sa nu am "preceputi" care sa-si dea cu parerea in bucataria mea. Acolo io-s "sefa".
Insa nu imi place sa ma puna cineva sa stau in bucatarie, dar asta cred ca nu are legatura cu gatitul ci cu faptuL ca atunci cind sint fortata sa fac ceva, capat o incapatinare de catir si refuz. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jul 24 2007, 09:48 PM
Post #7


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Si mie imi place la nebunie sa gatesc. Mai ales felurile de mancare ca-i plac lui. Din pacate nu am intotdeauna cheful necesar si ajungem sa mancam destul de des in oras.
De ceva timp m-am ambitionat sa gatesc in fiecare zi sau la doua zile. So far, so good. Sper sa ma tina! (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sushi
post Jul 24 2007, 10:09 PM
Post #8





Musafir






de ce "dependenta"? de ce nu "hobby"? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jul 24 2007, 10:41 PM
Post #9


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Maat imposibil sa nu gasesti ceva la tine-n frigider (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ...deci tu, practic, poti gati orice

in rest cam cum spune kalua ...io-s pofticioasa si deci curioasa sa incerc diverse .... incerc orice, mai adaptez dupa gusturile familiei si-ntr-un final pesemne fac treaba buna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jul 24 2007, 10:42 PM
Post #10





Musafir






da mai degraba e hobby ca dependente suntem de nevoie mai mult decat de placere vb in cazul meu (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 04:49 PM