IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Intre doua iubiri, fost: dilema de mari proportii
lil'lee
post Jun 2 2008, 08:47 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 14
Joined: 2-June 08
Member No.: 3,993



cum e sa fii langa un barbat,sa te simti legata de el dar totusi inima ta sa apartina altcuiva?eu trec printr-o astfel de experienta...neplacuta ce-i drept...sau din punctul meu de vedere neplacuta este prea putin spus.sunt cu el de trei ani...si aum trei luni a aparut altcineva...care m-a facut sa vad viata cu alti ochi...m-a facut sa inteleg ca viata merita traita la maxim...spre deosebire de actualul care ma face sa ma simt batrana la 20 d ani.nu pot sa renunt pt k e ff greu...deja stau la el si...cred k doar obijnuinta ma mai tine langa el...k iubirea a pierit d mult...probabil de cand am aflat ca m-a inselat.si atat d puternica ma face sa ma simt cel pe care il iubesc incat am avut curaj sa-i spun actualului k nu il mai iubesc...si acum relatia e in stand-by.nu stiu c sa fac mai departe...ma simt legata de maini si de picioare...un sfat din partea voastra m-ar ajuta foarte mult.cu persoanele apropiate imi e ff greu sa vb despre asta (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jun 2 2008, 09:13 PM
Post #2


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



ti-as schimba titlul topicului ca sa fie mai evident subiectul si scopul tau aici

am sa te rog sa scrii normal fara prescurtari altfel iti inchid tastatura.

si ca sa te iau in serios: la 20 de anisori nu inteleg unde e dilema. nu-ti mai place, iti faci bagajele si inchizi usa dupa tine. ce astepti de fapt?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 2 2008, 09:20 PM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am schimbat titlul, daca ar fi ramas cu cel initial cu "dileme" s-ar fi piedut printre multele topicuri de acest gen de-au fost de-a lungul timpului, am fi avut pina acum citeva zeci de dileme... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, Lil!
Pararea mea:
1. daca tu nu stii ce vrei, noi nu avem cum sa te ajutam
2. cind o sa stii exact ce vrei, vei sti si ce e de facut.
(IMG:style_emoticons/default/wink.gif) una dupa alta vin... e relativ simplu. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lil'lee
post Jun 2 2008, 09:20 PM
Post #4


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 14
Joined: 2-June 08
Member No.: 3,993



scuze.este prima mea zi printre voi (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) .nici eu nu stiu ce astept...probabil sa se intample o minune...sa se rezolve de la sine...

ok...de fapt stiu ce vreau...dar cum sa fac sa inchid usa?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jun 2 2008, 09:29 PM
Post #5


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



depinzi de el in vreun fel?
de ce v-ati mutat impreuna?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 2 2008, 09:32 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Bun. Felul in care ai scris m-a bagat in ceata destul de tare. Ca sa ne intelegem si ca sa intelegeaga si celelalte fete si ca sa primesti raspunsuri, trebuie sa fii coerenta. Daca nu stii sa iti expui situatie e buba, ca fiecare intelege ce vrea si raspunsurile o sa se bata cap in cap.
Nu e nevoie de dai quota cind raspunzi unui post antecedent. Citarea inutila e obositoare si noi ne respectam, iubim, ajutam si sustinem una pe cealalat, asa ca , te rog, procedeaza si tu in consecinta. O vizita la regulamentul frumului te va dumiri ce si sum. Nu e greu. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

In ceea ce priveste marea ta dimela: la 20 de ani nu prea stim ce vrem si ni se pare ca dramele noastre sint cele mai mari.
Peste 10 ani o sa vezi altfel problema.
Totul tine de maturizare. Cum nu am inteles cum te face actuala relatie sa te simti batrina (daca omul ala iti cere sa fii responsabila e super ok, zi-i multumesc Cerului ca l-ai intilnit) iar celalalt iti spune ca "viata trebuie traiata la maxim"- asta incluzind sex, beuturici la grieu care ieste, samd... al doilea e un dobitoc presdestinat sa ajunga un looser. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Nimeni nu are nevoie de perdanti de-astia.
Asta e opinia mea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lil'lee
post Jun 2 2008, 09:32 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 14
Joined: 2-June 08
Member No.: 3,993



QUOTE(Cleo @ Jun 3 2008, 04:29 AM) *
depinzi de el in vreun fel?
de ce v-ati mutat impreuna?


ma simt vinovata...nu naparat depind de el...am suferit mult si am trecut multe cu vederea.doar ca dupa trei ani mi se pare foarte aiurea sa renunt la tot.si mi-e frica de reactia alor lui si alor mei
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Jun 2 2008, 09:34 PM
Post #8





Musafir






Parerea mea este ca, daca nu simti ca locul tau este langa omul cu care ai stat 3 ani, daca simti ca legatura sentimentala nu este cea care trebuie sa fie pentru inca 3 ani de acum incolo, sau, mai mult, pentru o viata, ar trebui sa-l faci, incet incet, sa inteleaga ca lucrurile se schimba, se pierd si ca ce ati avut voi s-a dus. Poti acorda o sansa unei noi iubiri, dar, ca sa nu fii ca el, ca sa nu intri intr-o noua relatie cand te afli deja intr-una, e bine sa inchei mai intai socotelile si sa-ti vezi apoi mai departe de drum.
Si, cel mai important, ascultati sufletul, acolo e raspunsul pe care il cauti (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 2 2008, 09:34 PM
Post #9


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Lili, in ce fel ti-a aratat "the new one" ca viata trebe "traita la maxim" si ce intelege el exact prin asta? Ca ma tem ca ti-a sucit vreun ametit plin de ifose dar gaunos pe dinauntru mintile (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
...daca vrei raspunsuri fa un efort sa scrii mai mult de 10 cuvinte, ca ne plictisim repede de batut cimpii cind nu avem premise de la care sa plecam. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lil'lee
post Jun 2 2008, 09:36 PM
Post #10


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 14
Joined: 2-June 08
Member No.: 3,993



e diferenta foarte mare intre ei...nu e genul cu bautura,sex si altele...nu numai asta inseamna sa iti traiesti viata...ai dreptate nu am fost destul de coerenta dar daca ar fii sa spun povestea cap-coada cred ca v-ati plictisi toate
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 15th June 2024 - 05:02 PM